sitel.com.mk
Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети
mia.mk
Додик и Човиќ во Мостар: Ги повикуваме Бошњаците да се консолидираат
makfax.com.mk
Србија ќе ги отплаќа долговите на Тито уште 22 години
kanal5.com.mk
Одговор на санкциите на САД: Парите од нафтата се префрлаат кај Русите
alfa.mk
Во Тетово се вработуваат лекари кои воопшто не биле на кандидатските листи – најдобрите ќе си седат дома
kurir.mk
Јаулески: Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи на терен се со цел изнаоѓање решенија за проблемите кои ги мачат младите луѓе
kurir.mk
Десети граѓански протест во Белград, на кој се приклучија и студентите
press24.mk
Ангелов: ВМРО-ДПМНЕ и поподелно знаело да однесе победа
mms.mk
Русија:Преименувањето на Македонија треба да се дискутира во Советот за безбедност
kurir.mk
Курц на средба со Трамп во Белата куќа на 20 февруари
kapital.mk
„Северен поток 2“ ќе се гради, но со поригорозни правила
kapital.mk
Рускиот Yandex.Drive го решава метежот во Москва
mia.mk
Оланд со критики за Макрон и Трамп
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ вечерва со Миодраг Лабовиќ и Сотир Костов
НАТО: Местото во НАТО ја гарантира безбедноста и носи инвестиции, економски раст и повеќе пари кај граѓаните
makfax.com.mk
Фетаи: Барам осудителни пресуди за обвинетите во „Титаник 2“ - со два телефона ја срушиле ДИК
press24.mk
Отворено писмо до Заев за хотелот во Лагадин
mms.mk
Фетаи бара осудителни пресуди во ,,Титаник 2″: Направен е атак на изборниот систем
alfa.mk
СБ на ОН:Приштина мора да ги укине таксите за стока од Србија и БиХ
alfa.mk
Германија не отстапува од ставот за „Северен поток 2“!
slobodnaevropa.mk
Европски критики до Ципрас за поддршката на Мадуро
kurir.mk
Турција нуди 770.000 долари за секој војник кој по неуспешниот пуч побегна во Грција
Јовевски ги бара доказите од Спасовски за луѓето од МВР кои помогнале за бегството на Груевски
mia.mk
Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер Пленковиќ
kurir.mk
Меркел: Можно е решение за Брегзит и без нови преговори
vlada.mk
Премиерот Заев и поранешниот премиер на Бугарија Костов: Прогресивните политики на македонското лидерство донесоа членство во НАТО и изгледни перспект
kurir.mk
Тајани: Брегзит без договор би бил катастрофа
kanal5.com.mk
Столтенберг: Русија се обидува да се меша во изборот на балканските земји
alfa.mk
Европска комисија: Власта да не им се заканува на новинарите – случајиот ПИОМ да се истражи
kapital.mk
Поради здружување во картел казнети се најголемите производители на автомобили
makfax.com.mk
Бачев: Вчерашниот ден во Брисел беше тажен и тежок за Македонија
kapital.mk
Roof Bar 55 на „Хилтон“ – гастрономско уживање со софистициран панорамски поглед
kurir.mk
Тахири: Ставот на ЕУ за Трепча е воено подбуцнувачки, Могерини е во служба на Србија
mia.mk
Косачев: Пристапувањето на Македонија во НАТО никому нема да донесе добро
kapital.mk
Ние и НАТО!
kanal5.com.mk
Македонија од вчера е „де факто" членка на НАТО Алијансата
kanal5.com.mk
Филип Петровски и Љупчо Зиков во „Само вистина“
makfax.com.mk
Хан го поздрави потпишувањето на протоколот за НАТО
kurir.mk
Кризата меѓу ДУИ и СДСМ се продлабочува: За Али Ахмети потегот на министерката Царовска е специјална војна против ДУИ
press24.mk
Иванов: Школата за млади лидери годинава ќе биде со фокус на дигиталната индустриска револуција
kanal5.com.mk
Венецуела воведе санкции кон САД
alfa.mk
Реакции на потпишувањето на протоколот за НАТО
alfa.mk
Српската опозиција го усвои текстот на „Договорот со народот“
kanal5.com.mk
Банките го известиле СЈО дека Груевски ги празнел сметките, соопшти ОЈО
Европските медиуми за потпишувањето на протоколот за пристап
press24.mk
СДСМ: Груевски на ФБ со нови насоки за Хидро Мицкоски
vlada.mk
Учество на МНР Димитров на состанокот на Северно-атлантскиот совет по повод потпишувањето на Пристапниот протокол за членство на Република Македонија
kurir.mk
Мицкоски по посетата на Брисел, на регионални средби со Пленковиќ, Вучиќ и Јанша
alfa.mk
Германија на праг на рецесија, европските берзи во минус
kurir.mk
Додик: Нема причина за стравување од војна, мора да се сочува мирот
makfax.com.mk
Харадинај: Протоколот за членство на Македонија во НАТО е голем чекор за регионот
Обраќање на претседателот Џафери на затворањето на хуманитарната кампања на Фондацијата „You Are a Sunflower”
kapital.mk
Груевски се јави на Фејсбук: Ден порано земјата да стане членка на НАТО и да ги започне и што побрзо да ги заврши преговорите за полноправно членство
makfax.com.mk
Здружението ,,Стар Лагадин" бара да престане урбанистичката деструкција на Охридското Езеро
kapital.mk
Димитров: Веќе не сме сами, Македонија има 29 сојузници
makfax.com.mk
Русија во следните две години ќе развие нови ракети
kanal5.com.mk
Министерот Хасан на Евроазискиот економски самит во Истанбул
kurir.mk
Харадинај: Косово и Северна Македонија ќе го продлабочуваат партнерството
kurir.mk
Сто и триесет закани за бомби во Москва и регионот, евакуирани 30 000 луѓе
sitel.com.mk
На „Траекторија“ се презентираат СМС пораки за соработката со „Синохидро“
kurir.mk
Мицкоски се сретна со Вебер
makfax.com.mk
Меркел бара гаранции од „Хуавеј“ дека нема да праќа податоци во Кина
НИЕ ВО НАТО: УТЕХА ПОСЛЕ ПОСЛЕДНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ЦИА!?
МАКЕДОНСКИТЕ РОМАНСИЕРИ ЛАНИ БИЛЕ ПЛОДНИ
КОНТРАСПИН: ОДЛУКАТА НА ВРХОВЕН Е ВО ПОЛЗА НА НЕКАЗНИВОСТА
ТАТКО НА НАЦИЈАТА А НЕ ТАТКО НА ПАРТИЈАТА
ПРВАТА КОРИСТ ОД БРЕГЗИТ: ШАНСА ЗА СОЗДАВАЊЕ НА СОЕДИНЕТИТЕ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ
ПРВИТЕ ПУКНАТИНИ НА ТВРДИНАТА НА СЛОБОДНАТА ТРГОВИЈА (4)
ПРАВДА НЕМА ДА ИМА
kurir.mk
Ципрас во дводневна посета на Турција
makfax.com.mk
Кадри Весели: Во наредните денови ќе донесеме мудри одлуки во врска со таксите
makfax.com.mk
Бачев и Петровски им пишаа на Ердоган и Орбан: Помогнете да ја спречиме марионетската власт во Скопје да избрише се што е македонско
alfa.mk
Никола Димитров и Никола Попоски, подготвуваат Конзервативна партија?
kurir.mk
Стоилковски: За Заев, Македонија била „Северна“ уште пред референдумот
kurir.mk
Тимерманс предупреди за можна коалиција меѓу ЕПП и крајната десница
kurir.mk
Ефтов: Клучно за ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски е да поминат 400.000 гласа на претседателските избори што ќе значи победа
alfa.mk
Иринеј: СПЦ не ја признава Украинската православна црква
makfax.com.mk
(Видео) Силна експлозија во Могадишу, има мртви и повредени
alsat-m.tv
Вето во ЕУ; Италија против признавањето на Гуаидо од страна на Брисел
mms.mk
На 4 февруари, роденденот на Гоце Делчев, загинал неговиот помлад брат Мицо, кој во Штип го кренал првиот ученички бунт
kanal5.com.mk
Трамп во пресрет на Супер Боул : Фудбалот е опасен спорт
kanal5.com.mk
Османи заминува во САД на молитвен појадок со Трамп
alsat-m.tv
Мицкоски ветува дека ќе ги смени процесите од Преспанскиот договор
press24.mk
ФОТО: Тарик Филиповиќ е симпатија на скоро сите жени на Балканот - ова е неогвата сопруга
puls24.mk
По подолго време Црвенковски се појави на јавен настан
kanal5.com.mk
Пристаништето Дубровник како депонија по големото невреме (ФОТО+ ВИДЕО)
press24.mk
СДСМ: Мицкоски го чека Груевски од Будимпешта, но заборавил дека Груевски оди во затвор а тој на изборен пораз
vlada.mk
„Костал“ најави 200 нови вработувања и инвестиции од 24 милиони евра
puls24.mk
Дали Никола Груевски ќе ја поддржи Гога – Сорос од Будимпешта?
kapital.mk
Груевски: Еден ден ќе се вратам во Македонија
kanal5.com.mk
Германија планира набавка на владини авиони
kanal5.com.mk
До скоро најбогатиот човек на Балканот , сега живее од туѓа помош
СДСМ тактизира за изборите – одложена седницата на Извршниот одбор
press24.mk
Заев: Целосно ќе се реконструираат колекторскиот систем, поранешната касарна и Градскиот кеј во Охрид
press24.mk
Хан: ЕУ ќе даде поддршка годинава да почнат преговорите за членство во ЕУ
kapital.mk
Антиќ: Србија доби условено позитивно мислење од ЕЕЗ за Турски поток
press24.mk
ВИДЕО: Хаос во хрватски авион - пилотот соопштил дека имаат дефект, па настанала општа паника меѓу патниците
makfax.com.mk
Могерини: Не сакаме Европа повторно да стане бојно поле
press24.mk
Димитров на неформален состанок на Гимних во Букурешт
kanal5.com.mk
Ципрас и Заев ќе добијат награда на Минхенската безбедносна конференција
makfax.com.mk
По низа дефекти, Германија купува нов владин авион
kurir.mk
Алијансата и Беса ќе одат заедно со Илјаз Кадриу?
press24.mk
Жидас Даскаловски: Кога сме на дното, а таму се и Македонците ни треба надеж – тоа е Гордана Силјановска
kurir.mk
Безбедносни служби на САД: Ниско ниво на ризик од насилство на Балканот
mia.mk
Криза во косовската Влада поради таксата кон Србија, коалициските лидери на средба кај Тачи
kanal5.com.mk
Харадинај : Нека падне Владата , не и ги враќаме царините на Србија
makfax.com.mk
Вучиќ: Се сретнав со Мицкоски, во тоа нема ништо спорно
kurir.mk
Вучиќ со писмо до Трамп бара поддршка за наоѓање решение за Косово
makfax.com.mk
Либиските сили уапсија осомничен член на ИСИС во Сирте
mia.mk
Тачи по состанокот на државниот врв кај американскиот амбасадор: Вообичаена средба
kurir.mk
Анкета на Галуп: Ова е најпопуларниот политичар во светот
mia.mk
Демократската партија и Двери го напуштаат српскиот Парламент
sitel.com.mk
„Зери“: В сабота разрешување на министерот Рикало и усвојување на косовскиот буџет
mms.mk
„Таргет-Тврдина”: Лазаревски првпат влегол во системот за прислушкување во 2008 година
press24.mk
Столтенберг: Очекувам сите сојузници да го потпишат Протоколот за Македонија
mia.mk
Кабинет на претседателот на Владата на РМ: Ги демантираме неточно пренесените информации од интервјуто на премиерот Заев за Н1ТВ
mia.mk
Заев: Еурокомпозит ќе има успешна трансформација
makfax.com.mk
(Видео) Заев: Мицкоски пред бегството на Груевски се сретнал со Вучиќ и Орбан
kurir.mk
Борисов: Ќе воведеме евро до 2022 година
press24.mk
Трамп: Разузнавачите од ЦИА треба да се вратат на училиште, наивни се
makfax.com.mk
(Видео) Миланов: Ако истрагите ги преземе друго обвинителство, бомбите не смеат да бидат доказ
kanal5.com.mk
Одлука на Врховен: СЈО веќе нема основа да поведува истраги
kurir.mk
Тадиќ ќе го бојкотира српскиот Парламент, Сергеј Трифуновиќ нов лидер на ПСГ
Димитров: Успехот на Македонија ќе биде успех и на романското претседателство
makfax.com.mk
Депониите и сиромаштијата заеднички именител за отровниот воздух во најзагадените градови
kurir.mk
САД ги обвинуваат Русија и Кина поради нуклеарното оружје
kurir.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Криминалци се на власт, македонската држава е урнисана, општеството поделено, а граѓаните понижени
kapital.mk
Украина ќе се залага за членство во ЕУ, започнува кампања за пристап во НАТО во 2024 година
kurir.mk
Двојазичноста креира проблеми
sitel.com.mk
Галеријата на икони од Охрид – ризница на византиското штафелајно сликарство
press24.mk
Јанева: СЈО ја исполни мисијата за која е формирано
kurir.mk
Бујар Османи: Царовска лаже, нема злоупотреба на пари во случајот со пензиите, ќе поднесеме кривични пријави
mia.mk
Курти му кажал на американскиот амбасадор зошто Косово не треба да ја укине таксaта кон Србија
makfax.com.mk
Еди Рама: Без САД, Косово немаше да биде ослободено од Белград
kanal5.com.mk
Дали Путин испрати 400 воени платеници во Венецуела?
Потпишувањето на протоколот за НАТО е прашање на денови
vecer.mk
Единствена Македонија: Одоговорност за грабежот на народни пари мора да има
makfax.com.mk
Мицевски: Димитров го урна угледот на државата, постапуваше на дрзок и препотентен начин
press24.mk
Едиторијал на „Ле Монд“: Договорот со Грција за новото име на Македонија – добра вест за Балканот
kapital.mk
Анализа- Договорот од Преспа
НАТО ГИ ОТВОРА ПРОЗОРЦИТЕ ВО ДРЖАВНИТЕ СЛУЖБИ – ПРЕТСТОИ СЕРИОЗНО ПРОВЕТРУВАЊЕ
БРЕГЗИТ ОД ХРВАТСКАТА ПЕРСПЕКТИВА СО ЛОНДОНСКА АДРЕСА
ЦИПРАС: ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е ИСТОРИСКИ ЧЕКОР ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА
ИВАНОВ ОД „КУЌЕН ПРИТВОР“ СЕ СРЕТНАЛ СО РОМАНО ПРОДИ?!
ТАКА ЗБОРУВАШЕ КРСТЕ
МАРТЕН СХЕНК, ЛОВЕЦ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ: СЕ РАБОТИ ЗА ПОГОЛЕМА ГРУПАЦИЈА НА „КРОЈАЧИ“ НА ТАКВИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА
КОЛКУ ЧИНИ ПУТИНОВИОТ ЗБОР?
ПРВИТЕ ПУКНАТИНИ НА ТВРДИНАТА НА СЛОБОДНАТА ТРГОВИЈА (3)
МAКЕДОНИЈА ДОБИ НОВО ИМЕ, НО ГО СПАСИ ИДЕНТИТЕТОТ
makfax.com.mk
Мицкоски: СДСМ и Заев се плашат од избори затоа што знаат дека ќе ги изгубат
kurir.mk
Низ светот минатата година патувале околу 1,4 милијарди луѓе
mms.mk
Предложени законски измени за укинување на пратеничката плата на Груевски
kurir.mk
Кои се професорите кои застанаа зад кандидатурата на Силјановска Давкова?
alfa.mk
Пахор во посета на Белград: Поддршка за европскиот пат на Србија
kapital.mk
Е-трговијата продира на пазарот- ќе се отпуштат уште илјадници луѓе во традиционални малопродажни објекти
makfax.com.mk
САД ги укинаа санкциите кон три руски компании
kanal5.com.mk
Блокадата на владата ја чинеше Америка 6 милијарди долари
puls24.mk
Софија Куновска: Мислам дека имам хит кандидатка за претседател
kurir.mk
Со свечена академија Србите од Македонија го одбележаа празникот Свети Сава
sitel.com.mk
Грчките пратеници и министри признаа дека Македонија не е само грчка и дека во неа живеат Македонци
Договорот од Преспа во Грција и официјално стана закон
sitel.com.mk
Мета: Реципрочно признавање и зајакнување на соживотот меѓу Албанците и Србите
vecer.mk
СДСМ сака двојни избори, по можност да ги нема
mia.mk
Тахири: Рама, Тачи и Вучиќ се вовлечени во опасно сценарио
kapital.mk
Атина треба да го извести НАТО дека Македонија може да стане членка на Алијансата
press24.mk
Ништо без Бојко: Заев тргнал кон Скопје со џип што му го испратил Борисов
vlada.mk
Заврши учеството на премиерот Заев на форумот во Давос
makfax.com.mk
(Видео) Кирацовски: Имаме поделени ставови дали да има предвремени парламентарни избори
mia.mk
Круемади:Ратификацијата на Преспанскиот договор е многу позитивен чекор за регионот
press24.mk
Мета: Усвојувањето на Преспанскиот договор историско достигнување
kapital.mk
Што пишуваат светските медиуми за ратификацијата на Преспанскиот договор во грчкиот парламент?
kanal5.com.mk
Болтон: САД го поддржуваат ова извонредно постигнување, кое ќе донесе стабилност и просперитет на Балканот
press24.mk
Помпео: САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција за ратификација на Договорот од Преспа
press24.mk
Пацоли го поздрави изгласувањето на Преспанскиот договор во грчкиот Парламент
makfax.com.mk
Могерини и Јункер: Атина и Скопје напишаа нова страница за нашата заедничка иднина во ЕУ
sitel.com.mk
Европските социјалисти ја поздравија ратификацијата на Договорот од Преспа
mia.mk
Вучиќ: Не верувам дека таксите лесно ќе се укинат
alsat-m.tv
Туск: Зоран, Алексис, невозможната мисија е исполнета!
kapital.mk
Помина Преспанскиот договор во грчкиот парламент
makfax.com.mk
Берлинската полиција ја проверува автентичноста на три уметнички дела од Хитлер
kanal5.com.mk
ЕК со честитки за Преспанскиот Договор, се отвора вратата за ЕУ и НАТО
makfax.com.mk
Песков: САД не сакаат дијалог
makfax.com.mk
Столтенберг: Спорот меѓу САД и Русија не е решен
makfax.com.mk
Брегзит и Венецуела клучни теми и на последниот ден од економскиот форум во Давос
makfax.com.mk
Германија за Венецуела: Нови избори или Гуаидо за претседател
kanal5.com.mk
„Коха“: Економски договор во замена за укинување на таксите од 100 проценти
kurir.mk
Далеку сме од Европа, а само Африканци можат да ни завидат: Македонците тонат во сиромаштија, ништо од ветувањата на СДСМ за раст на просечната плата
kapital.mk
Џек Ма од Давос: Светските велесили би можеле да покренат борба за технолошка доминација
press24.mk
Димитров: Грција со поголема самодоверба ќе биде резултатот на заокружување на целиот процес со Преспанскиот договор
makfax.com.mk
Амбасадорот на Турција во САД го обвини сенаторот Менендез за поддржување тероризам
makfax.com.mk
Османи: По успехот на Преспа, сите очекуваме напредок и во дијалогот Приштина – Белград
press24.mk
Верските заедници сакаат затворање коцкарници за други да отворат нови
kanal5.com.mk
Венецуела од вчера е со двајца претседатели
mms.mk
Законот за јазици стигна во Венецијанската комисија - премиерот Заев барал мислење за целиот закон
puls24.mk
Пропагандна кампања на грчките противници на Договорот од Преспа
kapital.mk
Грција вечер гласа
kapital.mk
Грција го продолжи рокот за наддавање на контролниот пакет во Hellenic Petroleum
kapital.mk
Кристалина Георгиева: Кога големите економии киваат, малите фаќаат пневмонија
kapital.mk
Милован Дрецун: Мислам дека таксите кон Србија ќе бидат укинати
kapital.mk
Брзото отстранување на јагленот ќе ја чини Германија 54 милијарди евра
kapital.mk
Меркел: ММФ и Светската банка треба да се реформираат
alsat-m.tv
„Мој брате, главата горе!“ Ердоган и Путин со поддршка за Мадуро
mia.mk
Што се случува во Венецуела?
makfax.com.mk
САД одбиваат да ги повлечат дипломатите од Венецуела
kapital.mk
Најиновативните земји во светот денес според Bloomberg
alfa.mk
Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа
makfax.com.mk
Папата за изградбата на ѕидот меѓу САД и Мексико: Стравот нè прави луди
Адвокати ги оспоруваат истрагите на СЈО и обвинението за „Талир“ пред Врховниот суд
mms.mk
Катругалос: Грција има и правна обврска да стигне до решение
vecer.mk
Влатко Ѓорчев се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат
kapital.mk
Филип Морис го гледа пазарот на канабис како “премногу ризичен”
kanal5.com.mk
Ахмети се придружи на „антикоцкање“, се чекаат Заев и Мицкоски
kapital.mk
Помпео очекува добар исход во разговорите со Кина
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ вечерва со Никола Мицевски и Дамјан Манчевски
kapital.mk
Салвини ги повика Французите да не гласаат за Макрон на следните избори
mia.mk
ПССЕ бара од Албанија, Турција и Азербејџан да се дистанцираат од екларацијата од Каиро
kanal5.com.mk
Романија ќе ја поддржи позитивната одлука за почеток на преговори на Македонија со ЕУ
makfax.com.mk
Трамп: Работниците во јавните служби кои работат без плата се патриоти
mia.mk
Џон Кери го повика Трамп да поднесе оставка
makfax.com.mk
(Видео) Планови за изградба на модерна патна инфраструктура - граѓаните ќе патуваат побезбедно низ земјава
makfax.com.mk
Вес Мичел поднесе оставка, идниот месец заминува од Стејт департментот
Вес Мичел си поднесе оставка – Силен поддржувач на Македонија и Договорот од Преспа
press24.mk
Мајлинда Брегу ја поддржа европската реформска агенда на Македонија
kanal5.com.mk
Договорот од Преспа помина на Комисија, утре на пленарна седница во грчкиот Парламент
vlada.mk
Одговори на новинарски прашања на премиерот Заев, заменик-претседателот на Владата, Анѓушев, министерот за транспорт и врски, Сугарески и директорот н
makfax.com.mk
Малите партии бараат една изборна единица, па потоа избори
sitel.com.mk
Годинава ќе почне да се работи на 400 километри патишта во вредност од 236 милиони евра
kapital.mk
Повеќе од една милијарда евра инвестиции во патната инфраструктура најави Владата
kapital.mk
Без дел од светските лидери почнува економскиот форум во Давос
kanal5.com.mk
ДОМ: Прво реформи, а потоа избори со една изборна единица
vecer.mk
Поповска и Морачанин: За општа забрана за цијаниди и сулфурна киселина, ќе ја поднесеме старата верзија на законот
Ципрас: Договорот од Преспа е историски чекор за цела Европа
kapital.mk
Германија го отпиша долгот на Србија од 18,5 милиони евра
kapital.mk
Меркел и Макрон денес потпишуваат нов договор
kurir.mk
Србија на чекор до вонредни парламентарни избори
mia.mk
Нов пакт меѓу Франција и Германија
ЛАДНОТО ЛИЦЕ НА ПУТИН ВО МАКЕДОНСКАТА САЛАТА
ГОРКА И ГОРДА ОДЛУКА
АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ ЌЕ ГЛАСАШЕ ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР
СТО ГОДИНИ ОД УБИСТВОТО НА РОЗА ЛУКСЕМБУРГ
КОМЕРСАНТ: МАКЕДОНИЈА ПОБЛИЗУ ДО АФОКЕФАЛНОСТ НА МПЦ А ПОДАЛЕКУ ОД ГАСОВОДОТ
ДЕБИ ДИНГЛ: САД ЌЕ РАБОТАТ МАКЕДОНИЈА ПОБРЗО ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО
vecer.mk
„Фајненшл тајмс“: Преспанскиот договор е достигнување за прослава на Балканот
kapital.mk
ММФ повторно ја намали прогнозата за економски раст во еврозоната и светот
vlada.mk
Заев за ДВ: Ниеден процес не смее да ја урне правната држава!
Груевски во шопинг на подароци, обвинителство во шопинг по уште сведоци за неговото бегство
makfax.com.mk
Трамп, Макрон и Меј го откажаа учеството на економскиот форум во Давос
alsat-m.tv
Престижниот Самит во Давос без САД, Русија и Кина
mia.mk
Ердоган до Трамп: Турските сили се подготвени веднаш да го преземат Манџиб
makfax.com.mk
Помпео ќе се кандидира за сенатот догодина?
mia.mk
Самитот во Давос без „петката“ од Советот за безбедност на ОН
kanal5.com.mk
Дачиќ: Не го идеализирајте Тачи, таксите се идеја на неговите соработници
vlada.mk
Премиерот Зоран Заев во интервју за Цивил Медиа: Граѓаните нема да дозволат нов авторитаризам
kurir.mk
За Заев не било спорно што законот за двојазичност е објавен без потпис од претседателот
makfax.com.mk
Епидемија во Хрватска, девет лица починаа од грип
kurir.mk
Мицкоски за Press24: Губењето на државата и сиромаштијата може да се стопира само со смена на оваа власт
vecer.mk
Ова е планот на ЕУ за Америка
kanal5.com.mk
Дачиќ: Вонредни избори ќе има ако нема поважни државни интереси
СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година
САД и Русија со меѓусебни обвинувања за ИНФ
Милер: „Турски поток“ низ Србија ќе биде изграден до крајот на годината
Нова нијанса: ВМРО-ДПМНЕ „инсистира“ на парламентарни избори
press24.mk
Кирацовски: Кривичните пријави на ВМРО-ДПМНЕ се безпредметни
alfa.mk
Русија прифати набљудувачи во Керчански Залив
kanal5.com.mk
Недела на надминати политички искушенија во Македонија и Грција, претстојат нови
sitel.com.mk
Над сто пријавени за фаќање на крстот во Радика
mia.mk
Маас: Русија може да го спаси договорот ако се откаже од крстосувачките ракети
mia.mk
САД и во 2019 ќе доминираат како прв производител на нафта во светот
alsat-m.tv
Весели: Русија се движи кон признавање на Косово
mia.mk
Европа се подготвува за хаотичен брегзит без договор
press24.mk
Петер Сијарто: Службата му даде азил на Груевски, донесе независна одлука
kapital.mk
Шефот на Гаспром: делницата на Турски тек во Србија ќе се изгради до крајот на 2019 година
mia.mk
Милер: „Турски поток“ низ Србија ќе биде изграден до крајот на годината
kanal5.com.mk
,,Путинден” во Белград – пет најинтересни моменти од посетата на рускиот претседател (ВИДЕО)
alfa.mk
Харадинај по средбата со Хан: Косово е непоколебливо на патот кон ЕУ
mia.mk
Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката
makfax.com.mk
Ѕверот на тркала на Путин атракција на белградските улици
kapital.mk
Посетата на Путин е тест за Белград
press24.mk
Kонсензуалниот кандидат за претседател на ДУИ и СДСМ нема да биде Албанец - Заев е последна опција
kanal5.com.mk
Подарокот за Путин е подготвен!!
kapital.mk
Трка за лидер на Светска банка: првиот избор на Трамп е бившата шефица на Пепси, Индира Нури
makfax.com.mk
(Видео) Путин пристигна во Белград
vecer.mk
ВО ЖИВО: Путин ја започна посетата на Белград
makfax.com.mk
„Блумберг“ за тоа што ќе искористи Вучиќ од посетата на Путин
vecer.mk
Српските Ноќни Волци ќе го пречекаат Путин пред храмот Свети Сава
kurir.mk
Разобличени лагите на Заев и Димитров: Допис кој докажува дека по нивниот договор престанавме да бидеме Македонци (ФОТО)
kapital.mk
Полска започна да продава марихуана за медицински цели
mms.mk
Македонското МНТ во Вербалната нота појаснува што значи „Македонец“ и „македоснки јазик“
makfax.com.mk
Путин во Белград со двајца двојници
press24.mk
Од сиромашно момче, до Руски цар: Двајцата браќа на Путин починале, а мајката едвај ја кренал од мртвите:
makfax.com.mk
Планот на САД за Блискиот Исток: 90 отсто од Западниот Брег за Палестина и поделен Ерусалим
mia.mk
Албанскиот Парламент ги изгласа новите министри,опозицијата ја напушти салата
mia.mk
Масовен граѓански протест во Белград на годишнината од убиството на Оливер Ивановиќ
mia.mk
Дачиќ: Малку требаше да се степаме со Кучи за време на дијалогот во Брисел
Вице Заев бара 500 евра отштета од Александар Николовски
mia.mk
Бгарскиоп Парламент одобри купување осум борбени авиони „Ф-16“ од САД
mia.mk
Чанак:На Србија не и треба “да клекне пред Путин“
mia.mk
Брнабиќ: ЕУ не е загрижена од посетата на Путин, Србија нема да биде погодена од квотите за увоз на челик
kanal5.com.mk
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се против концептот едно општество за сите
kurir.mk
Бугарското Собрание ќе решава за набавка на американски Ф-16
makfax.com.mk
Паравојска ќе ја чисти јужна Либија од исламски милитанти и банди
makfax.com.mk
Американскиот  Стејт департмент: Американските граѓани во странство се цел на терористите од ИД и Ал Каеда
kanal5.com.mk
Тврдеше дека знае како Русите му помогнале на Трамп ,а сега е окована во синџири на Тајланд
kurir.mk
„Заев преку двојазичноста тргува со гласовите на Албанците, реално неподобрувајќи ја нивната положба“
mia.mk
Отворена косовска царинска испостава во Драч
mia.mk
Косово ја одбележа 20-годишнината од масакрот во Рaчак, Харадинај бара хашки трибунал за настанoт
mia.mk
Турција со „црвена потерница“ за Енес Кантер
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Лес: Република Српска конечно треба да се одвои од БиХ
Помпео бара Ријад да ги казни убијците на Кашоги
Трамп: Економски ќе ја уништиме Турција ако ги нападне Курдите
alsat-m.tv
Со Путин неделава во Србија ќе допатуваат и Лавров и Рогозин
makfax.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ не нуди алтернатива, продолжува да игра на картата за спас на името
kanal5.com.mk
Првиот круг на претседателските избори на 21 април, вториот на 5 мај
sitel.com.mk
Хан за МИА: Очекувам Договорот од Преспа да мине и во грчкиот Парламент
vecer.mk
Додик: Посетата на Путин на Србија е јасен симбол и порака за мир
kurir.mk
Мухамед Зекири од СДСМ со опомена до ДУИ: Немојте да се китите со туѓи перја!
makfax.com.mk
Се заоструваат односите меѓу Москва и Атина по изгласувањето на уставните измени во Македонија
vecer.mk
Законот за употреба на јазиците објавен во Службен весник
kapital.mk
Железнички договор вреден 230 милиони евра ќе се потпишe за време на посетата на Путин
press24.mk
Трамп „ја спушти топката“: Разговарав со Ердоган за Сирија“
ЕКСПЕРТИ: ТРОШЕЊЕТО НА ЈАВНИ ПАРИ ВО МЕДИУМИТЕ ОСТАНУВА НЕРЕШЕНО ПРАШАЊЕ
ЗА МИЦКОВСКИ ИЗБОРИТЕ СЕ САМО НОВО ДЕЛЕЊЕ НА КАРТИТЕ
КОГА ТРАМП МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА?
ПИРОМАНСКИ ИГРИ СО ГРАНИЦИ НА БАЛКАНОТ
ПРВИТЕ ПУКНАТИНИ НА ТВРДИНАТА НА СЛОБОДНАТА ТРГОВИЈА (1)
mia.mk
„Ал Џазира Балканс“: САД не му дадоа виза на Харадинај
mia.mk
Рама: Албанија го охрабрува постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина
makfax.com.mk
Уапсен вахабија во Нови Пазар, полицијата пронајде докази за пеколен план
kanal5.com.mk
Грција е на ред да ја исполни обврската од Договорот од Преспа
kurir.mk
Дачиќ: Приоритети на Србија во 2019 се Косово и зачленувањето во ЕУ
kurir.mk
Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат
press24.mk
Германските Зелени во ЕП со критики до Вебер поради Македонија
kapital.mk
САД им сѐ закануваат со санкции на германски компании поради рускиот гасовод
makfax.com.mk
Американски санкции за Приштина доколку не се укинат таксите за српските производи?
kurir.mk
Помпео: Заканата по Турција ја покажува приврзаноста на САД кон партнерите
kapital.mk
ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕРЗИТЕ: Силен раст на цените на нафтата од почетокот на годинава
press24.mk
ФОТО: Во Преспав го глуми сопругот на Ула - актерот сосема поинаков во реалноста
mms.mk
Историска недела за Македонија
kanal5.com.mk
Отворен патот за НАТО и ЕУ, опозицијата бара избори, власта ќе размисли
puls24.mk
Како МиГ-15 ја запре американската надмоќ на небото
kanal5.com.mk
САД им се закани со санкции на сите кои учествуваат во изградбата на Германско – рускиот гасовод
alsat-m.tv
Владата на Заев најавува поголема посветеност на домашните прашања
mia.mk
„Вашингтон пост“: Трамп криел детали од разговор со Путин
mia.mk
Шести голем граѓански протест во Белград, протестни прошетки и во Крагуевац, Горњи Милановац, а вчера и во Ниш
mia.mk
Од воената база Пашалиман однесена поголема количина оружје  и муниција
press24.mk
Француските медиуми за промената на името на Република Македонија во Република Северна Македонија
puls24.mk
Бачев: Иванов да ги извести ООН дека договорот од Преспа е невалиден!
kanal5.com.mk
АТИНА слави: „И се случи Северна Македонија“
vlada.mk
Одговорите на премиерот Заев на прашањата на новинарите на прес-конференцијата во Владата на Република Македонија
vecer.mk
Заев се обрати како Премиер на Република Северна Македонија – еве што порача (ВИДЕО)
Економски ефекти од решавањето на спорот ќе има, сега Владата е на потег да испорача реформи
kanal5.com.mk
Нимиц: Договорот од Преспа е историски за двете земји
mms.mk
Заев: Ќе го отвориме прашањето за предвремени парламентарни избори
mia.mk
Етихад откажа купување 10 авиони Ербас, депозитот вратен на Ер Србија
kanal5.com.mk
Албанскиот претседател Мета го поздрави усвојувањето на уставните измени
vecer.mk
Курц на „Твитер“: Направен е чекор во пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ
press24.mk
Официјален Берлин: Очекуваме дека и грчкиот Парламент ќе даде согласност за договорот од Преспа
Честитки за Македонија и премиерот Заев од Могерини, Хан, Столтенберг, Ципрас
makfax.com.mk
Додека се гласаат уставните промени, пред Собранието едвај стотина граѓани
kurir.mk
СДСМ и БЕСА открија што договориле: Ќе има промени и во личните карти
kanal5.com.mk
Два германски владини авиони расипани останаа во Африка
kurir.mk
Мета му одговори на Рама: Не постои сила во светот која може да врши притисок и уцена
mia.mk
Русија ја спасува економијата на Венецуела за стратешкo влијание во регионот
press24.mk
Поранешниот шеф на ЦИА го пофали Путин: Да не беше тој немаше ни да постои НАТО алијансата
makfax.com.mk
(Видео) Ќе отпаднат ли бомбите на СЈО поради истрагите за Али Ахмети и Бујар Османи?
press24.mk
Заев и Беса се договорија- пратениците се враќаат во собраниската сала
makfax.com.mk
Раимонда Реци, првата жена од ОВК повикана во Хаг
makfax.com.mk
Кинез вработен во „Хуавеј“ и експерт за кибернетика уапсени во Полска
makfax.com.mk
Политичка криза во Албанија
puls24.mk
Бачев тврди дека тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши притисок
mia.mk
Рама: Го подржуваме дијалогот Косово-Србија гарантиран од САД и ЕУ
makfax.com.mk
Џафери: Не е точно дека тројца пратеници се држат заклучени во Собранието
makfax.com.mk
Марковска: БЕСА го кочи процесот и уценува – Ружин: Дали БЕСА одработува за некоја друга страна?
Груевски со апел до пратениците: Подобар и пофер договор е возможен, од вас зависи
vecer.mk
Груевски на ФБ до пратениците од мнозинството: Ова не е ноќ за спиење, туку за премислување!
makfax.com.mk
„Форд“ затвора илјадници работни места во Европа
makfax.com.mk
Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание
makfax.com.mk
Чавушоглу: Операцијата против Курдите не зависи од повлекувањето на САД
mia.mk
Помпео пристигна во Египет во рамки на турнејата на Блискиот Исток
press24.mk
Заев: Нема да дозволиме нов 27. април, Мицкоски само штети на Македонија
kurir.mk
Азири потврди дека Заев прифатил сѐ само да се смени името
kapital.mk
Лондон топ дестинација во Европа за технолошки инвестиции
kurir.mk
Странските инвестиции кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ го полнат буџетот
makfax.com.mk
Укината забраната за камиони на планинскиот премин Буково и Ѓавато
kurir.mk
Состојба на патиштата: Сообраќајот се одвива во зимски услови, забрана за тешки товарни возила има на повеќе места и еден граничен премин
press24.mk
Ивон Величковски: Голема е веројатноста претседателските избори да бидат извор на криза
vecer.mk
Љубчо Георгиевски: За бегството на Груевски крива е меѓународната (ВИДЕО)
sitel.com.mk
Светска банка прогнозира раст од 2,9%
kurir.mk
Ивор Мицковски за изјавите на Кирацовски и Заев: Ако не можеш со генсекот на твојата партија да се договориш, је*ига
mia.mk
Петреус: Путин е „најголем подарок“ за НАТО од Студената војна
kurir.mk
Јаневски: Оваа влада e банда која тргува со живи луѓе, на сметка на бизнисите и криминални тендери
kanal5.com.mk
Таравари: Ќе беше подобро прашањето за јазикот да се реши во Уставот
makfax.com.mk
Бачев бара од собраниската говорница да се обрати претставник на ,,Македонија блокира"
mms.mk
За уставните измени ќе се расправа без ВМРО-ДПМНЕ
makfax.com.mk
Делегацијата од Приштина чека повик од Вашингтон
sitel.com.mk
Костадинов: Мицкоски, по стапките на Груевски ги дели и понижува граѓаните
makfax.com.mk
Заев и Села се договорија – прифатени дел од барањата во замена за гласовите за уставни измени
Анкета: Србите најмногу му веруваат на Путин
makfax.com.mk
Австрискиот претседател смета дека европското семејство е нецелосно без Западен Балкан
kurir.mk
За скандал како на Макрадули, вицепремиерот на Хрватска си поднесе оставка
kurir.mk
САД бараат гаранции дека Турција нема да им наштети на Курдите во Сирија
alsat-m.tv
Болтон ги пакува куферите, Ердоган одби да се сретне со него
alsat-m.tv
Новинарката која му го украде срцето на Рамуш Харадинај
ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ ЦИПРАС ГОДИНАВА И НАТАМУ ГРЧКИ ПРЕМИЕР
ЗА ПОКРИВАЊЕ НА КОРУПЦИЈАТА СЕ ПОТРЕБНИ СИБИРСКИ СМЕТОВИ
ДАЛИ 5.000 ВОЈНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖАТ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА (3)
ПРИЗНАНИЕТО НА ОСМАНИ
НЕКОРИСТЕЊЕТО НА МЕРКИТЕ НА ПРОБАЦИЈАТА ИМ ОЛЕСНИ НА БЕГАЛЦИТЕ ОД ЗАКОНОТ (1)
mia.mk
Светските лидери, како и сиот „обичен свет”
puls24.mk
Медведев: Не цмиздри, Христијан Мицкоски. УМРИ МАШКИ!
alsat-m.tv
Мицкоски ги соопшти очекувањата од претседателските избори
makfax.com.mk
Иницијатива за отворање на границите помеѓу Црна Гора, Србија и Република Српска
sitel.com.mk
Христос се роди - навистина се роди! Православните христијани го слават Божик
Мицкоски очекува победа на претседателските избори, не открива кои се кандидатите на партијата
mia.mk
Косовскиот тим за преговори отпатува за Брисел откако ја посети Тирана
kurir.mk
Вучиќ ќе добие орден „Александар Невски“
kurir.mk
Белгија: Започнува едно од најголемите судења за тероризам
kurir.mk
Воен брод на САД вплови во Црното Море
kurir.mk
„Вашингтон пост“: Под притисок на САД Тачи ветил укинување на таксите
mia.mk
„Вашингтон пост“: Под притисок на САД Тачи ветил укинување на таксите
kanal5.com.mk
Видео: Рибери на мета на навивачите поради позлатениот бифтек!?
alsat-m.tv
Заев не одлучил дали ќе замине на форумот во Давос
sitel.com.mk
Ѕанакопулос: За договорот од Преспа постои мнозинство во грчкиот парламент
kanal5.com.mk
Масовно заминуваат печалбарите од дебарскиот крај
press24.mk
Сите заплакаа од говорот на Бјелогрлиќ: Многу ќе ми недостигаш чале
alsat-m.tv
Македонско државјанство, трнот во окото на БЕСА
kurir.mk
ЛИДЕР: ДУИ ја напушта идејата за консензуален кандидат- ќе го кандидираат Талат Џафери?
sitel.com.mk
Заев се надева на двотретинско мнозинство за уставните амандмани
mia.mk
Путин се насочува кон Истокот
makfax.com.mk
Поради силно невреме, откажан лет на релација Загреб – Мостар
makfax.com.mk
Трамп: Премногу сум успешен за импичмент
kurir.mk
Пекинг и Вашингтон ќе преговараат за царините на кинеските стоки
Заев во офанзива за обезбедување двотретинско мнозинство
mia.mk
Путин и Нетанјаху разговараа за ситуацијата во Сирија
kurir.mk
Хакери украле милиони податоци на политичари и познати личности во Германија
mms.mk
Со негодување дочекана изјавата на Заев за границите
sitel.com.mk
Социјалната сфера во 2018 година
sitel.com.mk
Сериозна реализација на капиталните инвестиции и раст на платите се очекуваат годинава
kapital.mk
Димитар Ветаџока: Со извоз на пет континенти, брендот Виталиа е вистински амбасадор на Македонија
vlada.mk
Одговори на премиерот Заев и на министерот Тевдовски на прашања од интерес на новинарите на прес-конференцијата во Министерство за финансии
vlada.mk
Премиерот Заев и министерот Тевдовски: 2019 година ќе биде година на повисоки плати, повеќе вработени и повеќе инвестиции
vecer.mk
Заев: Анализирајте малку што е на повидок меѓу Приштина и Белград, треба да си ја осигураме Македонија
alsat-m.tv
Премиерот Заев е оптимист дека ќе успее да ги убеди и Касами и Села
alsat-m.tv
Владата размислува какви мерки да преземе за казината и обложувалниците
kanal5.com.mk
Хаос во Белград поради снегот, сообраќајот во прекин (фото/видео)
kurir.mk
Анкета: Вучиќ најпопуларен политичар во Србија
kapital.mk
Банкарите очекуваат подобра 2019
kurir.mk
Криумчарите на мигранти и годинава ја одржуваат жива бегалската маршрута
press24.mk
МО: Година на реформи во одбраната и успешно завршени пристапни разговори за членство во НАТО
kurir.mk
Видеото на Јункер со Заев најголем политички гаф во 2018-та
makfax.com.mk
Чепурин: Зa Приштина е подобро да води дијалог со Белград
Катимерини: Скопје ја забрзува ратификацијата на Договорот од Преспа
alsat-m.tv
Бизнисот бара итно завршување на автопатот Охрид – Кичево
Истражување: Ердоган е „најистакнатиот светски лидер“
makfax.com.mk
Командант на КФОР: КСБ не се ОВК, немаме обврска да ги разоружаме
sitel.com.mk
МВР цела 2018. беше во процес на реформи, годинава се најавува трансформираната УБК
sitel.com.mk
Македонија се врати на патеката кон ЕУ – 2018 година историска за евроинтеграциите
makfax.com.mk
Дејвид Вилан: Брат ми е невин, во Москва дојде на свадба 
makfax.com.mk
Помпео: Повлекувањето од Сирија не влијае на нашата посветеност на Израел
makfax.com.mk
СБ на ОН доби нови пет непостојани членки
kurir.mk
Романија го презема претседавањето со ЕУ
БАЛКАНОТ ВО 2019 ГОДИНА
ЗОШТО ТРАМП ИМА ПИК НА КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ
КУЛТУРАТА ВО 2018 ГОДИНА: УСПЕХ САМО ОНАМУ КАДЕ ИМА ЕНТУЗИЈАЗАМ, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ СЕ ЗАБЕЛЕЖАА
ДАЛИ 5.000 ВОJНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖЕ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА? (2)
press24.mk
АРМ подготвена влегува во годината во која НАТО ќе ја добие 30.членка
kanal5.com.mk
Светските метрополи со спектакуларни огномети ја дочекаа 2019 година (видео)
mia.mk
Харадинај: Ќе ја укинеме таксата ако Србија се однесува европски
kapital.mk
Драган Тевдовски: Во 2019 година ќе се почуствуваат ефектите од направените реформи
press24.mk
Груевски топ тема во „Њујорк Тајмс": Дали Унгарија му помогна да избега?
kurir.mk
Русија евакуира 30-тина деца на припадници на ИД од Ирак
press24.mk
Македонија и Грција го решија спорот, Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир
press24.mk
Последната година од вториот мандат на Иванов - говорот во Собрание помина бурно
mia.mk
Историја на новогодишните дрвца
alsat-m.tv
За владата 2018 година беше добра, а за претседаелот и за опозицијата лоша
makfax.com.mk
Рекордери во тендери за 2018 – секој месец по 2 милиони евра од државата
vecer.mk
Коѕијас за МИА: Иднината му припаѓа на нашето пријателство
mia.mk
Путин до Трамп: Русија подготвена за дијалог со САД за широк спектар теми
vecer.mk
Германски „ФАЗ“: Заев дaва амнестии за да мине Преспанскиот договор, но Грција нема да го ратификува!
mia.mk
Дачиќ: Големите сили веќе разговараат за Косово
kurir.mk
Мицкоски за КОХА: Кај нас владее чувството дека Македонците губат. Заев ве манипулира и вас – тешкиот живот е за сите!
Фото – Пулс24
puls24.mk
Иванов: Македонскиот јазол не може да се пресече, туку мора многу внимателно да се разврзува
kurir.mk
Мицкоски за КОХА: Кај нас владее чувството дека Македонците губат
kurir.mk
Повторно затворен патот Приштина-Скопје
kurir.mk
За Европската унија 2018, беше година на предизвици
inpress.com.mk
Балканските ѕвезди со вртоглави суми за настап на Нова година
kapital.mk
Сварени жаби
kapital.mk
Анѓушев: Сите предуслови се создадени за 2019 биде добра економска година
press24.mk
Македонците за Нова Година кај соседите и во Будимпешта - колку пари ќе се потрошат за славење
makfax.com.mk
Путин и Меркел телефонски разговараа за состојбата во Сирија
kanal5.com.mk
Иванов распали по власта - тие му одговорија дека е марионета на Груевски
kurir.mk
Ердоган: Турција е против поделба на Сирија, утре состанок во Москва
sitel.com.mk
Пет милиони евра од ЕБОР преку Комерцијална банка за поддршка на малите и средни претпријатија
alsat-m.tv
Рама смени повеќе од половина од министрите
Тачи го потпиша указот за законите за Војската на Косово
kurir.mk
Иванов: На 30-ти септември со негласање, тивкото мнозинство донесе гласна одлука
kurir.mk
Ден на жалост утре во Косово за загинатиот полицаец
kanal5.com.mk
Мишел и Барак Обама е двојката на која Американците најмногу и се воодушевуваат
kurir.mk
2018. беше „добра“ за ширење дезинформации
press24.mk
Ќе се истражуваат тврдењата на Бејли, Камчев и Панделевски заминаа во домашен притвор
kanal5.com.mk
Ирачките пратеници бараат повлекување на трупите на САД по посетата на „арогантниот Трамп"
kanal5.com.mk
Перуанските шамани предвидоа повеќе природни катастрофи во 2019
kurir.mk
„Со измените во Законот за КП се докажува дека Заев сакаше да тргува со правото и правдината“
press24.mk
Мерцедес експлодираше во движење - еден загина, полицијата блокираше улици во Србија
Видео – Пулс24
kurir.mk
Драма при грабеж на банка попладнево: Загинаа полицаец и ограбувачот
kurir.mk
Пад на индексите на Берзата на Волстрит
kurir.mk
КУРИР ТЕМА: Студентите среде зима се бањаат со ладна вода, јадат мувлосан леб, директорот Дарио Николовски се луксузира во Загреб (ВИДЕО)
press24.mk
Милошоски до Заев: Дали владата ќе покрене иницијатива во Судскиот совет за да се поведе истрага кои судии злоупотребиле авторитет на странски амбасад
press24.mk
Мнозинството ги обвини новинарите: Јавноста е лошо информирана - не го менуваме законот поради обвинетите од СЈО
press24.mk
СДСМ: Започнува подготовка за изградба на трамвајска линија во Скопје, се инвестира во гасификација
kurir.mk
Арсим Зеколи: Интересите на Македонија во САД се бранат од Ѓорчев
mms.mk
Досега најголемата меѓународна воена вежба во Македонија ќе се одржи летово на Криволак
makfax.com.mk
Москва: Израел загрози два комерцијални лета со нападот врз Сирија
makfax.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во дебатата за Кривичниот законик
Пиши – бриши со измените на Кривичниот закон, ќе има ли “амнестија” и за обвинети и од СЈО?
kurir.mk
ОЈО ја отфрли пријавата на Иванов и Мицкоски против Тричковски
kurir.mk
Заев ветуваше враќање на иселените, а сега вели дека ќе се обиде да ја намали бројката
kurir.mk
Убави вести во 2018-та година, кои го направија светот подобар
vlada.mk
Премиерот Заев во телевизиско интервју: 2019 ќе биде економска и интеграциска година за граѓаните и за Македонија
press24.mk
Заев: Се сомневам дека Мицкоски директно помогнал Груевски да избега
mia.mk
Ердоган: Ќе се сретнам со Путин, Кремљ негира
Тачи: По договорот меѓу Македонија и Грција, на ред е оној меѓу Косово и Србија
kurir.mk
Чавушоглу: Турција е решена да го премине Еуфрат во Сирија
kurir.mk
Горди татковци: Ќерките на Џафери, Бејта и Димитров најдобри во земјава кога станува збор за вработување и стипендии
kurir.mk
Русија го гарантира снабдувањето со природен гас за Европа
makfax.com.mk
Небензија: Односите меѓу Москва и Вашингтон се лоши за светот
press24.mk
Сетете се на сиромашните и не бидете материјалисти, порача папата по повод Божиќ
kurir.mk
Трамп: Саудиска Арабија прифати да ја обнови Сирија
ДАЛИ 5.000 ВОНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖЕ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА?
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВО ФИНАЛНИОТ ЧИН
РОБЕРТ БЕЌИРОВСКИ: ФУНКЦИОНЕР НА ЛИЗГАВИЦА
ВИСОКА ПОЛИТИКА
НОБЕЛ ЗА ЦИПРАС И ЗАЕВ?
ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ГО СТРЕЛААТ ЈАДРОТО НА ЕУ
makfax.com.mk
Трамп: Централната банка е единствен проблем на нашата економија
sitel.com.mk
Тревога во НАТО: Албанија објави список на имиња на своите шпиони во Македонија, Србија, Косово, Италија, двајца им седат во Брисел во НАТО
press24.mk
Ѓорчев: Германската фондација Конрад Аденауер и ЦДУ се наши стратешки партнери, ќе ја засилиме соработката
mia.mk
Тачи се сретна со претседавачите на државниот тим за преговори со Србија
И денеска откажани некои летови на Скопскиот аеродром
kanal5.com.mk
СДСМ: Македонија е надвор од ЕУ само заради ВМРО-ДПМНЕ
Потврдена поддршката на САД за членство на Република Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Утрово Македонија се разбуди под магла
alsat-m.tv
Челичната индустрија веќе ги трпи штетите од најавите за царини од ЕУ
kurir.mk
Турција бара истрагата за убиството на Кашоги да ја води ОН
makfax.com.mk
„Друже Лаки, ги поебавме во задња минута“, му вели по полноќ Тодоров на Латас
kurir.mk
ЕУ воведува ограничување за челикот и алуминиумот од Македонија, загубите 100 милиони евра
makfax.com.mk
Нетанјаху до Ердоган: Окупаторот да молчи
makfax.com.mk
Трамп: Ако некој друг, освен мене,  ги вратеше војниците дома среќни и здрави ќе беше херој
makfax.com.mk
Макрон жали поради одлуката на САД за повлекување на војниците од Сирија
kurir.mk
Макрон: Длабоко жалам поради одлуката на САД за повлекување на војската од Сирија
kurir.mk
„Нејшенал Интерест“: Кина и Русија главни закани за Трета светска војна
makfax.com.mk
Груевски ги следи „Реал Мадрид“, Меркел, МПЦ, Здрава бременост
vecer.mk
Колинда Грабар и Николина Пишек бесни на сопствената држава: Ослободен задарскиот монструм кој масакрираше 18 годишно девојче
puls24.mk
Со помош на САД Косовската армија станува помоќна од Македонската!
press24.mk
Радев: Не се согласувам со името Северна Македонија
vecer.mk
Убиениот мафијаш во Виена е жртва на војна меѓу црногорски кланови?
По Матис уште eден американски функционер поднесе оставка поради Сирија
mia.mk
Прв лет на „Флај Босна“
Неделна анализа „Седмица“ на Алфа Зошто никој не истражува како Димитров оддавал државни тајни?
kanal5.com.mk
Ѓукановиќ: Србија ги заострува односите со Црна Гора
mia.mk
УЕФА објави рекордни премии за учесниците на ЕП 2020
mia.mk
САД ќе ја зголемат финансиската помош за украинските вооружени сили
makfax.com.mk
Ердоган: Јас го убедив Трамп да ја повлече војската од Сирија
makfax.com.mk
Исламска држава ги напаѓа позициите на курдските сили во Југоисточна Сирија
makfax.com.mk
Турција си го бара назад своето културно наследство
kapital.mk
Љупчо Николовски: Создаваме конкурентно земјоделство што ќе биде двигател на економијата
Што и се случува на Македонија? Американски копанчиња и крилца, наместо гасовод и брза пруга
makfax.com.mk
Харадинај: ЕУ ги затвора очите пред однесувањето на Србија
ривалите на блискиот исток со заедничка цел за сирија Ердоган и Роухани сакаат зајакнување на соработката во Сирија
sitel.com.mk
Заврши комисиската расправа за уставните измени, измените ќе важат само ако оваа влада на Грција го ратификува договорот
kurir.mk
Нетанјаху: Протерувањето на дипломатите јасна порака на Рама до иранскиот режим
Лазаревски и Костовски од обвинети, преку свиркачи, до старото работно место во УБК
Законот за амнестија се’ уште чека на претседателскиот потпис
mia.mk
Трамп му испрати писмо со благодарност на Рама за протерување на иранскиот амбасадор
Амбасадорот Марковски ја посети општина Пустец
Ружин: Ципрас вели – јас и Заев сме како браќа!
press24.mk
ВИДЕО: Новинар го пресече Путин со ова прашања - тој без да трепне му одговори вака
kurir.mk
Милевски револтиран од СДСМ, заборави кој беше до нив 11 години во опозиција
alsat-m.tv
Пријавувачите на бомбите, Лазаревски и Костовски, се вратија во МВР
Борјан Зафировски – Македонецот кој посетил 88 држави во светот
Пријавувачите на бомбите, Лазаревски и Костовски, се вратија во МВР
mia.mk
Косовската опозиција бара оценка на уставноста на именувањето на Изборната комисија
mia.mk
Американски сенатори предложија резолуција за кризата во Азовското Море
ВО КИЧЕВО ОДРЖАНА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „БИОЕНЕРГЕТСКИ СЕЛА“
sitel.com.mk
Комисијата ги усвои амандманите за уставните измени
vecer.mk
Харадинај: Косово нема отворени прашања со БиХ
Тачи: Договорот може да се постигне во блиска иднина
makfax.com.mk
Тачи: Народот на Косово е разочаран поради одложување на визната либерализација
makfax.com.mk
Германски медиуми: Што се случува со големиот број мигранти кои Германија ги прими во 2015 година?
mia.mk
САД додаде уште 18 физички и четири правни лица на списокот за санкции против Русија
Москва: Повлекувањето на САД е добро за политичкото решение за Сирија
mms.mk
Заев: Преспанскиот процес може да биде пример за решавање на спорот меѓу Белград и Приштина
mia.mk
Персоналот на Стејт департментот во Сирија ќе биде евакуиран во рок од 24 часа
mia.mk
Идниот месец до косовската Влада ќе се поднесе нацрт-закон за преговорите со Србија
sitel.com.mk
Адвент во Загреб: Најдобра божиќна дестинација во Европа
40 дена без резултат и одговорност за бегството на Груевски
kanal5.com.mk
Амнестијата чека потпис од Иванов
Германија воведе построги прописи за странско преземање на домашните компании и медиумите
makfax.com.mk
Законот за амнестија испратен кај Иванов, се чека негов потпис
вашингтон во обид да ги намали тензиите со анкара САД одобрија продажба на ракетните системи Patriot на Турција
kapital.mk
Саливан: Русија ќе стори се’ за да го спречи членството на Македонија во НАТО
makfax.com.mk
„Фајненшнл тајмс“ го прогласи Џорџ Сорос за личност на годината
makfax.com.mk
Трамп му пиша на Тачи: Ве очекувам со Вучиќ во Белата куќа кога ќе постигнете договор
mia.mk
„Политико“: Ова е крај на Европа каква што ја познаваме
Хакираната дипломатска коресподенција откри непријатност за ЕУ, поради Трамп, Русија и Иран
mia.mk
Извештај: Националните буџети за одбрана бележат најголем раст во последните 10 години
mms.mk
Могерини во Брисел денеска домаќин на балканските лидери
sitel.com.mk
Могерини: Оптимист сум за европската иднина на Србија
kanal5.com.mk
Трамп бара од Вучиќ и од Тачи да потпишат историски договор во Белата куќа
sitel.com.mk
Почна финалната фаза од уставните измени - ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува и поднесе интерпелација за Димитров
sitel.com.mk
Апатурај: НАТО е посветено на регионот на Западен Балкан
kanal5.com.mk
Димитров за Франс 24: Навистина веруваме дека ќе успееме да направиме чудо (ВИДЕО)
mia.mk
Русија, Иран и Турција постигнаа договор за сириската уставна комисија
kanal5.com.mk
СДСМ: Анти НАТО Мицкоски е дел од оние кои сакаат да го поткопаат Договорот од Преспа и членството на Македонија во НАТО и ЕУ
makfax.com.mk
ФБИ започна истрага против ФЕТО, можна е екстрадиција на Фетула Гулен
makfax.com.mk
Шојгу до НАТО: Ниту една воена акција на било која земја не поминува не забележано
kanal5.com.mk
СБ на ООН ,,заглави“ на Косово
makfax.com.mk
Уапсен екстремист кој планирал напад во базиликата Свети Петар
Курц: Не смееме Африка да им ја препуштиме на Кинезите
kurir.mk
Вучиќ: Стравувам за иднината на Србите на Косово
Бандера – дома на илјадници Македонци
makfax.com.mk
Вучиќ во ОН: Исплашен сум за иднината на народот во регионот
kurir.mk
Избрана новата Влада на Република Српска
alsat-m.tv
Вучиќ и Тачи се соочија во СБ на ОН
ПОПУЛИЗМОТ И ПОЛИТИКАТА НА ЕМОЦИИТЕ
ЕДЕН МЕСЕЦ БЕЗ ОДГОВОРЕН, МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМО ПЕТНО
ШEЌЕРИНСКА: НЕМА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ОДГОВОРНОСТ НА КРЕАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ
ЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ НА ИНТЕЛЕКТУАЛЦИТЕ И СИРОМАШТИЈАТА ПРОТИВ РОПСКИОТ ЗАКОН
ЗАПАДНИОТ БАЛКАН КАКО КОЛОНИЈАЛНИОТ ДРУГИОТ (5)
ВРЕМЕ НА ДЕЛИКВЕНТИ
makfax.com.mk
Русија ги отфрли обвинувањата за поврзаност со „жолтите елеци“ во Франција
press24.mk
Како на филм: Хрватска политичарка се заљуби во српски келенер - вака таа го освои 10 години помладото момче
kurir.mk
Економистите на линија со Мицкоски, стопанството крахира нема изгледи за раст
Обвинетите сами ќе одлучуваат дали ќе бидат амнестирани
Демократски сојуз: Амнестија по завршување на судскиот процес
kanal5.com.mk
Заев и Ципрас утре ќе бидат номинирани за Нобелова награда за мир за 2019
Следната војна на НАТО и Русија за сфера на влијанието ќе биде најподелената држава на Балканот
makfax.com.mk
Русија ги игнорира санкциите наметнати од САД врз руските бизнисмени
makfax.com.mk
Пјонгјанг: Санкциите од САД може да го блокираат патот до денуклеаризација
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
makfax.com.mk
Австриската владејачка партија бара брзо воведување на законот против политички ислам
makfax.com.mk
Вонредна седница на Советот за безбедност на ОН за Косово
makfax.com.mk
(Видео) Пријателот на Груевски кој го посети во Унгарија не одговори на новинарските прашања
sitel.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Власта го зацрни животот на граѓаните, Македонија веќе два месеци дише загаден воздух
vecer.mk
Каракачанов: Ќе гласам против членство на Македонија во НАТО, мојата чаша е прелиена
vecer.mk
Пред автобусот одненадеж излетал автомобил - потоа автобусот изгубил контрола
Вучиќ во ТВ-интервју: Србите на Косово ќе бидат заштитени
Тројца загинати и четворица патници од автобусот се борат за живот
mia.mk
Курти: Власта со резолуцијата за дијалогот со Србија настојува да го намали ентузијазмот за војската
mia.mk
Паѓа популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон
mia.mk
Лимај најавува во преговарачкиот процес барање воена отштета од Србија

NATO

nato.int
Sitel 10.02. 20:19

СДСМ: Граѓаните нема да му дозволат на Мицкоски да ги врати во изолација

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Осамен, заробен во сопствениот мрак, тажи во кабинетот на неговиот ментор Никола Груевски, во скапоценио»»»

sitel.com.mk
Sitel 10.02. 20:19

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Осамен, заробен во сопствениот мрак, тажи во кабинетот на неговиот ментор Никола Груевски, во скапоценио»»»

sitel.com.mk
Sitel 10.02. 20:19

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Осамен, заробен во сопствениот мрак, тажи во кабинетот на неговиот ментор Никола Груевски, во скапоценио»»»

sitel.com.mk
Kanal5 10.02. 15:29

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Прегледи:17210 февруари 2019, 15:01СподелиСподелиОсамен, заробен во сопствениот мрак, тажи во кабинетот »»»

kanal5.com.mk
Press24 10.02. 14:56

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Осамен, заробен во сопствениот мрак, тажи во кабинетот на неговиот ментор Никола Груевски, во скапоценио»»»

press24.mk
Sitel 16.01. 20:45

СДСМ: Кога и да се случат предвремени парламентарни избори, Мицкоски нека се подготви за пораз

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите интервјуа преку видеа на социјалните мрежи, очигледна е конфузијата во којашто е тој и неговата антизападна ВМРО-ДПМНЕ. Тажно, мачно и црно во Ма»»»

sitel.com.mk
Sitel 16.01. 20:45

СДСМ: Кога и да се случат предвремени парламентарни избори, Мицкоски нека се подготви за пораз

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите интервјуа преку видеа на социјалните мрежи, очигледна е конфузијата во којашто е тој и неговата антизападна ВМРО-ДПМНЕ. Тажно, мачно и црно во Ма»»»

sitel.com.mk
MMS.mk 16.01. 19:18

СДСМ: Кога и да се случат предвремени парламентарни избори, Мицкоски нека се подготви за пораз

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите интервјуа преку видеа на социјалните мрежи, очигледна е конфузијата во којашто е тој и неговата антизападна ВМРО-ДПМНЕ. Тажно, мачно и црно во Ма»»»

mms.mk
Press24 16.01. 18:31

СДСМ: Мицкоски нека се подготви за пораз на претседателските избори

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите интервјуа преку видеа на социјалните мрежи, очигледна е конфузијата во којашто е тој и неговата антизападна ВМРО-ДПМНЕ. Тажно, мачно и црно во Ма»»»

press24.mk
Kanal5 16.01. 18:11

СДСМ:Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори

Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите интервјуа преку видеа на социјалните мрежи, очигледна е конфузијата во којашто е тој и неговата антизападна ВМРО-ДПМНЕ, се наведува во реакцијата на изјавата на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ. Прегледи:916 јануари 2019, 18:05СподелиСподелиТажно, мачно и црно во М»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 03.01. 16:26

СДСМ: Мицкоски ги брани криминалните политики на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски

Ништо ново, Мицкоски ги брани криминалните политики на ВМРО-ДПМНЕ, деценискиот пустош во економијата и постојаното осиромашување на граѓаните, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Трајко Славевски од ВМРО- ДПМНЕ. Прегледи:103 јануари 2019, 16:24СподелиСподелиШто споредува Хри»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 24.12.2018. 15:01

СДСМ: Мицкоски нема идеја, па поднесува неосновани интерпелации

Неспособниот Мицкоски нема идеја па поднесува неосновани интерпелации, партизацијата на МВР заврши со заминување на ВМРО-ДПМНЕ, полицијата сега работи ефикасно. Прегледи:17924 декември 2018, 14:51СподелиСподели Неспособниот Христијан Мицкоски нема план, нема идеја, нема визија за општеството и напр»»»

kanal5.com.mk
Press24 24.12.2018. 14:56

Локвенец: Македонија сврте нова страница, да не се повтори 24 декември

Наместо храм на демократијата, токму демократијата беше најбрутално погазена, суспендирани беа уставот и законите. Зад затворени врати тесната група околу Груевски го раскрчми буџетот на граѓаните. После шест години од еден од црните датуми во поновата наша историја, денеска, со задоволство можеме »»»

press24.mk
Telma 23.12.2018. 21:26

СДСМ: Завршија црнилата на ВМРО-ДПМНЕ за кои зборува Мицкоски

„Нож“, „пишти – вришти“,„убивање“ и слични зборови, тоа е речникот на Христијан Мицкоски со кој се обраќа пред подмалдокот на сопствената партија. Саде црнила, негативност, нискост. Тоа е капацитетот на антизападниот Христијан Мицкоски, левата рака на Никола Груевски, се вели во реакцијата на СДСМ »»»

Makedonsko sonce 21.12.2018. 12:45

СДСМ: Мицкоски ниту еднаш не ги спомена НАТО и ЕУ, докажа дека е антизападен, дека нема план

Христијан Мицкоски вечерва уште еднаш докажа дека нема план, нема идеја ниту визија за иднината на Македонија. Мицкоски ниту еднаш не ги спомена ЕУ и НАТО, а не престана да зборува за власт и владеење со што потврди дека е антизападен и заинтересиран само за власт. Мицкоски има проблем дури и да ги»»»

Kanal5 20.12.2018. 21:57

СДСМ: Мицкоски ниту еднаш не ги спомена НАТО и ЕУ, докажа дека е антизападен, нема план,идеја, нема визија за иднината

Христијан Мицкоски вечерва уште еднаш докажа дека нема план, нема идеја ниту визија за иднината на Македонија, се наведува во реакцијата на СДСМ на обраќањето на претседателот ан ВМРО-ДПМНЕ. Прегледи:2320 декември 2018, 21:43СподелиСподелиМицкоски ниту еднаш не ги спомена ЕУ и НАТО, а не престана д»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 19.12.2018. 16:56

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да ја блокираат иднината, Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Нема поголемо урнисување на угледот на државата од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога Македонија беше заробена држава во длабока изолација, затворена и скарана со соседите, далеку од ЕУ и НАТО. Прегледи:5819 декември 2018, 16:50СподелиСподелиВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевск»»»

kanal5.com.mk
Sitel 19.12.2018. 16:54

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да ја блокираат иднината, Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Нема поголемо урнисување на угледот на државата од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога Македонија беше заробена држава во длабока изолација, затворена и скарана со соседите, далеку од ЕУ и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевски свесно го закочи интегративниот процес, Македо»»»

sitel.com.mk
Sitel 19.12.2018. 16:54

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да ја блокираат иднината, Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Нема поголемо урнисување на угледот на државата од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога Македонија беше заробена држава во длабока изолација, затворена и скарана со соседите, далеку од ЕУ и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевски свесно го закочи интегративниот процес, Македо»»»

sitel.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 19.12.2018. 15:55

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да ја блокираат иднината, Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Нема поголемо урнисување на угледот на државата од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кога Македонија беше заробена држава во длабока изолација, затворена и скарана со соседите, далеку од ЕУ и НАТО. Скопје, 19 декември 2018 Нема поголемо урнисување на угледот на државата од 11 годишнот»»»

mia.mk
MMS.mk 14.12.2018. 16:22

СДСМ: Ајде Мицкоски собери храброст и кажи зошто си против ЕУ и НАТО

Ајде Мицкоски собери храброст, кажи јасен став, зошто си против ЕУ и НАТО и која е алтернативата, прашува СДСМ, реагирајќи на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој претходно со зборовите „Ајде господине Заев, бирајте каде сакате“, побара од премиерот да излезе на дебата. „Христиј»»»

mms.mk
Press24 14.12.2018. 15:27

СДСМ: Мицкоски да се охрабри, да каже зошто е против ЕУ и НАТО

Ајде Мицкоски собери храброст, кажи јасен став, зошто си против ЕУ и НАТО и која е алтернативата, прашува СДСМ, реагирајќи на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој претходно со зборовите „Ајде господине Заев, бирајте каде сакате“, побара од премиерот да излезе на дебата. „Христиј»»»

press24.mk
Kanal5 13.12.2018. 15:28

СДСМ: Мицкоски да одговори за својата улога како прв човек на кадровската комисија на ВМРО-ДПМНЕ

Пред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Груевски за претседател на кадровата комисија во ВМРО-ДПМНЕ го назначува Христијан Мицкоски - неговата десна рака.. Прегледи:4913 декември 2018, 15:21СподелиСподелиПред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Гру»»»

kanal5.com.mk
Press24 13.12.2018. 15:13

Костадинов: Мицкоски како главен кадровик на Груевски признава дека е анти НАТО и анти ЕУ

Пред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Груевски за претседател на Кадровската комисија во ВМРО-ДПМНЕ го назначува Христијан Мицкоски – неговата десна рака. Додека насилно се спречуваше јасно изразената волја на граѓаните и се реализирал монструозен план, Мицкоски бил прв »»»

press24.mk
VECER 13.12.2018. 10:29

СДСМ: Од Мицкоски извираат истите зборови на Никола Груевски, полни со црнила, деструкција, навреди

13 дек 2018 Facebook Twitter RSS Вечерва јавноста, граѓаните, слушнаа уште едно празно, бледо, конфузно и повторувачко обраќање на Христијан Мицкоски. Ништо ново. Мицкоски нема идеја, нема концепт, визија, нема конректна програма, нема ништо добро за граѓаните, порачаа од СДСМ по говорот на лидерот»»»

vecer.mk
Press24 12.12.2018. 20:52

СДСМ: Мицкоски како расипана плоча, без идеја, визија и концепт

Вечерва јавноста, граѓаните, слушнаа уште едно празно, бледо, конфузно и повторувачко обраќање на Христијан Мицкоски. Ништо ново. Мицкоски нема идеја, нема концепт, визија, нема конректна програма, нема ништо добро за граѓаните, порачаа од СДСМ по говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерниот прот»»»

press24.mk
Kanal5 12.12.2018. 20:41

СДСМ:Мицкоски повторно не се откажа од Груевски, ги потврди неговите деструкции, работи против ЕУ и НАТО

Христијан Мицкоски повторно не се огради од деструктивните антизападни политики на Никола Груевски туку ги следи и ги потврдува, реагираат од СДСМ на интервјуто на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Канал 5. Прегледи:7612 декември 2018, 20:32СподелиСподелиМицкоски не се откажа од »»»

kanal5.com.mk
Kanal5 12.12.2018. 20:05

СДСМ: Истите зборови на Никола Груевски, полни со црнила, деструкција, навреди, извираат од Мицкоски

Вечерва јавноста, граѓаните, слушнаа уште едно празно, бледо, конфузно и повторувачко обраќање на Христијан Мицкоски, реагираат од СДСМ. . Прегледи:8312 декември 2018, 19:59СподелиСподелиНишто ново. Мицкоски нема идеја, нема концепт, визија, нема конректна програма, нема ништо добро за граѓаните. Д»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 10.12.2018. 16:05

СДСМ: Со неосновани барања за интерпелации ВМРО-ДПМНЕ нема да ги закочат реформите ниту напредокот

Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните им сервираше темнина и црнила, граѓаните осиромашуваа, економијата тонеше, компаниите ставаа клуч на врата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ: Прегледи:2510 декември 2018, 16:00СподелиСподелиМладите ја н»»»

kanal5.com.mk
Sitel 09.12.2018. 19:23

СДСМ:Македонија тргна напред и враќање назад во црното минато нема

Нервозниот Мицкоски е полн со црнила, темници и мрачни сценарија, последица од децениското криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Како лева рака на Никола Груевски, како негов советник во кабинетот кој му го дал и бизнисот со хидроцентрали, Христијан Мицкоски нема нешто друго да им понуди на граѓаните.»»»

sitel.com.mk
Sitel 09.12.2018. 19:23

СДСМ:Македонија тргна напред и враќање назад во црното минато нема

Нервозниот Мицкоски е полн со црнила, темници и мрачни сценарија, последица од децениското криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Како лева рака на Никола Груевски, како негов советник во кабинетот кој му го дал и бизнисот со хидроцентрали, Христијан Мицкоски нема нешто друго да им понуди на граѓаните.»»»

sitel.com.mk
Makfax 07.12.2018. 15:37

(Видео) Костадинов: Во дворецот на ВМРО-ДПМНЕ се планирал бруталниот упад во Собрание

Секојдневно на виделина излегуваат нови сведоштва за монструозните планови и брутална злоупотреба на безбедносните институции, МВР и УБК од страна на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.Овој луксузен дворец зад мене е центарот во којшто биле координирани сите злоупотреби како и нападнат на 27- »»»

makfax.com.mk
VECER 07.12.2018. 15:36

(Видео) Костадинов: Во дворецот на ВМРО-ДПМНЕ се планирал бруталниот упад во Собрание

7 дек 2018 Facebook Twitter RSS Секојдневно на виделина излегуваат нови сведоштва за монструозните планови и брутална злоупотреба на безбедносните институции, МВР и УБК од страна на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.Овој луксузен дворец зад мене е центарот во којшто биле координирани сите зло»»»

vecer.mk
Press24 07.12.2018. 15:20

Костадинов: Нема амнестија за оние кои нарачале, организирале и извршиле насилство на 27 април

Секојдневно на виделина излегуваат нови сведоштва за монструозните планови и брутална злоупотреба на безбедносните институции, МВР и УБК од страна на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Овој луксузен дворец зад мене е центарот во којшто биле координирани сите злоупотреби како и нападнат на 27 »»»

press24.mk
Kanal5 05.12.2018. 21:30

СДСМ: Мицкоски не ги виде црнилата кои 11 години ја уништуваа Македонија поради бизнис со хидроцентрали

Граѓаните вечерва видоа уште едно бледо и конфузно издание на Христијан Мицкоски, очаен во обидите да го одбрани криминалот на Никола Груевски, реагираат од СДСМ на обраќањето на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Прегледи:18305 декември 2018, 21:19СподелиСподелиНема Мицкоски ниту ед»»»

kanal5.com.mk
Press24 05.12.2018. 21:00

СДСМ: Мицкоски црнилата завршија, немаш ниедна идеја и план

Мицкоски не ги виде црнилата кои 11 години ја уништуваа Македонија поради бизнис со хидроцентрали, црнилата завршија, режимот е поразен, сега Македонија чекори кон светла иднина. Граѓаните вечерва видоа уште едно бледо и конфузно издание на Христијан Мицкоски, очаен во обидите да го одбрани кримина»»»

press24.mk
Makfax 01.12.2018. 16:41

СДСМ за статусот на Мицкоски: Тој и Груевски се виновни за прислушувањата

Токму ВМРО-ДПМНЕ, Груевски и Мицкоски се директни виновници за најголемиот скандал со нелегално прислушување во историјата на Европа, остатоците од режимот ќе се соочат со правдата, реагира СДСМ, по обвинувањата што ги изнесе претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на „Фејсбук“»»»

makfax.com.mk
VECER 01.12.2018. 16:39

СДСМ за статусот на Мицкоски: Тој и Груевски се виновни за прислушувањата

1 дек 2018 Facebook Twitter RSS Токму ВМРО-ДПМНЕ, Груевски и Мицкоски се директни виновници за најголемиот скандал со нелегално прислушување во историјата на Европа, остатоците од режимот ќе се соочат со правдата, реагира СДСМ, по обвинувањата што ги изнесе претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Ми»»»

vecer.mk
VECER 29.11.2018. 10:54

СДСМ: Мицкоски требаше да го осуди, место да го брани криминалот на Груевски

29 нов 2018 Facebook Twitter RSS На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски на кого советник му беше токму Христијан Мицкоски. Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нема»»»

vecer.mk
Makfax 29.11.2018. 10:23

СДСМ: Мицкоски требаше да го осуди наместо да го брани криминалот на Груевски

На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски кому советник му беше токму Христијан Мицкоски. Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нема план, нема визија, ниту програма за»»»

makfax.com.mk
Sitel 29.11.2018. 02:40

СДСМ: Македонија оди напред и деструктивното ВМРО-ДПМНЕ не може да ја запре

На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски на кого советник му беше токму Христијан Мицкоски. Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нема план, нема визија, ниту програма»»»

sitel.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 28.11.2018. 21:49

СДСМ: Македонија оди напред и деструктивното ВМРО-ДПМНЕ не може да ја запре

На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски на кого советник му беше токму Христијан Мицкоски. 28 ноември 2018 На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е»»»

mia.mk
Netpress 28.11.2018. 21:39

СДСМ: Мицкоски да ги поддржи процесите за зачленување во ЕУ и НАТО

Владејачка партија СДСМ во писменото соопштение во средата вечерт по протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата реагираше наведувајќи дека опозицискиот лидер Христијан Мицкоски требaло да покаже „како се сака татковината“ со тоа што ќе ги поддржел процесите за членство на Македонија во НАТО и ЕУ, со, как»»»

Puls 24 28.11.2018. 21:15

Македонија оди напред и деструктивното ВМРО-ДПМНЕ не може да ја запре, му возврати СДСМ на Мицковски

Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нема план, нема визија, ниту програма за добро на граѓаните, туку нуди единствено деструкција, поделби и изолација. Мицкоски можеше да покаже дека е за иднината на државата наместо да ја блокира, бојкотира и наместо»»»

puls24.mk
Kanal5 28.11.2018. 21:04

СДСМ: Македонија оди напред и деструктивното ВМРО-ДПМНЕ не може да ја запре

На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски на кого советник му беше токму Христијан Мицкоски, реагираат од СДСМ. Прегледи:16628 ноември 2018, 20:48СподелиСподелиНервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема »»»

kanal5.com.mk
Press24 28.11.2018. 20:11

СДСМ: Македонија чекори напред, економијата расте, повеќе пари има за граѓаните

На темната страна на историјата е криминалното владеење на режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истиот оној Груевски на кого советник му беше токму Христијан Мицкоски, се вели во соопштението на СДСМ. „Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нем»»»

press24.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 24.11.2018. 17:54

СДСМ:Саде црнила во главата на Мицкоски, го брани криминалот на Груевски, затоа не нуди ништо освен деструкција и блокади

Со секое ново интервју, со секоја најава на антизападниот пион Христијан Мицкоски самиот потврда дека тој и раководството на ВМРО-ДПМНЕ остануваат единствените бранители на криминалот на Никола Груевски. Мицкоски нема што да им понуди на граѓаните, нема идеја, нема програма, нема план, предлог, ниш»»»

mia.mk
Kanal5 24.11.2018. 17:13

СДСМ:Саде црнила во главата на Мицкоски, го брани криминалот на Груевски, затоа не нуди ништо освен деструкција и блокади

Со секое ново интервју, со секоја најава на антизападниот пион Христијан Мицкоски самиот потврда дека тој и раководството на ВМРО-ДПМНЕ остануваат единствените бранители на криминалот на Никола Груевски. Прегледи:1124 ноември 2018, 17:09СподелиСподелиМицкоски нема што да им понуди на граѓаните, нем»»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 12.11.2018. 12:43

СДСМ: , единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија сега оди напред, единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ Црното време за Македонија заврши со заминувањето од власт на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски и неговите соработници кои ја уништија економијата, »»»

Kanal5 12.11.2018. 12:04

СДСМ: ,Единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија сега оди напред, единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Прегледи:3312 ноември 2018, 11:56СподелиСподелиЦрното време за Македонија заврши со заминувањето од власт на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски и не»»»

kanal5.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 12.11.2018. 11:44

СДСМ: , единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија сега оди напред, единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ Скопје, 12 ноември Македонија сега оди напред, единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ Црното време»»»

mia.mk
Kanal5 11.11.2018. 16:48

СДСМ: Мицкоски може да се подготвува само за пораз на избори

Пионот Мицкоски, продолжената рака на Груевски може да се подготвува само за пораз на какви било избори, реагираат од СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски . Прегледи:30811 ноември 2018, 16:34СподелиСподелиЕдинствената политика на антизападниот Христијан Мицкоски е од»»»

kanal5.com.mk
VECER 08.11.2018. 14:57

(Видео) Костадинов:Протестите потврдуваат – пионот Мицкоски го брани криминалот на Груевски

8 нов 2018 Facebook Twitter RSS Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски.Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред домови на пратеници, организирани од антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат тоа, ја покажув»»»

vecer.mk
Makfax 08.11.2018. 14:38

(Видео) Костадинов: Протестите потврдуваат - пионот Мицкоски го брани криминалот на Груевски

Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски.Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред домови на пратеници, организирани од антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат тоа, ја покажуваат спрегата Мицкоски-Груевски. »»»

makfax.com.mk
Makedonsko sonce 07.11.2018. 12:54

СДСМ: Мицкоски не може да ги одбрани криминалите на Груевски

Пропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за луксузен туристички комплекс на Охридското езеро на местото на автокампот Љубаништа на површина од неверојатни 240 хектари, останува забележан како една од најголемите измами во поновата историја на Македонија. Уште едн»»»

Kanal5 07.11.2018. 09:39

СДСМ: Мицкоски не може да ги одбрани криминалите на Груевски

Уште една шема на менторот на Христијан Мицкоски, носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, со Субрата Рој. Прегледи:41007 ноември 2018, 09:19СподелиСподелиПропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за луксузен туристички комплекс на Охридското езеро на м»»»

kanal5.com.mk
Press24 07.11.2018. 09:33

СДСМ: Мицкоски не може да ги одбрани криминалите на Груевски

Пропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за луксузен туристички комплекс на Охридското езеро на местото на автокампот Љубаништа на површина од неверојатни 240 хектари, останува забележан како една од најголемите измами во поновата историја на Македонија. Уште едн»»»

press24.mk
Zurnal 05.11.2018. 22:45

СДСМ: Шемите на Груевски со Субрата Рој се асоцијација за расипништвото и криминалот, земјиштето на Џумајлија се враќа на земјоделците

Поминаа шест години од погубниот договорот кој владата предводена од носителот на криминалот, Никола Груевски го склучи со осудениот измамник од Индија, Субрата Рој. Шемите на Груевски со Субрата Рој се асоцијација за расипништвото и криминалот, земјиштето на Џумајлија се враќа на земјоделците, вел»»»

VECER 05.11.2018. 07:59

СДСМ: Пионот Мицкоски и антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ нема да ја закочат иднината

5 нов 2018 Facebook Twitter RSS Антизападниот пион Христијан Мицкоски денеска пропушти прилика на јавноста да и објасни како добивал тендери од Владата на неговиот ментор Никола Груевски, за хидроцентрали, додека му бил советник, соопшти СДСМ во реакција на искажаните ставови на претседателот на ВМ»»»

vecer.mk
Kanal5 04.11.2018. 20:35

СДСМ: Пионот Мицкоски и антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ нема да ја закочат иднината, сите пратеници да го поддржат процесот во Собрание

Антизападниот пион Христијан Мицкоски денеска пропушти прилика на јавноста да и објасни како добивал тендери од Владата на неговиот ментор Никола Груевски, за хидроцентрали, додека му бил советник. Прегледи:904 ноември 2018, 20:32СподелиСподелиНа антинародниот Мицкоски досега требаше да му стане ја»»»

kanal5.com.mk
Sitel 04.11.2018. 13:35

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало сакаше да ги задоволи криминални апетити

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за да гради Панорамско тркало во Вардар. За да се исполнат личните желби на Груевски, беше променет Деталниот урбаниистички план за да се гради»»»

sitel.com.mk
Sitel 04.11.2018. 13:35

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало сакаше да ги задоволи криминални апетити

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за да гради Панорамско тркало во Вардар. За да се исполнат личните желби на Груевски, беше променет Деталниот урбаниистички план за да се гради»»»

sitel.com.mk
MMS.mk 04.11.2018. 11:44

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало сакаше да ги задоволи криминални апетити

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за да гради Панорамско тркало во Вардар. За да се исполнат личните желби на Груевски, беше променет Деталниот урбаниистички план за да се гради»»»

mms.mk
VECER 04.11.2018. 11:24

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало, сакаше да ги задоволи криминалните апетити

4 нов 2018 Facebook Twitter RSS Серијата на соопштенија помеѓу власта и опозицијата продолжуваат. Денеска СДСМ со ново соопштение во кое што ја нападна опозицијата дека нивниот поранешен лидер и сегашен пратеник Груевски, бил подготвен да потроши многу пари за панорамското тркало во Вардар. „Носите»»»

vecer.mk
Kanal5 04.11.2018. 11:08

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало сакаше да ги задоволи криминални апетити

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за да гради Панорамско тркало во Вардар. Прегледи:10504 ноември 2018, 10:52СподелиСподелиЗа да се исполнат личните желби на Груевски, беше пром»»»

kanal5.com.mk
Press24 04.11.2018. 10:37

СДСМ: Груевски со 20 милиони евра за Панорамско тркало сакаше да ги задоволи криминални апетити

Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за да гради Панорамско тркало во Вардар. За да се исполнат личните желби на Груевски, беше променет Деталниот урбаниистички план за да се гради»»»

press24.mk
Netpress 02.11.2018. 13:41

Власта се заканува со хајка против лидерот на опозицијата

Главната владејачка партија СДСМ, преку соопштение во петокот претпладнетом, неколку часа по по телвизиското интервју на челникот на опозицска ВМРО-ДПМНЕ, на скандалозен начин без преседа се закани со политичка хајка против Христијан Мицкоски, со директна закана дека „судбинатаа на (неговиот претхо»»»

Makedonsko sonce 02.11.2018. 13:02

СДСМ: На Мицкоски му е поважна иднината на Груевски од иднинатата на Македонија

Мицкоски потврди: иднината на неговиот ментор Никола Груевски му е поважна од иднината на Македонија, затоа е против ЕУ и НАТО Антизападниот пион Христијан Мицкоски вечерва потврди дека неговата единствена политичка агенда е амнестија за неговиот ментор и носител на криминалот и режимот Никола Груе»»»

Sitel 02.11.2018. 12:35

СДСМ: Судбината на Груевски е иднината на Мицкоски, антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да ги одбрани криминалите

Единствената политичка агенда на антизападниот пион Христијан Мицкоски е амнестија на неговиот ментор и носител на криминалот и режимот, Никола Груевски. Тоа вчеравечер го потврди и самиот Мицкоски кога се обидуваше со истите тези на Груевски да го одбрани криминалот на неговиот ментор. Антизападни»»»

sitel.com.mk
Makedonsko sonce 02.11.2018. 12:33

СДСМ: Судбината на Груевски е иднината на Мицкоски, антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да ги одбрани криминалите

Единствената политичка агенда на антизападниот пион Христијан Мицкоски е амнестија на неговиот ментор и носител на криминалот и режимот, Никола Груевски. Тоа вчеравечер го потврди и самиот Мицкоски кога се обидуваше со истите тези на Груевски да го одбрани криминалот на неговиот ментор. Антизападни»»»

Kanal5 02.11.2018. 11:20

СДСМ: Судбината на Груевски е иднината на Мицкоски, антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да ги одбрани криминалите

Единствената политичка агенда на антизападниот пион Христијан Мицкоски е амнестија на неговиот ментор и носител на криминалот и режимот, Никола Груевски. Прегледи:22102 ноември 2018, 10:56СподелиСподелиТоа вчеравечер го потврди и самиот Мицкоски кога се обидуваше со истите тези на Груевски да го од»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 02.11.2018. 08:58

СДСМ: На Мицкоски му е поважна иднината на Груевски од иднинатата на Македонија

Мицкоски потврди: иднината на неговиот ментор Никола Груевски му е поважна од иднината на Македонија, затоа е против ЕУ и НАТО Прегледи:57802 ноември 2018, 08:39СподелиСподелиАнтизападниот пион Христијан Мицкоски вечерва потврди дека неговата единствена политичка агенда е амнестија за неговиот мент»»»

kanal5.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 01.11.2018. 15:44

Костадинов: Удел во „Енерготек“ ДОО Скопје има и Димитар Димовски

Спрегата на актуелното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со криминалите на Никола Груевски излезе на виделина. Скопје, 31 октомври 2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Спрегата на актуелното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со криминалите »»»

mia.mk
VECER 31.10.2018. 17:44

(Видео) Костадинов:Спрегата меѓу Мицкоски со криминалите на Груевски излезе на виделина

31 окт 2018 Facebook Twitter RSS Спрегата на актуелното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со криминалите на Никола Груевски излезе на виделина. Јасно е зошто антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антинародниот пион Христијан Мицкоски се против ЕУ и НАТО. Антизападното р»»»

vecer.mk
Makfax 31.10.2018. 17:28

(Видео) Костадинов: Спрегата меѓу Мицкоски со криминалите на Груевски излезе на виделина

Спрегата на актуелното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со криминалите на Никола Груевски излезе на виделина. Јасно е зошто антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антинародниот пион Христијан Мицкоски се против ЕУ и НАТО. Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антиза»»»

makfax.com.mk
Kanal5 31.10.2018. 17:26

Костадинов: Спрегата на Христијан Мицкоски со криминалите на Никола Груевски излезе на виделина

Спрегата на актуелното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со криминалите на Никола Груевски излезе на виделина, рече на прес конференција пратеникот од СДСМ , Костадин Костадинов. Прегледи:29731 октомври 2018, 17:10СподелиСподелиЈасно е зошто антизападното раководство на ВМР»»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 31.10.2018. 13:23

СДСМ: Очигледна е спрегата меѓу раководството на ВМРО-ДПМНЕ и криминалите на Груевски

Спрегата помеѓу антизападниот Христијан Мицкоски и криминалите на неговиот ментор Никола Груевски излезе на површина. Јавноста дозна како конзорциоумот во кој удел има антизападниот пион Мицкоски добил согласност за користење вода и закуп на земјиште за изградба на хидроцентрали од Владата на Груев»»»

Press24 31.10.2018. 10:19

СДСМ: Очигледна е спрегата меѓу раководството на ВМРО-ДПМНЕ и криминалите на Груевски

Спрегата помеѓу антизападниот Христијан Мицкоски и криминалите на неговиот ментор Никола Груевски излезе на површина. Јавноста дозна како конзорциоумот во кој удел има антизападниот пион Мицкоски добил согласност за користење вода и закуп на земјиште за изградба на хидроцентрали од Владата на Груев»»»

press24.mk
Kanal5 31.10.2018. 09:59

СДСМ: Очигледна е спрегата меѓу раководството на ВМРО-ДПМНЕ и криминалите на Груевски

Спрегата помеѓу антизападниот Христијан Мицкоски и криминалите на неговиот ментор Никола Груевски излезе на површина. Прегледи:13931 октомври 2018, 09:40СподелиСподелиЈавноста дозна како конзорциоумот во кој удел има антизападниот пион Мицкоски добил согласност за користење вода и закуп на земјиште»»»

kanal5.com.mk
Makfax 29.10.2018. 07:49

СДСМ: Конфузното антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ останува заглавено во шемите на Хидро-Мицкоски и Груевски

Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување, реагираат од СДСМ. „Портпаролот на антизападното и антинародното раководство»»»

makfax.com.mk
Kanal5 28.10.2018. 17:02

СДСМ: Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување. Прегледи:27028 октомври 2018, 16:47СподелиСподелиПортпаролот на антизападнот»»»

kanal5.com.mk
MMS.mk 28.10.2018. 16:45

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на хидроцентрала во катастарската општина Пехчево и оти за тоа имало и одлука објавена во Службен весник – покажуваат документи»»»

mms.mk
VECER 28.10.2018. 16:26

СДСМ: Конфузното антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ останува заглавено во шемите на Хидро-Мицкоски и Груевски

28 окт 2018 Facebook Twitter RSS Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување, реагираат од СДСМ. „Портпаролот на антизапа»»»

vecer.mk
Press24 28.10.2018. 14:38

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на хидроцентрала во катастарската општина Пехчево и оти з»»»

press24.mk
Kanal5 28.10.2018. 14:32

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни. Прегледи:15228 октомври 2018, 14:09СподелиСподелиСДСМ денеска презен»»»

kanal5.com.mk
Kanal5 26.10.2018. 14:28

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од криминалите на Груевски

Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста.Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне. Прегледи:39226 октомври 2018, 14:26СподелиСподелиНаместо да се крие зад конфузни и нејасни реакции, антизападниот и антинародниот Хри»»»

kanal5.com.mk
Press24 26.10.2018. 10:37

Тодоров: Ми падна многу криво - нејасна е ситуацијата со моето исклучување

Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров за кого Централниот комитет на партијата побара да биде исклучен од партијата вечерва на гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија изјави дека целата ситуација е нејасна и оти се работи за конструиран случај. »»»

press24.mk
Makfax 25.10.2018. 18:29

(Видео) Костадинов: Дали како советник за енергетика на Груевски пионот Мицкоски добил согласност за хидроцентрали?

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел од владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали, праша Костадин Костадинов од СДСМ. „Дали тоа што бил советник за енергетик»»»

makfax.com.mk
Press24 25.10.2018. 17:11

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата гради систем на социјална заштита што извлекува од сиромаштија

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Слаѓана Митовска од ВМРО ДПМНЕ. „Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува лицемерно се однесува кон најранливите категории граѓани, стиснати во прегратката на Никола Груевски, човекот што 11 години го уништуваше системот на соци»»»

press24.mk
Kanal5 25.10.2018. 16:36

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Прегледи:21625 октомври 2018, 16:09СподелиСподелиДали тоа што бил советни»»»

kanal5.com.mk
VECER 25.10.2018. 16:15

(Видео) Костадинов: Дали како советник за енергетика на Груевски, пионот Мицкоски добил согласност за хидроцентрали?

25 окт 2018 Facebook Twitter RSS Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали, праша Костадин Костадинов од СДСМ. „Дали»»»

vecer.mk
Kanal5 24.10.2018. 13:34

СДСМ: На дело потврдена изолацијата на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски. Прегледи:44324 октомври 2018, 13:14СподелиСподелиМицкоски, Груевски и антизападното»»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 24.10.2018. 12:04

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски. Антизападниот пион Христијан Мицкоски не пропушта прилика да им докаже на сите граѓани дека е против ЕУ и НАТО и дека »»»

Makfax 24.10.2018. 11:37

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти СДСМ. „Мицкоски, Груевски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат в»»»

makfax.com.mk
VECER 24.10.2018. 10:58

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

24 окт 2018 Facebook Twitter RSS Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти СДСМ. „Мицкоски, Груевски и антизападното »»»

vecer.mk
Press24 24.10.2018. 10:51

СДСМ: На дело се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти СДСМ. „Мицкоски, Груевски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат в»»»

press24.mk
VECER 24.10.2018. 08:51

СДСМ за обраќањето на Мицкоски: Тој е антизападен пион во рацете на Груевски

24 окт 2018 Facebook Twitter RSS Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по обраќањето на Мицкоски за време на партиската прослава по повод денешниот празн»»»

vecer.mk
Makfax 24.10.2018. 08:29

СДСМ за обраќањето на Мицкоски: Тој е антизападен пион во рацете на Груевски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по обраќањето на Мицкоски за време на партиската прослава по повод денешниот празник. „Антизападниот пион Христијан»»»

makfax.com.mk
Makfax 23.10.2018. 11:51

СДСМ: Време е политички раскараните граѓани да се помират и Македонија да продолжи напред

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство, соопшти СДСМ. „Анти-македонскиот носител на криминалот и режимот, Никола Груевски заедно с»»»

makfax.com.mk
VECER 23.10.2018. 11:44

СДСМ: Време е политички раскараните граѓани да се помират и Македонија да продолжи напред

23 окт 2018 Facebook Twitter RSS Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство, соопшти СДСМ. „Анти-македонскиот носител на криминалот и »»»

vecer.mk
Kanal5 23.10.2018. 11:03

СДСМ: Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Прегледи:15623 октомври 2018, 10:45СподелиСподелиРежимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство. Анти-македонскиот носител на криминалот и»»»

kanal5.com.mk
Press24 23.10.2018. 10:41

СДСМ се огласија: Граѓаните на Македонија го ставија режимот на Груевски и Мицкоски во ќош

СДСМ денеска со соопштение за јавноста: Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство. Анти-македонскиот носител на криминалот и режимот,»»»

press24.mk
Makfax 20.10.2018. 14:11

Костадинов: Осумдесетте пратеници гласаа слободно и по сопствено убедување

Собранието на вчерашното гласање за уставните измени донесе историска одлука, а Македонија избра светла иднина наместо изолација и темно минато, изјави пред новинарите пратеникот од редовите на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Костадин Костадинов. „Патот кон полноправно членство во ЕУ и НА»»»

makfax.com.mk
VECER 20.10.2018. 14:00

Костадинов: Осумдесетте пратеници гласаа слободно и по сопствено убедување

20 окт 2018 Facebook Twitter RSS Собранието на вчерашното гласање за уставните измени донесе историска одлука, а Македонија избра светла иднина наместо изолација и темно минато, изјави пред новинарите пратеникот од редовите на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Костадин Костадинов. „Патот ко»»»

vecer.mk
Press24 20.10.2018. 13:55

Костадинов: Време е заедно да тргнеме на патот што води во ЕУ и НАТО

Собранието донесе историска одлука. Македонија избра светла иднина наместо изолација и темно минато, кажа пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов на денешната прес-конференција. „Патот кон полноправно членство во ЕУ и НАТО е отворен а најголема заслуга за тоа имаат граѓаните, но и 80 пратеници во Со»»»

press24.mk
Kanal5 20.10.2018. 13:52

Костадинов: Донесена е одлука што ја одредува иднината на нашата земја

Собранието донесе историска одлука. Македонија избра светла иднина наместо изолација и темно минато, рече на прес конференција пратеникот од СДСМ , Костадин Костадинов. Прегледи:40720 октомври 2018, 13:36СподелиСподелиПатот кон полноправно членство во ЕУ и НАТО е отворен а најголема заслуга за тоа »»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 18.10.2018. 14:43

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во очите на демократскиот светот, се кара со најголемите стратешки пријатели на земјава. Дали на Мицкоски му пречи поддршката на демократскиот свет, поддршката на Соединетите Американски Држави за Македон»»»

Kanal5 18.10.2018. 14:31

Тунтев: Овој парламентарен состав има можност да обезбеди иднина на Македонија во ЕУ и НАТО

Овој парламентарен состав има единствена, историска шанса да обезбеди иднина на Македонија во ЕУ и НАТО. Прегледи:73818 октомври 2018, 14:07СподелиСподелиНад 90 отсто од граѓаните кои гласаа на референдумот на 30 септември јасно покажаа дека се за ЕУ и НАТО. Повеќе од 80% од граѓаните според сите и»»»

kanal5.com.mk
VECER 18.10.2018. 14:10

Тунтев: Веруваме дека утре ќе има двотретинско мнозинство

18 окт 2018 Facebook Twitter RSS Сега се гласа за предлогот на Владата за пристапување кон менување на Уставот, а до гласањето има многу време, вели координаторот на пратеничка група на СДСМ, Томислав Тунтев, кој заедно со целата пратеничка група ги повика колегите да гласаат за уставните измени. „»»»

vecer.mk
Makfax 18.10.2018. 13:44

Тунтев: Веруваме дека утре ќе има двотретинско мнозинство

Сега се гласа за предлогот на Владата за пристапување кон менување на Уставот, а до гласањето има многу време, вели координаторот на пратеничка група на СДСМ, Томислав Тунтев, кој заедно со целата пратеничка група ги повика колегите да гласаат за уставните измени. „Овој парламентарен состав има еди»»»

makfax.com.mk
Sitel 17.10.2018. 18:48

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во очите на демократскиот светот, се кара со најголемите стратешки пријатели на земјава. Дали на Мицкоски му пречи поддршката на демократскиот свет, поддршката на Соединетите Американски Држави за Македон»»»

sitel.com.mk
Sitel 17.10.2018. 18:48

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во очите на демократскиот светот, се кара со најголемите стратешки пријатели на земјава. Дали на Мицкоски му пречи поддршката на демократскиот свет, поддршката на Соединетите Американски Држави за Македон»»»

sitel.com.mk
Kanal5 17.10.2018. 16:29

СДСМ: Мицкоски е разочарување,ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во очите на демократскиот светот, се кара со најголемите стратешки пријатели на земјава, реагираат од СДСМ. Прегледи:62517 октомври 2018, 16:06СподелиСподелиДали на Мицкоски му пречи поддршката на демокра»»»

kanal5.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 17.10.2018. 16:20

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во очите на демократскиот светот, се кара со најголемите стратешки пријатели на земјава. Дали на Мицкоски му пречи поддршката на демократскиот свет, поддршката на Соединетите Американски Држави за Македон»»»

mia.mk
Kanal5 13.10.2018. 17:38

СДСМ: Мицкоски пропушти шанса да застане на страната на иднината

Мицкоски пропушти шанса да застане на страната на иднината и избега од јавноста, но од волјата на граѓаните не може да избега Прегледи:813 октомври 2018, 17:32СподелиСподелиХристијан Мицкоски пропушти уште една шанса да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните измени коишто го га»»»

kanal5.com.mk
Telma 13.10.2018. 16:44

Мицкоски бара избори, не прифаќа сугестии од сопартијците

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори, Пржинската Влада останува како услов. Уставните измени нема да се подржат. Партијата ќе отпочне да ја подготвува изборната програма и да ги реорганизира општинските комитети. Ова е заклучокот од вчерашната седница на Извршниот Комитет. Заклучоците ќе треба да се »»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 13.10.2018. 16:41

СДСМ: Мицкоски пропушти шанса да застане на страната на иднината

Мицкоски пропушти шанса да застане на страната на иднината и избега од јавноста, но од волјата на граѓаните не може да избега Христијан Мицкоски пропушти уште една шанса да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните измени коишто го гарантираат македонскиот идентитет и го отвораат »»»

mia.mk
Makfax 13.10.2018. 14:19

(Видео) Костадинов: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ да не се обидува да бара амнестија за Груевски

Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот на режимот и да се посветат на иднината на државата и на сите нејзини граѓани. Овие денови, преку презентираните докази во судските постапки, за еден од случаите поврзани со зделките за автопатиштата, целат»»»

makfax.com.mk
VECER 13.10.2018. 14:09

(Видео) Костадинов: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ да не се обидува да бара амнестија за Груевски

13 окт 2018 Facebook Twitter RSS Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот на режимот и да се посветат на иднината на државата и на сите нејзини граѓани. Овие денови, преку презентираните докази во судските постапки, за еден од случаите поврзани со»»»

vecer.mk
Kanal5 13.10.2018. 13:06

Костадинов: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да се посвети на иднината на државата

Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот на режимот и да се посветат на иднината на државата и на сите нејзини граѓани. Прегледи:5613 октомври 2018, 12:57СподелиСподелиОвие денови, преку презентираните докази во судските постапки, за еден од случа»»»

kanal5.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 13.10.2018. 13:03

Костадинов: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да се посвети на иднината на државата

Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот на режимот и да се посветат на иднината на државата и на сите нејзини граѓани. Овие денови, преку презентираните докази во судските постапки, за еден од случаите поврзани со зделките за автопатиштата, целат»»»

mia.mk
Press24 13.10.2018. 12:44

Костадинов: Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот

„Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат со одбрана на криминалот на режимот и да се посветат на иднината на државата и на сите нејзини граѓани. Овие денови, преку презентираните докази во судските постапки, за еден од случаите поврзани со зделките за автопатиштата, цела»»»

press24.mk
Sitel 10.02. 20:19

Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети

Embedded video for Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети Владејачката СДСМ се уште тактизира со одлуката за предвремени парламентарни избори кои ги бара опозциската ВМРО-ДПМНЕ. Иако премиерот Зоран Заев јкажа дека аргументите се на страната на реформите, на»»»

sitel.com.mk
Sitel 10.02. 20:19

Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети

Embedded video for Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети Владејачката СДСМ се уште тактизира со одлуката за предвремени парламентарни избори кои ги бара опозциската ВМРО-ДПМНЕ. Иако премиерот Зоран Заев јкажа дека аргументите се на страната на реформите, на»»»

sitel.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 10.02. 15:09

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите. Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Внесете лозинка или контактирај»»»

mia.mk
MMS.mk 05.02. 19:17

СДСМ: Мицкоски не успеа и нема да успее да ја закочи иднината во НАТО и ЕУ

Скопје, 5 февруари 2019 Додека Македонија го добива своето столче во НАТО антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкција и манипулации. Очаен е антизападниот Мицкоски. Не успеа и нема да успее да ја закочи иднината во НАТО и ЕУ. Мицкоски лаже и дома и во Брисел но нема да го намали успе»»»

mms.mk
Press24 05.02. 17:21

СДСМ: Мицкоски не успеа и нема да успее да ја закочи иднината во НАТО и ЕУ

Додека Македонија го добива своето столче во НАТО антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкција и манипулации, се вели во соопштение од СДСМ. „Очаен е антизападниот Мицкоски. Не успеа и нема да успее да ја закочи иднината во НАТО и ЕУ. Мицкоски лаже и дома и во Брисел но нема да го нам»»»

press24.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 05.02. 17:03

СДСМ: Мицкоски не успеа и нема да успее да ја закочи иднината во НАТО и ЕУ

Додека Македонија го добива своето столче во НАТО антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкција и манипулации. Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации: Тел.: +389 2 246»»»

mia.mk
Kanal5 30.01. 14:05

Костадинов: Уште еден пораз на антизападниот Мицкоски, едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Уште еден пораз за антизападниот Мицкоски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Прегледи:1430 јануари 2019, 14:00СподелиСподелиЕдвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на министерот Димитров. Антизападните елементи предводени од Христијан Мицкоски се сè послаби. Дебаклот на Мицкоски е јасен, сам»»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 29.01. 14:26

СДСМ: Алиби интервју на Мицкоски за изборен пораз на следните избори

Граѓаните гледаат класично алиби интервју на Христијан Мицкоски за изборниот пораз што го чека. Во паника од успехот на Владата предводена од СДСМ, од влезот на Македонија во НАТО и интеграцијата во ЕУ Мицкоски бара алиби за изборниот пораз во измислени, нереални и непостоечки причини. Изборните ма»»»

Press24 28.01. 22:48

СДСМ: Алиби интервју на Мицкоски за изборен пораз на следните избори

Граѓаните гледаат класично алиби интервју на Христијан Мицкоски за изборниот пораз што го чека. Во паника од успехот на Владата предводена од СДСМ, од влезот на Македонија во НАТО и интеграцијата во ЕУ Мицкоски бара алиби за изборниот пораз во измислени, нереални и непостоечки причини. Изборните ма»»»

press24.mk
Press24 28.01. 21:53

СДСМ: Мицкоски зборува за поделба на Македонија, во тоа нема да успее

СДСМ со соопштение контра ставовите на Мицкоски на МТВ вечерва. Христијан Мицкоски зборува за поделба на Македонија како сите оние што не и мислат добро, се надева дека ќе ја врати Македонија во темното минато на поделби и тензии. Но, тоа нема да му успее на Мицкоски. Граѓаните ги поразија неговите»»»

press24.mk
MMS.mk 28.01. 17:55

Костадинов: Мицкоски поднесе иницијатива за распуштање на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 28 јануари 2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари Иницијативата за распуштање на Собранието, всушност е иницијатива на Христијан Мицкоски за распуштање на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Дури ниту самиот Мицкоски не знае колку од неговите сопартијци и пратеници ќе го поддржат. Антиз»»»

mms.mk
Press24 28.01. 15:56

Костадинов: Мицкоски поднесе иницијатива за распуштање на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Иницијативата за распуштање на Собранието, всушност е иницијатива на Христијан Мицкоски за распуштање на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, кажа портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на денешната прес-конференција. „Дури ниту самиот Мицкоски не знае колку од неговите сопартијци и пратеници ќе го »»»

press24.mk
Makfax 28.01. 07:26

СДСМ:Мицкоски може да размислува за сопствената оставка по поразот на изборите

Христијан Мицкоски е во паника поради влезот на Македонија во ЕУ и НАТО, а токму влезот во НАТО и растот на платите се најголемиот пораз за антизападниот Мицкоски.На агендата на Владата предводена од СДСМ се странски инвестиции, поврат на ДДВ за физички лица, раст на плати и нова победа на следните»»»

makfax.com.mk
VECER 27.01. 18:20

СДСМ:Мицкоски може да размислува за сопствената оставка по поразот на изборите

Христијан Мицкоски е во паника поради влезот на Македонија во ЕУ и НАТО, а токму влезот во НАТО и растот на платите се најголемиот пораз за антизападниот Мицкоски.На агендата на Владата предводена од СДСМ се странски инвестиции, поврат на ДДВ за физички лица, раст на плати и нова победа на следните»»»

vecer.mk
Kanal5 17.01. 17:04

СДСМ:Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, Законот за јазици е во согласност со амандманите на уставот од 2002 година

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски продолжува да сее омраза и поделби меѓу граѓаните со што дејствува против концептот едно општество за сите. Прегледи:27917 јануари 2019, 16:49СподелиСподелиЛажна е веста на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе се вработуваат дополнителни лица о»»»

kanal5.com.mk
Sitel 17.01. 15:14

Костадинов: Економските политики успешни, со влезот во НАТО забрзување на економскиот раст

Бројни економски показатели секојдневно докажуваат дека со успешните економски политики и придвижувањето на интегративниот процес, економијата е веќе на здрави основи и се движи во вистински правец. Растот на просечната плата во 2018 година изнесува 5,7 отсто и е за дури трипати поголем од просечни»»»

sitel.com.mk
Kanal5 17.01. 14:18

Костадинов: Економските политики успешни, со влезот во НАТО забрзување на економскиот раст

Бројни економски показатели секојдневно докажуваат дека со успешните економски политики и придвижувањето на интегративниот процес, економијата е веќе на здрави основи и се движи во вистински правец. Прегледи:617 јануари 2019, 14:14СподелиСподелиРастот на просечната плата во 2018 година изнесува 5,7»»»

kanal5.com.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 10.01. 18:15

СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Бачев, додека им слугува на неговите шефови против НАТО и ЕУ

Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портапол на Јанко Банчев, додека им слугува на неговите антизападни шефови против НАТО и ЕУ. Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба »»»

mia.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 20.12.2018. 22:11

СДСМ: Мицкоски ниту еднаш не ги спомена НАТО и ЕУ, докажа дека е антизападен, дека нема план

Христијан Мицкоски вечерва уште еднаш докажа дека нема план, нема идеја ниту визија за иднината на Македонија. Мицкоски ниту еднаш не ги спомена ЕУ и НАТО, а не престана да зборува за власт и владеење со што потврди дека е антизападен и заинтересиран само за власт. Целосната вест е достапна само за»»»

mia.mk
Kanal5 25.09.2018. 09:55

СДСМ:Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Прегледи:15225 септември 2018, 09:39СподелиСподелиМицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред. Каде»»»

kanal5.com.mk
Press24 25.09.2018. 09:29

СДСМ: Мицковски изјасни се, сакаш во ЕУ и НАТО или да си останеш сам

СДСМ со соопштение утрово: На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред. Каде се видело лидер на нај»»»

press24.mk
Press24 24.09.2018. 20:08

Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

При гостувањето вечерва во Топ Тема, лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски кажа дека партијата има познат став против промена на Уставот за промена на уставното име, тој став не се менува. „Референдумското прашање е повеќезначно и е спротивно на законот. Партиските тела донесоа одлука да им оста»»»

press24.mk
Kanal5 24.09.2018. 15:22

Костадинов: Пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Прегледи:9624 септември 2018, 15:17СподелиСподелиВо вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја кои»»»

kanal5.com.mk
Press24 24.09.2018. 15:21

Костадинов: Пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја кои на Македонија и донесоа мир и стабилност. Дали М»»»

press24.mk
Alsat-M 09.02. 20:36

Северна Македонија ќе се официјализира следнава недела

Откако Грција го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, двете соседни земји ги започнуваат процедурите за државава да стане полноправна членка на Северноатлантската Алијанса. Првично, Грција и Македонија треба да си разменат вербални ноти, а потоа ќе испратат заеднички дописи до»»»

alsat-m.tv
Press24 06.02. 15:50

Јазбец: Добредојдовте во НАТО – Словенија ќе го ратификува Протоколот во вторник

Добредојдовте во НАТО! Денеска е историски ден што ретко се случува во нашите животи. Им честитам на македонските власти и на сите оние кои придонесоа кон тоа и овозможија Македонија денеска со пристапниот Протокол да стане де факто 30-та членка на Алијансата, сега уште претстои процесот на ратифик»»»

press24.mk
Sitel 06.02. 15:09

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со нашите сојузници, на иста маса, во иста Алијанса. Ова на својот Фејсбук профил го напиша премиерот Зоран Заев по потпишувањето во Брисел на Прото»»»

sitel.com.mk
Sitel 06.02. 15:08

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со нашите сојузници, на иста маса, во иста Алијанса. Ова на својот Фејсбук профил го напиша премиерот Зоран Заев по потпишувањето во Брисел на Прото»»»

sitel.com.mk
Makedonsko sonce 06.02. 13:42

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со нашите сојузници, на иста маса, во иста Алијанса. Ова на својот Фејсбук профил го напиша премиерот Зоран Заев по потпишувањето во Брисел на Прото»»»

Kapital 06.02. 13:34

Заев: Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани!

“Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со нашите сојузници, на иста маса, во иста алијанса. Среќни сме, и треба да бидеме, бидејќи обезбедивме трајна стабилност за нашата земја. Обезбеди»»»

kapital.mk
Idi Vidi 06.02. 13:26

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со нашите сојузници, на иста маса, во иста Алијанса. Ова на својот Фејсбук профил го напиша премиерот Зоран Заев по потпишувањето во Брисел на Прото»»»

Makfax 06.02. 13:24

Заев: Денес НАТО ни посака добредојде

Премиерот Зоран Заев, по потпишувањето на протоколот за членство на нашата земја во НАТО од страна на 29-те земји членки, упати честитка до сите граѓани. „Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денеска најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни посака добредојде. Денес седнавме рам»»»

makfax.com.mk