lajmi.net
Thaçi: Kosovarët trajtohen si qytetarë të klasit të dytë, SHBA ka rol kyç në marrëdhëniet me Serbinë
syri.net
Shqipëri – Rama: Deklarata e Pendarovskit, as e drejtë dhe as praktike
kohajone.com
Jaka: Shqipëria të eliminojë barrierat tregtare me Kosovën - RTV21
klankosova.tv
Rama: Zgjedhjet e çuditshme
kohajone.com
Të hënën një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat dhe oraret
cna.al
Prizren 1999: Nënkoloneli serb i veshur si civil në mesin e shqiptarëve vëzhgon hyrjen e trupave të NATO-s
almakos.com
Ngjarjet kryesore që pritet ta karakterizojnë ditën e sotme
indeksonline.net
Mustafa paralajmëron “problematikët”: S’keni shans me qenë pjesë e strukturave të LDK-së
indeksonline.net
Rritet numri i të vdekurve në burgjet e Kosovës
epokaere.com
PDK sot zgjedh kryetarin
shqiptarja.com
Edi Rama: E mundëm Sali Berishën kur të fuste plumbin ballit nëse protestoje, sot është i mbaruar
vizionplus.tv
Mbappe, ‘bomba’ e radhës e Real Madridit
ts.mk
TIMONIE: Bëni reforma këto tre muaj
almakos.com
Haradinaj flet se së fundi si i ka raportet me Edi Ramën
lapsi.al
Rama: Dekreti i presidentit për anullimin e zgjedhjeve ishte një marrëzi
shqiptarja.com
Kryemadhi – Ramës: Po përçan shqiptarët, regjimi yt drejt fundit
shqiptarja.com
Rama në Korçë: Pas 30 qershorit vendoset kufiri, ligji dhe shteti mbi çdo politikan
botasot.info
Ja emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës, mungon Rama
telegrafi.com
Nikollovski: Zaev dhe Osmani kërkuan që ne të jemi në një grup me Shqipërinë
telegrafi.com
Sot vendoset fati i Qeverisë së Zaevit, ja skenaret?
evropaelire.org
Produktet amerikane përmes Kosovës në Evropë
indeksonline.net
Haradinaj në stadium për ‘Lojën e Yjeve’: Faleminderit që po na bashkoni
almakos.com
Flet Ismet Beqiri
botasot.info
Pakti për Universitetin, prezantohet Portali i transparencës së institucioneve të arsimit të lartë
balkanweb.com
Rama mesazh demokratëve: Nëse doni të largohem, flisni me krerët e partisë tuaj - Lajmi i Fundit - Lajme
telegrafi.com
Radioja Kombëtare e Gjermanisë me reportazhe për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO’s në Kosovë
syri.net
Arrestimet e opozitës/ Boçi paralajmëron Ramën
botasot.info
DOSJA “339” NË “BILD”/ Rama: Është shantazh politik dhe mediatik ndaj Shqipërisë – AlpeNews
boldnews.al
Kryemadhi: Edi, mos u merr me filxhanë, dil e shpjegoju shqiptarëve të vërtetat
koha.net
Vetëvendosje: Nuk do ta lejojmë varrosjen e Lepencit
lajmifundit.al
Sulmi në Gjirin e Omanit/ Rama: Provokim tipik i Iranit
gazetamapo.al
Salianji publikon videon: Rama i braktisur, importon administratën nga një qytet në tjetrin
kohajone.com
Rama: Amerika ia futi këmbët në një këpucë opozitës, ka frikë nga reforma në drejtësi
epokaere.com
Vendoset DATA! Ja kur nis viti i ri akademik 2019-2020
almakos.com
U nisen nga Kosova pur u ndalën në kufi
noa.al
Mitingjet e Ramës/ Salianji ironizon: Ndihet i braktisur, i detyruar të importojë administratën/ VIDEO
newsbomb.al
Elbasan, familjarët e protestuesve të arrestuar përpara policisë
shqiptarja.com
“SALIU TI THOTË LULIT IK VRAP NË SHPI”/ Rama: Iliri ti kërkojë Monikës ti shohë Titit filxhanin se ka nerv shiatik – AlpeNews
syri.net
‘Sulm frontal ndaj Edvin Mafiozit’/ Berisha: ‘Der Spiegel’ sot shpalli ‘Qeveria Rama është mafia’ Komentet
almakos.com
Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë
almakos.com
“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA-s brenda”
boldnews.al
Ditët e fundit të mbretërimit të kllounit Edi Rama Komentet
botasot.info
Përfundon me barazim Loja e Yjeve – fitues janë fëmijët në nevojë
evropaelire.org
Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE
botasot.info
“LUFTA” NË KORÇË/ Tentativa e dështuar e opozitës dhe sheshi plot i Edi Ramës (PAMJET) – AlpeNews
koha.net
Nëna e zhgënjyer zhvarros eshtrat e dëshmorit
balkanweb.com
Rama: 30 qershori, dita që populli t'i thotë politikanëve se kushtetuta dhe ligji janë mbi ta
hashtag.al
KËRCËNIMI/ Kryemadhi “sfidon” Ramës: Mos u merr me filxhanë, hiq dorë se do e pësosh… – AlpeNews
gazetainfokus.com
152 anëtarë të rinj i bashkohen Nismës në Prizren
indeksonline.net
Kjo është pasuria e zyrtarit që iu vodhën 66 mijë euro në shtëpi
hashtag.al
Pritet me protesta në Korçë, reagon Rama
boldnews.al
Rama në Korcë sulmon opozitën: Çfarë negociatash do të hapin, këta nuk janë njerëz normal
cna.al
Rama tallet keq me Bashën/ "I jam lutur si Romeo-Zhuljetës"
Koha 3m

Plagët e hapura të luftës

Fiks njëzet vjet pas çlirimit, motër e vëlla, me ndjenja të përziera u janë kthyer fotografive të çasteve të gëzueshme të familjes. Më shumë kanë folur për momentet e “ngrira”, në të cilat është edhe motër Eminja. Janë bërë mbi njëzet vjet prejse Xhemajl Shabani e Fikrije Reshani nuk dinë asgjë për»»»

koha.net
Gazeta NewBorn 4m

Vje propozimi për emrin e parë, nuk do ta besonit si do të quhet

Pasi dje u zbulua zyrtarisht projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, sot është publikuar edhe propozimi për emërimin e këtij stadiumi. Djali i Rexhep Abdullahut, Bujari, ka propozuar që stadiumi i ta mbajnë emrin e babait të tij. Abdullahu kishte qenë kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës»»»

Kohajone 22m

Energjia hidrike dhe rreziku financiar që i kanoset vendit tonë

Në të ardhmen, Shqipëria duhet të veprojë më e vendosur për t’i trajtuar rreziqet financiare nga energjia hidrike. Qeveritë dhe partnerët e tyre të biznesit në sektorin energjetik kanë një menu instrumentesh për zbutjen e riskut, të cilat mund të përdoren më vete apo të kombinuara Qëndrueshmëria e »»»

kohajone.com
Kohajone 35m

Horoskopi për ditën e sotme, 16 qershor 2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë përpjekje maksimale për të shmangur problemet gjatë ditës së sotme. Bëni kujdes gjatë bisedave, pasi kërkohet vëmendje maksimale, teksa dikush do të flasë shumë sinqerisht me ju. Pavarësisht kësaj, gjatë ditës do të krijohet mundësia edhe për t’u rela»»»

kohajone.com
Klan Kosova 35m

Trump e quan “turp kombëtar” kryebashkiakun e Londrës

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar sërish kryebashkiakun e Londrës, Sadik Khan, duke e quajtur atë një “turp kombëtar”, i cili sipas tij po e shkatërron kreyqytetin e Britanisë së Madhe, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Komentet e tij erdhën pasi Londra u godit nga pesë sulme në»»»

klankosova.tv
Kohajone 48m

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me ngjyra, qarkullojnë pritjet dhe shpresat ne demokracinë tonë si në shina që lëvizin njësoj si dje. Pranverë protestash dhe zgjedhjesh, shqiptarë që dëshirat e tyre sikur dremiten, as nuk flenë»»»

kohajone.com
Albeu 1h

Rritet numri i të vdekurve në burgjet e Kosovës

Numri i të burgosurve që po vdesin gjatë vuajtjes së dënimit këtë vit është më i lartë se vitin e kaluar. Dje, në moshën 27-vjeçare vdiq i burgosuri I.A i cili vuante dënimin në Qendrën Korrektuese të Dubravës. Për këta muaj të 2019-ës kanë vdekur pesë të burgosur. Këto të dhëna i ka bërë të ditur »»»

Sot 1h

SHBA-BE ultimatum Edi Ramës: Mbyllni reformën në drejtësi dhe arrestoni pushtetarët që kanë bërë korrupsion gjatë 30 viteve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kërkojnë me insistim mbylljen e reformës në drejtësi dhe arrestimin e të ashtuquajturve “peshqit e mëdhenj”. Kjo kërkesë e aleatëve tanë strategjikë, sikundër janë SHBA dhe BE ndodhet tashmë në sirtarin e kryeministrit Edi Rama. Gazeta ka mësuar»»»

sot.com.al
Sot 1h

Vrasja e kryetarit të njësisë administrative në Kote, Gjykata e Vlorës lë në burg 3 kushërinjtë Bejtaj

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg tre të arrestuarit për ngjarjen e ndodhur në fshatin Mavrovë, ku mbeti i vrarë Kryetari i Njësisë Administrative, Kotë Argjil Gjoka. Seanca gjyqësore është drejtuar nga gjyqtari Hektor Sinanaj, ndërsa prokuror i çështjes ka qenë Klodian Llaho. Arif, Jace dhe Namik B»»»

sot.com.al
RTK Live 1h

Energjia hidrike dhe rreziku financiar që i kanoset Shqipërisë

Në të ardhmen, Shqipëria duhet të veprojë më e vendosur për t’i trajtuar rreziqet financiare nga energjia hidrike. Qeveritë dhe partnerët e tyre të biznesit në sektorin energjetik kanë një menu instrumentesh për zbutjen e riskut, të cilat mund të përdoren më vete apo të kombinuara. Qëndrueshmëria e»»»

Sot 1h

Fundi i të "djathtës enveriste" në post komunizmin tragjik shqiptar!

Është jo e habitshme, por është jashtëzakonisht e turpshme në vitin 2019-të kur forca politike që duhet të përfaqësojë të djathtën, kombëtaritetin dhe traditën, gëzohet pse Holanda, apo shtete të tjera, apo dhe anti shqiptarët në Europë, i mbyllin derën Shqipërisë! Duke filluar te Sali Berisha dhe »»»

sot.com.al
Balkanweb 2h

Horoskopi për ditën e sotme, 16 qershor 2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë përpjekje maksimale për të shmangur problemet gjatë ditës së sotme. Bëni kujdes gjatë bisedave, pasi kërkohet vëmendje maksimale, teksa dikush do të flasë shumë sinqerisht me ju. Pavarësisht kësaj, gjatë ditës do të krijohet mundësia edhe për t’u rela»»»

balkanweb.com
Balkanweb 2h

Energjia hidrike dhe rreziku financiar që i kanoset Shqipërisë

Në të ardhmen, Shqipëria duhet të veprojë më e vendosur për t’i trajtuar rreziqet financiare nga energjia hidrike. Qeveritë dhe partnerët e tyre të biznesit në sektorin energjetik kanë një menu instrumentesh për zbutjen e riskut, të cilat mund të përdoren më vete apo të kombinuara Qëndrueshmëria e »»»

balkanweb.com
RTV Oranews 2h

Bomba godet makinën e policisë, vdesin disa efektivë pranë kufirit të Kenias me Somalinë

Disa policë kanë humbur jetën pranë kufirit të Kenias me Somalinë të shtunën, si pasojë e goditjes së automjetit të tyre nga një bombë, që ishte vendour në atë të rrugës. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i policisë transmeton Reuters. Për dulmin askush nuk ka marrë përgjegjësi, por kryengritësit som»»»

Balkanweb 3h

Një bombë vret disa policë pranë kufirit të Kenias me Somalinë

Një bombë në anë të rrugës goditi një automjet që patrullonte pranë kufirit të Kenias me Somalinë të shtunën, duke vrarë disa nga 11 oficerët e policisë në bord, tha zëdhënësi i policisë transmeton Reuters. Askush nuk mori përgjegjësinë për sulmin, por kryengritësit somalezë islamikë kryejnë sulme »»»

balkanweb.com
Balkanweb 6h

Presidenti i rrëzuar i Sudanit në gjyq për një varg akuzash

Kryeprokurori i Sudanit tha të shtunën se presidenti i larguar Omar al-Bashir do të dërgohet në gjyq së shpejti mbi akuzat e korrupsionit lidhur me tre dekadat e tij në pushtet. Zyra e prokurorisë tha të enjten se Bashir, i cili u rrëzua nga pushteti përmes ushtrisë në prill pas disa muajsh protest»»»

balkanweb.com
Aktuale 7h

TIMONIE: Bëni reforma këto tre muaj

Ambasadori i Francës, Kristijna Timonie ka porositur vendin që muajve në vijim, të angazhohet maksimalisht për zbatimin e tërësishëm të axhendës reformuese, duke vënë theks të veçantë në ligjin e PSP-s. timoni, duke i’u përgjigjru pyetjeve të gazetarëve gjatë një konference në Shkup, të organizuar »»»

aktuale.mk
Balkanweb 8h

Lëvizja ‘Houthi’ sulmon me raketa dy aeroporte në Arabinë Saudite

Lëvizja Houthi e Jemenit filloi sulme të reja me rreze të rëndë që targetuan aeroportet Jizan dhe Abha, në Arabinë Saudite jugore, tha televizioni Al-Masirah i grupit të shtunën. Televizioni Al-Arabiya, në pronësi të Arabisë Saudite, tha se forcat saudite kishin kapur një raketë balistike që synont»»»

balkanweb.com
Shqiptarja 8h

New York, 3 oficerë policie vetëvriten në më pak se 10 ditë

Tre anëtarë të Departamentit të Policisë së New York-ut janë vetëvrarë në më pak se 10 ditë, tha të premten komisioneri i policisë, James P. O'Neill. Javën e kaluar, një shef i respektuar dhe një detektiv me përvojë, vdiqën brenda 24 orëve, tha O'Neill. Të premten, një "oficer polici vetëm 29-vjeça»»»

shqiptarja.com
Arbresh 10h

Rritet numri i të vdekurve në burgjet e Kosovës - Arbresh.info

Numri i të burgosurve që po vdesin gjatë vuajtjes së dënimit këtë vit është më i lartë se vitin e kaluar. Në moshën 27-vjeçare vdiq i burgosuri I.A i cili vuante dënimin në Qendrën Korrektuese të Dubravës. Për këta muaj të 2019-ës kanë vdekur pesë të burgosur. Këto të dhëna i ka bërë të ditur Shërb»»»

Tetova Sot 10h

Ambasadori francez porosi Maqedonisë së Veriut: Bëni reforma këto tre muaj

Ambasadori i Francës, Kristijna Timonie ka porositur vendin që muajve në vijim, të angazhohet maksimalisht për zbatimin e tërësishëm të axhendës reformuese, duke vënë theks të veçantë në ligjin e PSP-s. timoni, duke i’u përgjigjru pyetjeve të gazetarëve gjatë një konference në Shkup, të organizuar »»»

ts.mk
ATA- Albanian Telegraphic Agency 10h

Pakti për Universitetin, prezantohet Portali i transparencës së institucioneve të arsimit të lartë

TIRANË, 25 mars/ATSH/- Portali i Transparencës Universitare u-transparenca.al është një instrument për garantimin e kontrollit dhe transparencës në institucionet e arsimit të lartë. Kështu deklaroi ministrja e Arsimit dhe Sportit, Besa Shahini, gjatë prezantimit sot të Portalit për transparencën e »»»

RTV 21 10h

​Përfundon pjesa e parë e provimit të Maturës Shtetërore

Në përgjithësi testi ka shkuar mirë Në përgjithësi testi ka shkuar mirë Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës d»»»

NOA 10h

Emigrantët mbajnë “gjallë” shqiptarët, sollën 150 milionë euro në tre muaj

Emigrantët kanë sjellë pranë të afërmëve të tyre në Shqipëri 150 milionë euro në tre muajt e parë të vitit, një shumë që është pothuajse e barabartë me të njëjtën periudhë të një viti më parë, sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë në bilancin e pagesave. Ky është niveli më i lartë»»»

noa.al
Klan Kosova 10h

Ahmeti: Nga viti tjetër gropat rregullohen nga kompania publike, jo nga ato private

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se gropat e mëdha nëpër kryeqytet shfaqen kryesisht pas dimrit për shkak të kripës që përdoret për të larguar akullin. Prishtina thotë ai, i ka 2 mijë e 200 rrugë dhe thotë se duhen tre apo katër muaj pas dimrit për t’i sanuar të gjitha gropat, e që ka rrugë q»»»

klankosova.tv
Lajmpress 11h

“Erdogan vjen në Ohër për hapjen e Xhamisë Ali Pasha”

Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan do të vijë në hapjen e Xhamisë Ali Pasha në Ohër. Ambasadorja e Turqisë në Maqedoninë e Veriut, Tulin Erkal Kara tha se presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të marrë pjesë në hapjen solemne të xhamisë së Ali Pasha në Ohër, përcjell “Ohrit »»»

Albeu 11h

"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM)

Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe si ‘Loja e Yjeve’. Përballja në mes të këtyre dy skuadrave solli në stadiumin “Fadil Vokrri”, lojtar që janë aktiv në futbollin profesionist, ata që janë pensionuar, basketbollist»»»

Ekonomia-ks 11h

Investimet në Bjeshkët e Deçanit, investime për zhvillimin e Kosovës

Shkruar nga Adem Lushaj (Pse duhet investuar në resurset turistike në Deçan? Pse duhet ndërtuar rruga Deçan-Plavë? A mund të shndërrohet Bjeshka e Belegut në qendër të skijimit të përmasave botërore?) Turizmi si një proces, me zgjerimin e vet zhvillimor, viteve të fundit është shndërruar në industr»»»

Albeu 11h

Rritet numri i të burgosurve që vdesin burgjeve të Kosovës

Numri i të burgosurve që po vdesin gjatë vuajtjes së dënimit këtë vit është më i lartë se vitin e kaluar. Dje, në moshën 27-vjeçare vdiq i burgosuri I.A i cili vuante dënimin në Qendrën Korrektuese të Dubravës. Për këta muaj të 2019-ës kanë vdekur pesë të burgosur. Këto të dhëna i ka bërë të ditur »»»

Albeu 11h

Përfundon pa fitues ndeshja e yjeve Xhaka vs Rashica

Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit midis skuadrës së Granit Xhakës dhe Milot Rashicës me rezultat 4-4. Kjo ndeshje me karakter humanitar është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ishte futbollisti Ermir Lenjani (nga skuadra e Milot Rashicës) ai i cili realizoi golin e parë të»»»

Monitor 11h

Shpërthimi i radhës, Bomba me sahat e Kushtetutës britanike

Brexit ka shkaktuar një krizë politike. Shumë shpejt, do të kthehet në një krizë kushtetuese Britanikët krenohen për Kushtetutën e tyre “të pashkruar”, shkruan The Economist. Ndërsa Amerika, Franca dhe Gjermania duan që ligjet e tyre të jenë të shkruara e zezë në të bardhë. Në Britani (e etiketuar »»»

monitor.al
Monitor 11h

Si duhet të përgatiten bankat qendrore për recesionin e ardhshëm

Ato duhet të ndryshojnë objektivat e tyre dhe të gjejnë mjete të reja, njëkohësisht duke shmangur edhe ndërhyrjen e populistëve Ka kaluar një dekadë që nga recesioni i fundit i Amerikës, dhe po aq kohë i është dashur Rezervës Federale për ta pyetur veten nëse është gati që të përballojë recesionin »»»

monitor.al
Telegrafi 11h

151 nxënës që u përjashtuan nga provimi i maturës do të humbin këtë afat

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës dhe Prizrenit. Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka analizuar raporte»»»

telegrafi.com
Klan Kosova 11h

Përfundon me barazim Loja e Yjeve – fitues janë fëmijët në nevojë

Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit midis skuadrës së Granit Xhakës dhe Milot Rashicës me rezultat 4-4. Kjo ndeshje me karakter humanitar është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton Klan Kosova. Ishte futbollisti Ermir Lenjani (nga skuadra e Milot Rashicës) ai i cili »»»

klankosova.tv
Kallxo 11h

Telashet mes mësimdhënësit e drejtorit në Gjimnazin 'Luigj Gurakuqi' në Klinë - VIDEO

Isuf Buzhala mësimdhënës i gjuhës Frënge në Gjimnazin “Luigj Gurakuqi” në Klinë thotë se ka shumë probleme me drejtorin e kësaj shkolle, Xhafer Bashota. “Unë kam hy me mbajt orën mësimore ka ardh drejtori me hospitu në orë mësimore. Pas 5 minutash ka hy koordinatori dhe faktikisht qysh vet kaloni n»»»

kallxo.com
Klan Kosova 12h

Përfundon pjesa e parë e testit të maturës, 151 nxënës humbin këtë afat

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës dhe Prizrenit. Sipas njoftimit të MASHT, Komisioni Shtetëror i Maturës (K»»»

klankosova.tv
Abcnews 12h

Familja holandeze zgjedh Shqipërinë për të jetuar

Dy vjet më parë një familje nga fshati Voorthuizen në Holandë, u largua dhe u vendos për të jetuar në periferi të Tiranës. Robert dhe Danja dhe bashkë me tre fëmijët e tyre Jonathan, Manuel dhe Jeftha erdhën në Shqipëri. Duke qenë se shqiptarët nuk shikojnë shpresë në vendin e tyre, familja nga Hol»»»

Tetova Sot 12h

Raporti i KB-së: Maqedonia e Veriut me rritje më të madhe të investimeve në Ballkanin Perëndimor

Maqedonia e Veriut ka shënuar rritje më të madhe në investime në Ballkanin Perëndimor, theksohet në “Raportin Botëror të Investimeve për 2019” në Konferencën e KB-së për tregti dhe zhvillim (UNCTAD’s World Investment Report 2019). Në atë thuhet se hyrja e investimeve të huaja direkte në vend është »»»

ts.mk
Albeu 12h

Vjen propozimi i parë për emrin e stadiumit të ri të Kombëtares së Kosovës

Pas prezantimit të projektit për stadiumin nacional të Kosovës, ka ardhur edhe propozimi i parë, për emrin e tij. Bujar Abdullahu, i biri i Rexhep Abdullahut, ish-kryetarit të FFK-së, në kohën e paraluftës ka porpozuar se stadiumi i ri nacional ta mbajë emrin e prindit të tij. Më poshtë shkrimi nga»»»

Top Channel 12h

Departamenti Amerikan i Shtetit, vendet më të rrezikshme në Europë për turistët

Departamenti Amerikan i Shtetit ka për detyrë të paralajmërojnë qytetarët e vet se në cilat vende kanë më shumë mundësi të sulmohen për shkak të sulmeve terroriste dhe nga trazirat civile i rendit vendet e rrezikshme për turistët me nivele, nga 1 në 4, nga më pak të rrezikshmet te më shumë. Niveli »»»

Klan Kosova 12h

Përfundon pjesa e parë e Lojës së Yjeve – skuadra e Xhakës në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit miqësor midis skuadrës së Milot Rashicës dhe Granit Xhakës, me rezultat 2 me 1 për këtë të fundit. Kjo ndeshje me karakter humanitar është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton Klan Kosova. Ishte futbollisti Ermir Lenjani (nga sku»»»

klankosova.tv
RTK Live 12h

Përfundon pjesa e parë e provimit të Maturës Shtetërore 2019

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës dhe Prizrenit. Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka analizuar raporte»»»

Tetova Sot 12h

“Erdogan vjen në Ohër për hapjen e Xhamisë Ali Pasha”

Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan do të vijë në hapjen e Xhamisë Ali Pasha në Ohër. Ambasadorja e Turqisë në Maqedoninë e Veriut, Tulin Erkal Kara tha se presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të marrë pjesë në hapjen solemne të xhamisë së Ali Pasha në Ohër. “Po punohet për »»»

ts.mk
Tetova Sot 12h

Kërkesa e Pendarovskit në Bruksel: Na ndani nga Shqipëria

Shkëputje të Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria duke i dhënë dritën jeshile të parës dhe duke mbajtur pezull fillimin e bisedimeve për të dytën. Kjo nuk është zgjidhja më e mirë por është e vetmja mënyrë për të ecur përpara, në këndvështrimin e Presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski»»»

ts.mk
RTV 21 12h

​Përfundon pjesa e parë e provimit të Maturës Shtetërore 2019

Në përgjithësi testi ka shkuar mirë Në përgjithësi testi ka shkuar mirë Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës d»»»

Top Channel 12h

Departamenti Amerikan i Shtetit, vendet më të rrezikshme në Europë për turistët

Departamenti Amerikan i Shtetit ka për detyrë të paralajmërojnë qytetarët e vet se në cilat vende kanë më shumë mundësi të sulmohen për shkak të sulmeve terroriste dhe nga trazirat civile i rendit vendet e rrezikshme për turistët me nivele, nga 1 në 4, nga më pak të rrezikshmet te më shumë. Niveli »»»

Zeri 12h

Përfundon pjesa e parë e provimit të Maturës Shtetërore 2019

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës dhe Prizrenit. Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka analizuar raporte»»»

Klan Kosova 12h

Përfundon pjesa e parë e Lojës së Yjeve – skuadra e Xhakës në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit miqësor midis skuadrës së Milot Rashicës dhe Granit Xhakës, me rezultat 2 me 1 për këtë të fundit. Kjo ndeshje me karakter humanitar është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton Klan Kosova. Ishte futbollisti Ermir Lenjani (nga sku»»»

klankosova.tv
Bota Sot 13h

Përfundon pjesa e parë e provimit të Maturës Shtetërore 2019

Kosova Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që sot i janë nënshtruar provimit të Maturës Shtetërore 2019 për pjesën e parë, përderisa dje këtij provimi i janë nënshtruar maturantët në regjionin e Gjakovës dhe Prizrenit. Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka analizuar »»»

botasot.info