sot.com.al
Vrasja e Azem Hajdarit, Gjykata rihap çështjen
koha.net
Paçarizi: LDK-së i duhet një kryetar përbashkues dhe i gatshëm për përballje
boldnews.al
PS dorëzon emrat e komisonerëve për zgjedhjet
aa.com.tr
STAMBOLL – Erdogan: TurkStream 31,5 miliardë metra kub gaz në vit drejt Europës
koha.mk
Historianët polakë rrëfejmë Ndre Mjedën në Krakov
koha.net
Rugova: Edhe LDK-ja ka punësuar militantë, por kjo qeveri e ka tepruar - Kosova Info
shekulli.com.al
Bllokimi i faqeve të internetit, Putin firmos legjislacionin
evropaelire.org
tvklan.al
Kontratat e lobimit, Basha e Ristani në Prokurori
lajmi.net
Vuçiq i ka premtuar perëndimit se do t’i sigurojë Kosovës ulësen në OKB
lajmifundit.al
Vrasjet në Tiranë, ish-deputeti mesazh për ministrin Sandër Lleshaj
evropaelire.org
Fati i Prokurorisë Speciale në tavolinën e partive politike
botasot.info
Mësim në gjuhën e pakicave në Shqipëri, aplikohet modeli maqedonas i 20%
gazetaexpress.com
VRASJA E JURGEN KURTIT/ Në profilin e viktimës “lum” komentesh: E dija që kjo ditë do të vinte shpejt (FOTOT) – AlpeNews
klankosova.tv
Haraqija: LDK-së i duhet një njeri që kryen më shumë punë se sa që del nëpër media
gazeta55.al
Albania and Kosovo roaming tariffs – Reduced from June 15, completely abolished in 2020 or 2021
vizionplus.tv
​Ambasadorja gjermane: Qeveria legjitime, debati politik brenda Parlamentit
shqiptarja.com
Manfred Weber: Europa e paplotë pa Ballkanin
shqiptarja.com
SHPËRTHIM ME TRITOL NË LINJËN 400 KW NË LAÇ, DENONCON QEVERIA AKUZON OPOZITEN
klankosova.tv
Abdullahu: LDK duhet të zgjedhë një kandidat intelektual, ta vazhdojë traditën e partisë
evropaelire.org
A po bëhet taksa pengesë për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare?
cna.al
FOTOT/ Mes britmave dhe lotëve/ Mblidhen familjarët e Kurtit, e vranë para shtëpisëPlas sherri në studio, Idrizi-deputetit socialist; 'Të shkarkova si
balkanweb.com
Kontrata e lobimit 600 mijë dollarë në Amerikë, Prokuroria thërret Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin
newsbomb.al
Pasi e "rrëzoi" Ramën më 16 mars, opozita paralajmëron surpriza "1 milion dollarëshe" për të enjten
boldnews.al
Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën…
boldnews.al
Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike
botasot.info
Denaj: Prioritet eksportet shqiptare drejt tregjeve të BE-së
kallxo.com
“Stadiumi Kombëtar i Kosovës do të jetë më i bukuri në Ballkan”
newsbomb.al
Balla nuk i ndahet Lulzim Bashës: I dha votat, se u nxorri djalin nga burgu
boldnews.al
Idrizi-Hysenit: Të kam pushuar nga puna, kam edhe e-mail e Ramës… | BoldNews.al
balkanweb.com
Dyshimet/ A u vra ish i përndjekuri për shkak të gjyqit në Gjermani të 'kasapit' të burgut të Qafë Barit? Komentet
newsbomb.al
Ahmetaj akuzon Metën: Është dygjuhësh dhe i dykuptimtë, i paqartë për sistemin. Fajson të gjitha palët
shqiptarja.com
TEC-i i Korçës, Klosi: Mosdhënia e lejes, revokim i përhershëm dhe i pakthyeshëm
alpenews.al
Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq
shekulli.com.al
Ish-ushtari i UÇK-së përcolli djalin për Evropë, përmes një letre u dërgon një porosi krerëve të shtetit
epokaere.com
Halimi: Mustafa në hall të madh, s’e di kë ta mbështes për kryetar
botasot.info
Lokalet/ PS harton listën e 61 kandidatëve për kryebashkiakë, emrat që po diskutohen
botasot.info
Mediumi i famshëm NatGeo shkruan për Shqipërinë, e quan fqinje të bukur të Italisë
portalb.mk
“Fake News” në Shqipëri, u shtuan mbi 400 portale para zgjedhjeve
insajderi.com
“Më ndjekin makina me targa shqiptare”, ish-deputeti: Duan të më vrasin
koha.net
Turqia rrit me shpejtësi kultivimin e kësaj bime për të ndihmuar…
cna.al
Paralajmëron Spartak Ngjela: Nuk ka rënë bomba, por ja çfarë po bëjnë ndërkombëtarët
gazetainfokus.com
Halimi: LDK nuk po shkëputet nga miti i Ibrahim Rugovës
koha.net
Analistët në Beograd kundër diskutimit për territore: Do të pësonin më së shumti serbët - Kosova Info
insajderi.com
Daçiq: Socialistët nuk do t’i tradhtojnë serbët në Kosovë
DOSSIER/ Lidhja e çuditshme mes tritolit në shtyllat e tensionit dhe PD në opozitë – AlpeNews
balkanweb.com
Bashën e “tradhton” Gjermania, Schütz : Debati në Kuvend, qeveria legjitime!
Gazeta Telegraf 1h

Shkarkimet e drejtuesve të lartë të burgjeve mund t’i kushtojnë buxhetit të shtetit

Në konferencën e parë për shtyp, në fillim të tetorit, ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj njoftoi se kishte urdhëruar shkarkimin e 8 drejtorave të burgjeve në Rrogozhinë, Lushnjë, Peqin, Sarandë, Lezhë, Berat, Durrës, Lushnjë dhe Tepelenë. Gjonaj argumentoi se shkarkimet vinin si pasojë e cëni»»»

Panorama 8h

Gruaja e Ndrekë Lucës: Si përfundova në jetimore me nënën time

Në vitet e fëmijërisë së aktores Mimika Luca, nuk kishte asgjë të bukur për të treguar jo vetëm prej saj, por prej të gjithë moshatarëve. Mirëpo, jeta e saj ishte ca më e vështirë se e të tjerëve, e jo vetëm prej luftës. Babai e kishte lënë që në muajt e parë të jetës. U nda nga jeta prej tuberkulo»»»

Kohajone 8h

Historianët polakë rrëfejnë Ndre Mjedën në Krakov

Vitin e kaluar u botua në shqip libri me autor historianin polak, teologun dhe filozofin, profesorin e Akademisë Ignatianum të Krakovit, Stanislsaw Cieslak SJ (Stanisllav Çieshlak) me titull “Ndre Mjeda dhe jezuitët e tjerë të Provincës së Venecies në Krakov”. Historiani i njohur polak Tadeusz Czek»»»

Panorama 14h

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i Sali Rexhepit: Biseda me Arbnorin para se të hyja në Parlament. Deputetët e rinj sot? E kanë hallall mandatin po të…

ARISTIR LUMEZI/ Ish- deputeti socialist, mjeku pediatër , tregon se përse vendosi të marrë mandatin e deputetit pas zgjedhjeve të kontestuara nga Partia Socialiste, më 26 maj 1996. Si fitues në zonën e Përrenjasit, përballë ish- zv. ministrit të Industrisë dhe Minierave të PD, Rushan Koçibelli, me »»»

Scan - tv 14h

Tarifat e reja roaming me Kosovën – Ulen në 15 qershor, hiqen plotësisht në 2020 ose 2021

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka hedhur për këshillim publik dokumentin që do të rregullojë uljen graduale deri në heqje të tarifave roaming me Kosovën. Ulja drastike e tarifave roaming do të fillojë që nga 15 qershori i këtij viti, ndërsa heqja e plotë e tyre do të bëhet në 1 k»»»

Arbresh 17.03. 19:21

Trump nënshkruan veton e parë të presidencës së tij - Arbresh.info

Presidenti Trump nënshkroi të premten veton e parë të presidencës së tij, duke hedhur poshtë legjislacionin që i kundërvihej deklaratës tij për një emergjencë kombëtare për të financuar një mur përgjatë kufirit jugor. Projektligji që bllokonte deklaratën për emergjencën kombëtare në kufi siguroi mb»»»

Gazeta 55 17.03. 19:08

Përpjekjet nazite te Rames për te fshehur kapitullimin

Edi Rama nuk është gjë tjetër veçse një diktator, një nazistë në atë çfarë shfaq çdo ditë me veprimet dhe propagandën e tij. Teksa qeverisja e tij ka marrë tashmë fund, pasi shqiptarët nuk e duan më dhe ai ndodhet në atë karrige me vota e blera nga krimi që e mban në pushtet, Rama sillet nëpër Shqi»»»

TV Klan 16.03. 09:21

Trump nënshkruan veton e parë të presidencës së tij

Presidenti Trump nënshkroi të premten veton e parë të presidencës së tij, duke hedhur poshtë legjislacionin që i kundërvihej deklaratës tij për një emergjencë kombëtare për të financuar një mur përgjatë kufirit jugor. Projektligji që bllokonte deklaratën për emergjencën kombëtare në kufi siguroi mb»»»

tvklan.al
Sot 16.03. 07:32

Udhëzimi i Financave, ja procedurat e reja që do të ndjekë Avokati i Tatimpaguesve në mbrojtje të bizneseve

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka nxjerrë së fundmi një udhëzim të ri, në të cilin përcaktohen procedurat që do të zbatohen nga Avokati i Tatimpaguesve në mbrojtje të interesave të bizneseve, si dhe procedurat që duhet të ndiqen nga këta të fundit për të përfituar mbrojtjen e të drejtave të ty»»»

sot.com.al
Shekulli 15.03. 13:07

Durrësi e Kavaja, mbi 2 mld lekë për tenderë të dyshimtë

Durrësi e Kavaja, mbi 2 mld lekë për tenderë të dyshimtë Publikuar më 15.03.2019 nga Xhentila Gjoshi Para fushatës zgjedhore, bashkitë nisin fushatën e tenderëve korruptivë. Firmosen kontratat për investimin në plazhin te Shkëmbi i Kavajës dhe në repartin ushtarak të Kavajës. Shkelje në procedura d»»»

shekulli.com.al
Panorama 15.03. 13:00

11 vite më pas, flet e mbijetuara e Gërdecit: Plagët e djegies më therin ende, djali vuan para syve të mi

MIMOZA IBRA/ Prej 11 vitesh, Dylbere Prini mban një barrë të madhe mbi vete. Në ditën fatkeqe të 15 marsit të vitit 2008, ajo ishte aty si çdo njeri tjetër, duke u munduar për dy para më shumë. Dylbere Prini, e mbijetuar nga tragjediage Dashur-padashur, fabrika e demontimit të armëve në Gërdec u sh»»»

Aktuale 14.03. 20:45

Ja çka ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë

Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është një pikë strategjike. Kjo kala e ndërtuar nga Ilirët, stërgjyshërit tanë ka shërbyer si një qëndresë e pamposhtur gjatë sulmeve të pushtuesve të ndryshëm të tokës arbërore. G»»»

aktuale.mk
Klan Kosova 14.03. 17:51

Ja çka ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë

Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është një pikë strategjike. Kjo kala e ndërtuar nga Ilirët, stërgjyshërit tanë ka shërbyer si një qëndresë e pamposhtur gjatë sulmeve të pushtuesve të ndryshëm të tokës arbërore, n»»»

klankosova.tv
Scan - tv 14.03. 11:58

Marrëveshje të fshehta për tenderët – APP “disiplinon” kompanitë: Deklaratë për ofertë të pavarur

Agjencia e Prokurimit Publik ka miratuar një vendim që detyron operatorët ekonomikë të plotësojnë “Deklaratën për paraqitje oferte të pavarur”, duke synuar ndalimin e marrëveshjeve paraprake mes kompanive që marrin pjesë në tenderë. Përfshirja e këtij dokumenti ka ardhur pas një bashkëpunimi me Aut»»»

Tetova Sot 14.03. 10:56

Ja çka ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (Video)

Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është një pikë strategjike. Kjo kala e ndërtuar nga Ilirët, stërgjyshërit tanë ka shërbyer si një qëndresë e pamposhtur gjatë sulmeve të pushtuesve të ndryshëm të tokës arbërore. G»»»

tetovasot.com
Lajmpress 14.03. 10:45

Ja çka ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (Video)

Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është një pikë strategjike. Kjo kala e ndërtuar nga Ilirët, stërgjyshërit tanë ka shërbyer si një qëndresë e pamposhtur gjatë sulmeve të pushtuesve të ndryshëm të tokës arbërore. G»»»

lajmpress.com
Ina-online 14.03. 10:36

Ja çka ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (Video)

14/03/2019 0 Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është një pikë strategjike. Kjo kala e ndërtuar nga Ilirët, stërgjyshërit tanë ka shërbyer si një qëndresë e pamposhtur gjatë sulmeve të pushtuesve të ndryshëm të tokë»»»

ina-online.net
Gazeta - shqip 14.03. 10:07

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon “737 Max”: Ulim në tokë 371 avionë!

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing” vjen pasi hetuesit kanë zbuluar prova të reja në vendin e rrëzimit të fatkeqit avion të “Ethi»»»

Sot 14.03. 08:30

Deputetët e rinj të opozitës bashkojnë sërish votat me mazhorancën, Parlamenti miraton ligjet e rendit të ditës

Opozita e re që ka nisur të krijohet në Parlament ka bashkuar sërish votat me mazhorancën. Ditën e djeshme u betuan në sallën e Parlamentit edhe shtatë deputetë të rinj të opozitës, ndërsa kur erdhi momenti i votimit të ligjeve të rendit të ditës, u vu re një “rrjedhje votash”. Pas betimit, shtatë »»»

sot.com.al
Gazeta Telegraf 13.03. 14:42

Punonjësja e “Shqiponjave” pezullohet nga detyra, pse protestoi për të mbrojtur nga shembja banesën te gjimnazi “Petro Nini Luarasi”

Punonjësja e policisë Blerta Dervishi, e cila banon tek banesa pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” është pezulluar nga detyra. Dervishi ishte punonjëse e policisë pranë Repartit “Shqiponja” në Policinë e Tiranës. Ditën e pardjeshme ajo ka protestuar te “Petro Nini”, pasi punonjësit e IKMT-së shkuan»»»

Lajmi 13.03. 13:53

Ish-drejtori i Krimeve të Rënda thotë se pas vrasjes së Triumf Rizës, hetimi u drejtua te Enver Sekiraqa

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së mërkurës ka dhënë dëshminë e tij, Latif Merovci, i cili në kohën e vrasjes së tani të ndjerit Triumf Riza, kishte pozitën e drejtorit të Drejtorisë së Krimeve të Rënda pranë Polic»»»

lajmi.net
Gazeta Telegraf 13.03. 13:39

Rushit Kuçi dhe Sefedin Methoxha: Brigada VII-S njësia e lavdishme e LANÇ, nga Skrapari në Vishegrad

Brigada VII Sulmuese – Njësia luftarake e lavdishme e ushtrisë shqiptare -me rastin e 75-vjetorit të krijimit- Rushit KUÇI,kolonel në pension Pak histori Zgjerimi i luftës kundër okupatorëve dhe tradhtarëve të vendit qysh në vitin 1943, shtroi domosdoshmërinë e organizimit të kryengritjes së përgji»»»

Kohajone 13.03. 13:15

Maduro akuza SHBA: Sulmi kibernetik rrëzoi sistemin elektrik

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro deklaron se ka provat që tregojnë që është sulmuar kibernetikisht nga Shtetet e Bashkuara rë Amerikës, duke shkaktuar edhe ‘blackout-in’, që paralizoi shtetin nga e enjtja. “Bota duhet të dijë të gjithë të vërteta rreth sulmit high-tech nisur kundër sistemit »»»

Balkanweb 13.03. 13:07

Maduro akuza SHBA: Sulmi kibernetik rrëzoi sistemin elektrik

VENEZUELE Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro deklaron se ka provat që tregojnë që është sulmuar kibernetikisht nga Shtetet e Bashkuara rë Amerikës, duke shkaktuar edhe ‘blackout-in’, që paralizoi shtetin nga e enjtja. “Bota duhet të dijë të gjithë të vërteta rreth sulmit high-tech nisur kundër»»»

balkanweb.com
TV Klan 12.03. 21:52

STOP – EMISIONI 137 (SEZONI 4)

Ditë dimri apo vere? PD përjashton Rudina Hajdarin. Festimet e ditës së verës u shtynë për të dielën e 17 marsit, për shkak të reshjeve të shiut, që priten këtë të enjte.PD ka vendosur përjashtimin e deputetes Rudina Hajdari, pasi kjo e fundit, në kundërshtim me vendimin e partisë, nuk e dorëzoi ma»»»

tvklan.al
TV Klan 12.03. 21:30

Qytetari sorollatet për vite me radhë për të marrë dëmshpërblimin e aksidentit në punë

Mehdi Kollçinaku ka punuar në një firmë inertesh në Gjirokastër, “Margariti shpk”. Në 2 Nëntor 2007, Mehdiu është aksidentuar në vendin e punës dhe ka prerë krahun. Me pronarin nuk e gjeti gjuhën, ndaj iu drejtua gjykatës, e cila i njohu të drejtën e dëmshpërblimit në shumën 52 milionë Lekë të vjet»»»

tvklan.al
Balkanweb 12.03. 21:27

Ministrja Denaj: Çfarë mësova nga eksperiencat me jashtë

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka rrëfyer për “Dritare me Rudinën” në News24 eksperiencat e saj në shumë vende të ndryshme të botës, Afrikë, Frankfurt, Salvador etj. Denaj shprehet se, eksperiencat në këto vende i kanë mësuar shumë gjëra, por sipas saj ka hasur edhe vështirësi. Rudina Xhunga: P»»»

balkanweb.com
Kohajone 12.03. 19:50

BOOM: Komuna Perondi dha me qira një fshat të tërë, fermerët në konflikt

Hije të forta dyshimi ngrihen mbi ankandin për dhënie me qira të tokave në fshatin Goraj të ish-komunës Perondi në Kuçovë në vitin 2012 , i cili ka futur në konflikt një fshat të tërë. Një person i panjohur në këtë zonë është shpallur fitues për tokat me qira për 99 vjet, ku 7 vite më pas Njësia Ad»»»

RTV Oranews 12.03. 19:46

BOOM: Komuna Perondi dha me qira një fshat të tërë, fermerët në konflikt

Hije të forta dyshimi ngrihen mbi ankandin për dhënie me qira të tokave në fshatin Goraj të ish-komunës Perondi në Kuçovë në vitin 2012 , i cili ka futur në konflikt një fshat të tërë. Një person i panjohur në këtë zonë është shpallur fitues për tokat me qira për 99 vjet, ku 7 vite më pas Njësia Ad»»»

RTV 21 12.03. 17:14

Sanksione të reja të SHBA-ve

Largojnë gjithë personelin diplomatik nga Venezuela Loading... Largojnë gjithë personelin diplomatik nga Venezuela Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë urdhëruar tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të mbetur në Venezuelë, ka bërë të ditur Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Më 24 janar,»»»

Kallxo 12.03. 16:51

Raporti i komisionit : 31 shkeljet ligjore gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq në bazë të punës së deri tanishme ka arritur që ti evidentoj 31 shkelje ligjore në planin 17 ditorë të AKI-së në këtë operacion. Dokumenti ekskluziv të cilin e ka siguruar KALLXO.com është lista e 31 »»»

kallxo.com
Kallxo 12.03. 16:36

Raporti i komisionit 31 shkeljet gjashtë dëbimit të ‘Gylenistëve’

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq në bazë të punës së deri tanishme ka arritur që ti evidentoj 31 shkelje ligjore në planin 17 ditorë të AKI-së në këtë operacion. Dokumenti ekskluziv të cilin e ka siguruar KALLXO.com është lista e 31 »»»

kallxo.com
Balkanweb 12.03. 15:56

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

balkanweb.com
Gazeta Telegraf 12.03. 15:53

Kundërshtarët e Erdoganit dërgohen me urdhër të tij nga Kosova për në burg

Gazeta britanike “The Times” shkruan se deportimi i gjashtë shtetasve turq nga Kosova, muaj më parë, u bë me urdhër direkt të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan. Sipas kërkesës turke personat në fjalë kanë pasur lidhje me Lëvizjen Gylen, që drejtohet nga Fetullah Gulen. Deportimi u bë në shkelj»»»

Gazeta KNN 12.03. 15:40

Skandali seksual me nxënësen nga Drenasi, avokati Halilaj kërkon ndihmë nga burgu

Avokati Gazment Halilaj i ka bërë thirrje përfaqësuesve të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNj) ta vizitojnë në qendrën e paraburgimit në Lipjan, ku është duke u mbajtur si i dyshuar për përfshirje në skandalin e Drenasit, respektivisht në rastin e abuzimit seksual m»»»

Gazeta Telegraf 12.03. 14:24

Shumë urime për ty “Durrësi i Ri”!

Nga Hyskë Borobojka Fejton “I nderuari miku im! Sot nipi im mbush tre vjet e hyn për katër. Je i ftuar kryemik në këtë festë të veçantë!”- më njoftonte një shok i vjetër nga Durrësi. S’ia bëra dëshirën dy, por i hipa autobusit dhe sa u gjenda në banesën e tij, zura vend në tavolinën e shtruar, për »»»

Panorama 12.03. 13:41

Ekskluzive/ Rrëfimi i Sali Rexhepit: Takimi i parë në selinë e PS dhe sherri me Islamin. Si u përplasen anëtarët për grevën e urisë. S’kemi marrë bukë me vete…

ARISTIR LUMEZI/ Flet pas 23 vitesh deputeti i anatemuar socialist. Ish-deputeti socialist, mjeku pediatër Sali Rexhepi, tregon se përse vendosi të marrë mandatin e deputetit pas zgjedhjeve të kontestuara nga Partia Socialiste, më 26 maj 1996. Si fitues në zonën e Përrenjasit, përballë ish-zv.minist»»»

Arbresh 12.03. 12:31

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela - Arbresh.info

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

Lajmi 12.03. 12:15

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

lajmi.net
Kosova Sot 12.03. 11:56

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

Epoka e re 12.03. 11:23

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

epokaere.com
Radio Evropa e Lire 12.03. 11:08

SHBA tërheq gjithë stafin diplomatik nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, urdhëroi tërheqjen e gjithë personelit diplomatik të SHBA-së, të mbetur në Venezuelë. Më 24 janar, SHBA e ka zvogëluar në minimum stafin diplomatik atje. Urdhri i ri u dha disa orë pasi Uashingtoni sanksionoi një bankë ruse, për shkak të marrëveshjeve të s»»»

evropaelire.org
Gazeta Telegraf 12.03. 09:41

Gazmir Tahiri:Mbi 300 marinarë shqiptarë punësohen jashtë vendit. Ja kërkesat dhe kriteret

Flet për “Telegraf”, Gazmir Tahiri, drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme Detare: “Deri në 2014, do të punësohen 5 mijë veta” Plotësimi i standardeve të kërkuara nga Organizata Ndërkombëtare e Detarisë (IMO) për kualifikimin e marinarëve ka bërë që atyre t’u hapet rruga për t’u punësuar kudo në bot»»»

Gazeta Telegraf 12.03. 07:33

Episode pas “teatrit” bashkëqeverisjes PD – PS

Përparim HALILI Mund t’i konsideroni grimca humori këto episode që po publikojmë sot, por janë fytyra e plotë dhe e vërtetë e pazarit të 18 majit 2017, bërë mes krerëve të PS e PD. Ndërsa “Rilindja” ka nisur fushatën elektorale, duke sqaruar pazarin e bërë me PD, në selinë e PD po hartohen listat e»»»

RTV 21 11.03. 21:34

Times: Kundërshtarët e Erdoganit dërgohen me urdhër të tij nga Kosova për në burg - RTV21

Shkrim i gazetës prestigjioze britanike "The Times" Loading... Shkrim i gazetës prestigjioze britanike “The Times” Gazeta britanike “The Times” shkruan se deportimi i gjashtë shtetasve turq nga Kosova, muaj më parë, u bë me urdhër direkt të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan. Sipas kërkesës tur»»»

Top Albania Radio 11.03. 14:23

“Luftë” piraterisë me IPTV; Digitalb, AMA dhe AKEP masa kundër kompanive mashtruese

Lufta ndaj piraterisë do të bëhet në baza institucionale. Demi ekonomik është i madh si për qytetarët ashtu dhe për platformat e licensuara televizive, por edhe për vetë shtetin që pëson rënie të ardhurave. Një mbledhje e posaçme i zhvillua mes përfaqësuesve të Digitalb, Policisë së Shtetit, AMA-s »»»

Republika e Shqiperise Kuvendi 11.03. 14:18

Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, zhvilloi seancë dëgjimore me kandidaturën për anëtare të Këshillit Drejtues të AKEP-it

Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, zhvilloi një seancë dëgjimore me znj. Xhoana Lilaj, kandidate për anëtare të Këshillit Drejtues të AKEP-it. Kjo seancë dëgjimore u zhvillua lidhur me shqyrtimin e projektvendimit "Për emërimin e një anëtari të Këshillit Drejtues të Autori»»»

Top Channel 11.03. 12:38

“Luftë” piraterisë me IPTV; Digitalb, AMA dhe AKEP masa kundër kompanive mashtruese

Pirateria televizive përmes IPTV po futet në lupën e organeve shtetërore. Digitalb po bashkëpunon ngushtë me AMA, AKEP dhe Policinë e Shtetit për të goditur subjekte piratuese. Lufta ndaj piraterisë do të bëhet në baza institucionale. Demi ekonomik është i madh si për qytetarët ashtu dhe për platfo»»»

Gazeta Telegraf 11.03. 11:53

Urdhri i prerë: Nëse i pritet rruga Ramës, shkarkohet drejtori i policisë

Kryeministri Edi Rama pasi u bë “kërcimtari” më i kërkuar në radhët e grave të administratës së Fierit, në rrugën e kthimit për në Tiranë hëngri një “kokë polici”, madje një drejtues. Lëvizja e Albert Nushit si Drejtor i Policisë së Qarkut Fier mësohet se ka ndodhur për shkak të protestës që u mbaj»»»

Top Channel 10.03. 20:24

Në garë për “fake news”. Në prag të zgjedhjeve lokale, portalet mund të shtohen

Në garat për klikime dhe shikueshmëri, rënia pre’ e “fake news” është e pashmangshme. Përtej kohës së humbur të individit apo llogarive politike e ekonomike, “fake news” sjellin edhe pasoja. Enton Abilekaj shprehet: “Gara e opinioneve, e “fake news”-eve ndikon te vlerësimet personale të të gjithëve»»»