PD: Drejtuesi i OSHEE në Tiranë 190 mijë lekë energji të papaguar
Opozita del të hënën në sheshin para Kryeministrisë përkrah studentëve protestues
preshevajone.com
Nesër proteste e madhe para OKB-së ne New York. Do kerkohet nga OKB te ndëshkohen Serbia për gjenocid dhe 20 mije femra te dhunuara
Shqiptarët i vërsulen Mogherinit në Facebook: Ku janë të drejtat tona?
telegrafi.com
Apostolova përshëndet miratimin e rezolutës nga Kuvendi
koha.net
Vuçiqi merr pjesë në seancën e KS për Ushtrinë e Kosovës, më pas takohet me Thaçin në Bruksel
Thaçi përballet me Vuçiqin të hënën në Këshillin e Sigurimit - Arbresh.info
preshevajone.com
Zyrtare, KS i OKB-së te hënën e ardhshme debaton per ushtrine e Kosovës
telegrafi.com
Haxhiu për PSD-në: Ikanakët janë shitur keq
cna.al
‘Ishte thirrje e Zotit’, Albana Osmani tregon si nisi fondacioni ‘Ti je një luledielli’
Ngrihet ekipi negociator për dialogun me Serbinë
insajderi.com
Fisnik Ismaili tallet me Vetëvendosjen: Cërrc, as protesta s’ka më
koha.net
Lexoni nesër falas “Kohën Ditore” që i kushtohet luftës kundër korrupsionit
alpenews.al
“ANIJA E VJETËR PO MBYTET KRYETAR”/ Kush janë anëtarë e “KËQINJ”, që nuk iu bindën Bashës
Parlamenti i Kosovës miraton ekipin dhe rezolutën për bisedimet me Serbinë
epokaere.com
DRITA E AMERIKËS NË KOSOVË
sot.com.al
“KY ËSHTË SPECIA MË E KEQE”/ Majlinda Bregu “thumbon”: Gjëja më e keqe e një gënjeshtari është…
Zhvillimet në rajon, Mogherini mbledh liderët e Ballkanit më 19 dhjetor
EMRI/ Ekstradohet nga Athina shqiptari i dënuar me 16 vjet burg për vrasje
Kryemadhi: Pa hapjen e negociatave me BE, Rama bën si të dojë me shqiptarët dhe Shqipërinë
periskopi.com
Momentet kur Kujtim Shala i LDK’së shfaqej i lumtur që partia e tij e bëri Thaçin President (Foto)
“Shiko kush LUAN”/ Niko e Sara flasin “pa dorashka” për personazhet e njohur shqiptarë
Zbardhet skenari/ PD dhe LSI nxjerrin jashtë loje studentët, marrin në dorë protestën e të hënës - Shqiptarja.com
gazetablic.com
PSD sfidon VV-në: Merreni bashkëudhëheqeni dialogun ju!
tvklan.al
Imami, kritika Bashës në Kryesinë PD-së
tvklan.al
Basha: PD vjen në pushtet me votë, jo me dhunë
tvklan.al
Vuçiç drejt New York për Kosovën
ina-online.net
Osmani: Qëndrimi i Zaevit për ushtrinë në një vij me NATO-n
sot.com.al
“Ua ua ua foli edhe ky palla i Bashkisë së Tiranës!!!”, vjen reagimi i ashpër nga LSI
Edmond Panariti: Policia e përfshirë në trafiqe ishte ajo që dhunoi edhe procesin zgjedhor
Kokëdhima: Nga protesta duhet të dalë një alternativë e re politike, populli ka shpresë
portalb.mk
Rama ironizon Kryemadhin: Kur Doktoresha ia kalon Artistit (VIDEO)
indeksonline.net
Presidenti i KE-së bën “gafën” e radhës, kap për flokësh kolegen gjatë samitit të BE-së”
tesheshi.com
Kuvendi i Kosovës, “ok” një rezolute mbi normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë
Fatmir Matoshi merr çmim ndërkombëtar (VIDEO)
kallxo.com
Haxhiu për PSD-në: Janë shitur keq
alpenews.al
Taulant Muka shkencëtar, flluskë sapuni apo falsifikator?
evropaelire.org
Kosovë, pa LDK-në dhe VV-në miratohet rezoluta për dialogun me Serbinë
Ngritja e KLGJ-së e KLP-së, Vishaj: Politikanët po dridhen nga SPAK
Eleina Qirici: Katër vjet duke mashtruar qytetarët
Numërohen votat për Këshillin Kombëtar në PD
insajderi.com
Dokumenti i Qeverisë parasheh krijimin e një shoqate biznesore me Serbinë
Bardhyl Berberi: Ohrit mbrohet nga UNESKO, por është në rrezik
koha.mk
Serbët porosisin Vucicin të kërkojë azil në Hungari
Protesta e studentëve, Koço Kokëdhima: Fitorja përfundimtare e të rinjve do të ishte reformimi i sistemit politik
Bora me trashësi gjysëm metra po i afrohet Maqedonisë (Video)
blog.alpenews.al
MERO BAZE/ Përse të gjithë i largohen Lulzim Bashës!
portalb.mk
Miratohet rezoluta e PSD-së për dialogun
ina-online.net
Karakaçanov: Nuk do të votojmë për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
epokaere.com
Hoxha: Votimi i ekipit negociator, hap i rendësishëm për shtetin
Si kundërshtova urdhrin për një çek me 200 mijë dollarë për llogari të Partisë Demokratike
Lëmsh në politikën shqiptare, fëmijët e kundërshtarëve kapen mat (Foto) - Shqiptarja.com
zeriamerikes.com
Parlamenti i Kosovës miraton ekipin dhe rezolutën për bisedimet me Serbinë
Basha paralajmëron publikimin e një afere të re: Shqiptarët të bashkohen me studentët
Të dëbuarit dhe të rikthyerit. Mungojnë Bregu, Patozi dhe Ruli. Vijnë…
insajderi.com
Dokumenti i Qeverisë së Kosovës që synon largimin e Presidentit Thaçi nga dialogu
Basha: Lidhja e krimit me politikën, paratë e trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri
'Përballë Vangjush Dakos në zgjedhjet për Durrësin', flet Gazmend Oketa: Jam rikthyer në PD me shpresë ...
Ja rezoluta e Kuvendit për bisedime me Serbinë (Dokumnet)
tesheshi.com
Dilema e çuditshme e Berlinit: të blejë një avion qeveritar të përdorur apo një të ri?
tesheshi.com
Instituti amerikan Stratfor: ç’pritet të ndodhë në Lindjen e Mesme në vitin 2019
gazetaexpress.com
Kush janë dy kryenegociatorët – Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti?
Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike zgjedh këshillin e ri të saj
Sejdiu: Dialogu i rikthehet Kuvendit të Kosovës - Arbresh.info
Këta janë emirat e delegacionit shtetëror për dialogun me Serbinë
indeksonline.net
Limaj e Ahmeti kryesues të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë
Rahoveci bindës ndaj Lipjanit
Ky është delegacioni shtetëror për dialogun i propozuar nga PSD-ja
boldnews.al
Rama kapadai jashtë, “pulë e lagur” brenda
Ymeri: Ekipi negociatorë do të kryesohet nga Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj - Arbresh.info
Krasniqi: LVV-ja e LDK-ja sot kanë shmangur përgjegjësinë shtetërore
balkanweb.com
“PD nuk është moçal”, Ristani flet për figurat e rikthyera
koha.net
Ekip “burrash” për negociata me Serbinë
Denoncimi/ “Banda më e frikshme e Skraparit në fushatë për kandidatin e PS, krimet që ka kryer”
Nipi i Zahir Pajazitit, pjesë e Ushtrisë së Kosovës
gazetablic.com
Ahmeti: PSD sot përfundoi në PDK
Sekuestrohen 25 kg hashash të fshehur në gomat e autobusit
indeksonline.net
Pas gati dy orësh vonesë, nis seanca për dialogun
Basha: Partitë opozitare t’i bashkohen protestës së studentëve
portalb.mk
Ushqimi i shpejtë në Maqedoni: I shijshëm dhe kërcëllues ose seriozisht i dëmshëm për shëndetin?
rtsh.al
Kërkesë urgjente nga Serbia dhe Rusia, OKB mblidhet të hënën për Ushtrinë e Kosovës
Fabregas e pranon se është i pakënaqur te Chelsea
portalb.mk
Hoti: Platforma e vetme për dialogun është Kushtetuta e Kosovës
gazetaexpress.com
PSD shtyhet me LDK’në se kush po i vardiset më shumë pas PDK’së
syri.net
Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!
gazeta55.al
Plagjiaturë e idesë së akademikut Dobrica Qosiç
sot.com.al
“Pa u kompleksuar nga askush”, Albana Vokshi nga Kuvendi Kombëtar i PD-së tregon se kë mbështet
Reshjet e dëborës, ARRSH në gatishmëri për të mbajtur të hapura rrugët
boldnews.al
Për Lali Erin tani u poqën fiqtë…, qëllimi drejt kryeministrisë
Dimri i madh i Kosovës
cna.al
“NDODH TEK PD”/ Kuvendi Kombëtar nuk kishte kuorumin, zgjedhjet të pavlefshme
E shtunë prasi
Përplasje në Kuvend, kritikët e Bashës refuzojnë kandidimin, japin dorëheqje
gazetainfokus.com
Ende nuk nis seanca për dialogun, pak deputetë në sallë
Fotolajm/ Aktiv në studio televizive për protestën, PD shpërblen me bursë studentin
POP 5Kërkesë urgjente nga Serbia dhe Rusia, Këshilli i Sigurimit mblidhet të hënën për Ushtrinë e Kosovës Lajme të tjeraTË FUNDIT
Frank Shkreli*/Një zë nga ferri i Enver Hoxhës
kallxo.com
VIDEO: Bastisja e lokaleve ku dyshohet se nxënësit konsumonin drogë
sot.com.al
Greqia nis importet e gazit natyror nga SHBA
kallxo.com
Sërish vonesa në seancën për dialogun
insajderi.com
Në sallën e kuvendit vetëm Haradinaj me deputetët e  AAK-së
Vranishti braktis politikën, mbështet kandidatin e pavarur për Himarën
syri.net
Kosovë, Prokuroria Speciale nis marrjen në pyetje
Rrëfimi i Gjeneral Kostaq Karolit: Puna me 17 ministrat e Mbrojtjes, nga Balluku tek Mediu. Heqja e komisarëve, rivendosja e gradave, provokimet e tra
cna.al
Albana Vokshi e thotë hapur: Jam me studentët
cna.al
FLuks vizitorësh në QTU, festë në Qendrën Tregtare deri të dielën
ina-online.net
Guardian: Serbia po e shqyrton ndërhyrjen e armatosur në Kosovë
Gabimi i Facebook, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve
Arbërie Nagavci për Shpend Ahmetin: Tradhtia duket e pamundur herën e parë, pastaj s’është befasi
Edi Rama një çingie e lodhur, që përdridhet përpara celularit
boldnews.al
Kuvendi Kombëtar, Basha: Sistem i ri politik ka nevojë për kete alternativë
Mospjesëmarrja e kryeministrit në Kuvend, akuza dhe kundër-akuza të forta
VOA: Verifikimi i politikanëve, Venecia kundër propozimeve të PD
Kryemadhi kap Ramen “mat” me gramatiken: Mos konkuro me te rinjte me “meme” , ke humor bajat
Taulant Muka “sfidon” Erion Veliajn: Ku e keni diplomën???
Skandali / Kuvendi Kombëtar i PD-së nuk kishte kuorumin, zgjedhjet të pavlefshme
BE drejton gishtin nga udhëheqësi hungarez, për përhapjen e lajmeve të rreme
Klara Buda shkrimtarja që promovon paqen mes Kosovës dhe Serbisë
ina-online.net
Tetovari mashtron dibranin se do t’ia nxirrte vizën gjermane për 500 euro
Ja “studentët” që protestojnë përballë Kryeministrisë | Zeri Popullit
aa.com.tr
SHBA-të kërcënuan opozitarët sirianë për pjesën lindore të Eufratit
Erdoan: Terroristët do i groposim në hendekët që kanë hapur vetë
Një tjetër çerdhe e re po ndërtohet në qytetin e Elbasanit | Zeri Popullit
Khashoggi dhe gazetarët e tjerë në rrezik zgjidhen personazhe të vitit
portalb.mk
Mashtroi 24 vjeçarin nga Dibra, i premtoi  vizë Gjermane
gazetaexpress.com
Dardan Sejdiu deklarohet për sharjet nga akademiku i LDK’së
cna.al
KLSH e IDM në Konferencën Kombëtare/ Për një autoritet Kombëtar Anti korrupsion
cna.al
Grida Duma sulmon Topallin, Bregun e Boden: Zgjodhët pushtetin
Kur politika hyn mes studentëve
Nga largimi i Ramës te sfidat e mëdha të PD, Basha: Orët e errësirës po numërohen mbrapsht (E plotë)
Frashër Krasniqi, LDK-së dhe VV-së: T’i lëmë inatet, të bashkohemi kundër Serbisë
alpenews.al
Gjyqtarit të Apelit s’i dalin llogaritë për arredimin dhe shkollimin e vajzave në Holandë
Sanksionet janë gjithnjë e më popullore, por a funksionojnë vërtet?
RUSI – Moska kërkon dialog konkret me Uashingtonin për traktatin INF
Edhe Australia nje Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit
exit.al
Vlera e veprës artistike të Ramës kap qiellin si rezultat i protestave të studentëve
koha.net
KOHA i qëndron prapa artikullit për tenderin në KPK, reagimin e saj e konsideron ndërhyrje në fjalën e lirë
koha.net
Seanca që u thirr për orën 14:00 s’po mund të mbledhë deputetët
telegrafi.com
Nga momenti në moment pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme për dialogun me Serbinës
Kosovë, Kuvendi në seancë të posaçme për dialogun
EKSKLUZIVE / Java në RTSH: Lorenc Vangjeli për dosjen e skandalit të Unazës, cilët janë gjithë amerikanët e Damian Gjiknurit
Dialogu, Mustafa shuan zërat “E drejton Kryeministri i ri”
Kuvendi shkarkon Fullanin si Guvernator e anëtar të Këshillit
gazetablic.com
Konjufca: VV i kërkon falje votuesve, që kemi pranu në lista njerëz kaq të gërditshëm si ata të PSD-së
rtsh.al
Protestë e rrallë në Tiranë kundër çmimit të lartë të karburanteve
vizionplus.tv
Përplasje në PD, tërhiqen kandidatët për Këshillin Kombëtar: Gara, një farsë!
shekulli.com.al
“Zgjidhja” denoncon: Kryeministri dhe njerëzit e tij po vjedhin tokat në bregdet
kallxo.com
LVV kërkon falje që futi në lista të deputetëve PSD-në e tanishme
Pritet të nisë seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës
sot.com.al
Rrudhet sërish lista e garuesve në Kuvendin Kombëtar të PD
"Jelekë verdhët" i kthehen sërisht bulevardit në Paris
Glauk Konjufca i kërkon falje publikisht elektoratit të VV-së
tetovasot.com
Studentja nga Franca: Macron u dorëzua, edhe Rama ta bëjë
gazetablic.com
“Dardan Sejdiu paska ra në ndikimin e Frashër Krasniqit, me i sulmu deputetët në moshë”
Haxhiu: Projektin e Thaçit për ndarje po do ta shpëtojë PSD-ja
Deklarata e të Drejtave të Njeriut dhe Shqipëria
Ura Vajgurore, TAP-i ndërton një kopsht të ri në fshatin Pashalli (Foto)
Duma: Korrupsioni me ilaçet, dy vjet miliona euro për Vilma Nushin, miken e Edi Ramës
insajderi.com
Reagon FRUTEX: Ndërprerjet e energjisë elektrike po na shkaktojnë dëme të mëdha
Fibank ofron mundësi të shkëlqyera investimi në EUR
syri.net
Rama ngazëllehet dhe provokon me foto, por 'harron' se auditorët e universiteteve janë bosh Komentet
Kreu i PAA, Agron Duka, vizitë në Bundestag
Biznesi fason në Elbasan, Librazhd, Korçë e Pogradec, “gropë” informaliteti dhe skllavërimi
boldnews.al
Trump: Clinton, fajtore për ekzekutimin e spiunit iranian
kallxo.com
Zgjidhen fituesit e bursës së BIRN-it për ekselencë në gazetari
Nis mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike
gazetablic.com
VV thërret konferencë për media
tesheshi.com
Australia njeh Jerusalemin Perëndimor si kryeqytetin e Izraelit
Lista me 352 kandidatë/ Kuvendi i PD-së nis votimin, gara për 150 vendet në Këshillin Kombëtar
Meta: Ju tregoj pse Rama dhe Basha bënë pakt kundër LSI-së
”Fol-Klasik”, koncert me kolonat zanore më të njohura
aktuale.mk
Këshilltari kryesor i Donald Trump: Kosova dhe Serbia të arrijnë shpejt marrëveshje
cna.al
Partitë simotra europiane braktisin Bashën
“Fituesit e Këshilit u vendosën paraprakisht. CDU dhe Partitë Popullore bojkotuan Bashën”
Vijon punimet Konventa Kombëtare e PD-së
gazetainfokus.com
Veseli: Seanca e sotme mbahet për të ndalur ofensivën e Serbisë
telegrafi.com
U shënua 24 vjetori i themelimit të Universitetit të Tetovës (Video)
Zeqa: Mësiti i parë i ndarjes së Kosovës është kryeministri i Shqipërisë Edi Rama
gazetaexpress.com
PD mbledh sot Këshillin Kombëtar
koha.net
A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë
gazetaexpress.com
Frika ime nga ushtria
periskopi.com
Pas Ushtrisë, Thaçi bën homazhe te Zahir Pajaziti e Ibrahim Rugova
gazetaexpress.com
'Parisi' i vogël në Tiranë, sërish protestë kundër çmimit të lartë të naftës
epokaere.com
Ky është ekipi që do ta përfaqësojë Kosovën në dialog
A po krijohet një opozitë e re pro amerikane në Shqipëri
balkanweb.com
Kuvendi, Basha: PD nuk do vijë kurrë në pushtet me dhunë e kufoma
Policia e Kosovës kap serbin e kërkuar nga Interpoli
FOTO pikante nga Kuvendi Kombëtar i PD-së, Basha mes Berishës e Nishanit dhe përqafim me Mediun - Shqiptarja.com
Studentët thirrje popullit, Rama i ironizon me këngën e Elita5 (VIDEO)
Një grup tifozësh VIP të Interit planifikojnë të blejnë aksionet e Erick Thohirit
Bullgari, rruga e dytë e tubacionit të “Rrjedhës Turke”
aa.com.tr
Gabim softuerik i Facebook-ut, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve
Serbi, projekti për fabrikë qymyri ngre shqetësime
zeriamerikes.com
Pas votimit për ushtrinë – parlamenti i Kosovës mblidhet për dialogun me Serbinë
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 580 trashëgimtarë
balkanweb.com
Basha: PD demokratike sot, garanci për qeveri demokratike nesër
Dy deputetët e LSI, në punimet e Këshillit Kombëtar të PD-së
insajderi.com
Ish-ministri i Shëndetsisë : Ismaili po manipulon, ka dështuar në furnizimin e spitaleve me barna
boldnews.al
Rama ashpërson gjuhën në Laç, investimet nuk ndahen veri apo jug
Bojaj: Edi Rama është një nga përkrahësit e idesë për ndarje të Kosovës
gazetablic.com
Seanca për dialogun mbahet sot në ora 14:00
shekulli.com.al
Kosova bëhet me Ushtri, forcohet sovraniteti
gazetaexpress.com
HISTORIA TRONDITËSE/ 9-vjecari Artur Carja i zhdukur që prej 2004, kërkohet nga familja
shekulli.com.al
Drejt shkarkimit gjyqtari Fatos Qato, KPK: Ku i gjete këto para?
Mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD-së, Basha: Na duhet një elitë e re politike - Shqiptarja.com
gazetaexpress.com
Këshilltari kryesor i Donald Trump: Kosova dhe Serbia të arrijnë shpejt marrëveshje
balkanweb.com
PD mbledh Kuvendin Kombëtar, surpriza me emrat e rikthyer
Nis Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, lista me 352 kandidatët për Këshillin Kombëtar
sot.com.al
Peleshi: Bashkëpunimi i fermerëve në Seferan, model për rimëkëmbjen e fshatit në të gjithë Shqipërinë
starplus-tv.com
Vetingu në politikë, Venecia miraton opinionin, lë pas “sherrin” PS-PD
gazetaexpress.com
Rezoluta që e bën PSD’në pjesë të dialogut votohet në orën 14:00
periskopi.com
​Vështirë që mund të sigurohen votat në Kuvend për buxhetin e vitit 2019
BE e shqetësuar për lëvizjet ekonomike e politike të Tsipras
sot.com.al
Çfarë nuk u pa në Kuvend? ‘O Gramoz, mos u bëj karagjoz’, nga tensionet, sharjet, ndërhyrja e gardës deri te thyerja e bojkotit
aa.com.tr
Turqia do të vazhdojë operacionet anti-terroriste në veri të Irakut
gazetaexpress.com
Nënkryetari i VV’së nuk e konsideron PSD'në opozitë
alpenews.al
E FUNDIT/ Sekuestrohen 4 BOMBA me telekomandë dhe heroinë. Kapet 52 VJEÇARI, ishte nga…
INTERVISTË ME PROF. EDMOND PANARITI
ekonomiaonline.com
Banorët e Karaçevës të shqetësuar nga patrullimi i Ushtrisë dhe Policisë Serbe
balkanweb.com
Pse “gabojnë” gjithnjë të huajt në Shqipëri?!
balkanweb.com
Pakti i Migracionit dhe përçar(t)jet nacionaliste
aktuale.mk
Pse po lulëzon populizmi? Përgjegjëse janë pjesërisht edhe mediat sociale
Mblidhet sot Kuvendi i PD, kush garon për Këshillin e ri Kombëtar
Zaganjori takim me Lu dhe Vlahutin: Me rëndësi reforma në drejtësi
Festivali i filmit mbi migracionin për herë të parë në Prishtinë
Kuvendi i PD/ Lista e 352 kandidatëve për Këshillin Kombëtar
boldnews.al
Tre deputetet e Partisë Socialiste që nuk kanë mbajtur asnjë përgjegjësi për plagjiaturën
kallxo.com
Lavdet e eprorëve të ushtrive mysafire për FSK-në
boldnews.al
Daçiç: Vuçiç thotë se është irrituese për fuqitë e mëdha
noa.al
Sot mblidhet Këshilli Kombëtar i PD, Ora News zbardh listën e kandidatëve
E papublikuar më parë: Fotoja më magjepsëse nga dasma Meghan–Harry
“Venecia”, Bylykbashi: Lajm i mirë për shqiptarët, i keq për politikanët
tesheshi.com
Juncker: Viktor Orban, një përhapës i lajmeve të rreme
alpenews.al
SHIFRAT/ Sejko: Kostot e remitancave do të reduktohen
cna.al
Skandali i Bashës me financimet ruse/ Thellohet hetimi në SHBA, një ditë para Kuvendit farsë
Presidenti i Austrisë Heinz Fischer, takim me krerët e shtetit në Kosovë
gazetaexpress.com
Ngjarjet që do të ndodhin sot në vend
gazetaexpress.com
Reperi Gashi uron Kosovën për Ushtrinë në mënyrë të veçantë (Foto)
Zgjedhjet, Wollfarth: Bashkëpunim teknik. Kryeprokurori? I paanshëm
koha.net
Marshi dydekadësh i Ushtrisë
sot.com.al
Përplasje mes studentëve, disa kërkojnë të mblidhet Parlamenti, Këshillat Studentorë kundër, PS gati për seancë të jashtëzakonshme
sot.com.al
Qeveria nis punën për kërkesat e studentëve, nënshkruhet marrëveshja me Gjermaninë për investimin 18 mln euro në konvikte
sot.com.al
Venecia i jep goditjen përfundimtare opozitës: Vetingu në politikë mund të përdoret për qëllime arbitrare
boldnews.al
Braçe sulmon Blushin: U bëre si Edi Rama
Rruga e Lumit të Vlorës, impakt në turizëm e bujqësi
sot.com.al
NATO ndez motorët për bazën e Kuçovës, zv/sekretarja e Përgjithshme nis konsultat me qeverinë, zbardhen detajet e takimeve në Tiranë
sot.com.al
Basha nis spastrimet në PD, përjashton nga Këshilli Kombëtar Bregun, Rulin, Boden e Patozin, rikthen Gazmend Oketën
sot.com.al
Shkodra dhe Devolli ngrihen kundër çmimit të karburanteve, banorët e Unazës së Re vijojnë protestën kundër projektit
kallxo.com
Rrëfimi i ish-dashnores të të akuzuarit për grabitje
ekonomiaonline.com
Suhareka po përballet me mungesë të fuqisë punëtore
Kosovë, udhëtim në zemrën e Ballkanit
sot.com.al
Komisioni i Venecias ndan PD-PS, Hysi: KiE rrëzoi propozimet e opozitës. Bylykbashi: Të ulemi të dialogojmë
sot.com.al
Rama dhe Basha përplasen në distancë, kryeministri: Artist u mbyte nga vetingu yt. Kreu i PD: Asgjë nuk të shpëton nga lidhjet me krimin
sot.com.al
Ferhati: Ja pse “Venecia” rrëzoi nismën e opozitës për vetingun në politikë, drafti i PD-LSI shkakton pasiguri në sistemin e drejtësisë
koha.net
Sot edhe një tentim që dialogun ta marrë Kuvendi
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15.12.2018
syri.net
Përmbledhje - Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore
balkanweb.com
Rrëfimi i Osmanit: Halili më dhuroi 10 mln lekë, si më zhgënjeu Takaj
sot.com.al
SHBA-BE grup pune për organet antikorrupsion, zbardhen 40 dosjet e para që do marrë në dorë SPAK, nga çështja e Llallës, te paditë ndaj Metës e Berish
Lulzim Basha: Rifreskoni anëtarësinë në secilën degë
Prof. Dr. Myslym Pashaj/Demokracia rrëshqet në diktaturën “berishiane”
boldnews.al
Veseli i përgjigjet Erdoganit: Nuk i nënshtrohemi presionit të jashtëm, deklaratat janë shqetësuese
Këto janë fjalët e vajzës së Komandantit Legjendar Adem Jashari, pas formimit të ushtrisë
Bëjeni VETTING-un ose e imponojnë ndërkombëtarët
Treshes Thaçi-Vuçiq-Rama iu ngeci në fyt ndarja
syri.net
Që nga koha e Gjergjit të Madh, nuk e kemi ngritur dot kokën askund Komentet
Konica, mjeshtër i hollë i gjuhës shqipe
sot.com.al
Korruptokracia, si "monument" i mbrojtur!
boldnews.al
Ja kush janë 10 ndërtuesit më të fuqishëm në Shqipëri
Prof. Alqi Naqellari/A është FMN nga Shqipëria?
Elbasani me stadium “luksi” dhe me “KURUM”… helmues!
boldnews.al
Oferta e Zaevit për shqiptarët më e keqe se e Gruevskit
Tërmetet po “shkundin” botën e janë afruar në Greqi, sizmologët shqiptarë “flenë” në zyra
Foto-Transformimi i Parkut të Liqenit, mol i ri për varkat e kanoet
LONDËR – MI5: ISIS-i ende një kërcënim për Europën
Hotel Plaza shitet tek kinezët për 110 milionë euro
Merr fund maratona, zgjidhen anëtarët e KLP dhe KLGJ
Holanda: Ja pse kërkojmë rikthimin e vizave
Agjentë të SHISH zbarkojnë në Elbasan dhe Cërrik
boldnews.al
Donald Lu: Ka prova për Tahirin, do ia lëmë në dorë…
TIRANË/ Numërohen 629 nga 1198 kuti, PS kryeson me 17 deputetë
boldnews.al
Eurodeputeti Fleckenstein: Amerikanët po ndjekin me vëmendjen hetimin për Saimir Tahirin
Andrea Petromilo/ Politikat e munguara për turizmin shqiptar
Ministrat Ahmetaj dhe Ekonomi betohen para Presidentit Nishani
ina-online.net
Kosova formon ushtrinë, vjen reagimi nga BE-ja
Ministri Damian Gjiknuri u premton takim, minatorët ndërpresin grevën
Historiku i formimit të TMK-së (VIDEO)
Joshua tregon se kë e do kundërshtar të radhës përmes agjentit të tij: Vetëm Wilderin me 13 prill në Wembley
ina-online.net
Ushtria e Kosovës – një “Made-in U.S.A!” ne Ballkan!
Komisioni i Sigurisë, Gjokutaj: Sekuestruam 9 mln euro para të pista gjatë vitit 2017
Procesi për zgjedhjen e kreut të KQZ, Majko: Denar Biba dhe Lefterie Luzi, kandidatë për t’u vlerësuar
epokaere.com
Lekaj thotë se Shpend Ahmeti do të jetë bashkëkryesues i ekipit negociator
ina-online.net
T’ua mbyllim dyert dhe gojët atyre që punojnë për kauzat e huaja dhe flasin për shqiptarinë
koha.net
Jakup Krasniqi: Nuk do të doja të isha në lëkurën e Ramushit
Sot Kongresi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane
koha.mk
Albin Kurti kujton Mujë Krasniqin dhe 41 dëshmorët e rënë në Gorozhup
Nis rehabilitimi i varrezave të dëshmorëve në 12 qarqe, Xhaçka: Respekt e dinjitet për të rënët!
epokaere.com
Jetësimi i ushtrisë, akti i sendërtimit të plotë të shtetformimit të Kosovës
Rusia dhe Serbia pajtohen, ja çfarë po planifikojnë të bëjnë sonte
alsat-m.tv
Kryeministri i Maqedonisë kundër ushtrisë së Kosovës
sot.com.al
Braktisi mbledhjen e PD-së/ Arben Imami: Ja pse qeveria ndodhet përballë me popullin
Drejtësia e re në ‘Repolitix’/ Avokati Vishaj: Pas 10 shkurtit të gjithë ish-kryeministrat nga 1991 në filtër - Shqiptarja.com
gazetaexpress.com
Kryetari i PDK’së thotë se më së largu nesër miratohet rezoluta e dialogut me Serbinë
vizionplus.tv
Këshilli Kombëtar i PD: Ikin të vjetrit, kthehet Oketa/ LISTA ZYRTARE
Basha rikthen në PD figurat që braktisën partinë (Emrat)
tetovasot.com
“S’ka më patrulla policie në rrugët e Shqipërisë”, eksperti: Janë kthyer në stres për shoferët
Meta në SHBA: Shqipëria aleate besnike, të forcojmë bashkëpunimin
gazetaexpress.com
Të torturuara nga serbët në jetimore, dy vajzat bëhen me shtëpi
sot.com.al
"Këta studentë kanë lindur në kohë krismash", pedagogia bën komentin epik për protestën
gazetablic.com
Haradinaj: Ky është emri i Ushtrisë së Kosovës
boldnews.al
Kuvendi i PD/ Del lista me 350 kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar (EMRAT)
Kina drejt një epoke të re të zhvillimit ekonomik dhe financiar
gazetaexpress.com
Festë në Mitrovicën jugore, protestë në veri
cna.al
“Më zuri stuhia në rrugë”/ Mësuesja rrëfen në “Stop” tmerrin që përjeton për të shkuar në punë
insajderi.com
Komuna ku nuk vërehet asnjë shenjë feste për Ushtrinë e Kosovës - revoltohen qytetarët
Burg inspektorit të IKMT. PD e akuzonte për vrasjen e Azem Hajdarit (Emri)
Heshtje në Tiranë për formimin e ushtrisë së Kosovës
tvklan.al
Liderët shqiptarë urojnë Kosovën për krijimin e ushtrisë
balkanweb.com
Lotët e shpresës, Musai niset për kurim në Itali
Mblidhet komisioni për Reformën Zgjedhore
Dhuna brenda stadiumeve derdhet edhe jashtë, policia në luftë kundër …banderolave
gazetaexpress.com
Çka po i mungon djalit të Hamëz Jasharit në ditën e formimit të ushtrisë? (VIDEO)
syri.net
Damian Gjiknuri shkresë DTRR: Nisni procedurat Komentet
portalb.mk
Zaev apelon te komunat që të shfrytëzojnë paratë e dedikuara për investime kapitale
Holanda parashikon blerjen e 15 avionëve të tjerë luftarakë F-35
“Rilindja e Qyteteve”, Rama: Bëjmë për Lezhën sa s’është bërë 20 vjet!
Festohet 70-vjetori i Çlirimit të Korçës
periskopi.com
Këto janë fjalët që Mattis i kishte thënë Haradinajt për Ushtrinë
Lë jashtë Patozin, Bregun dhe Boden, kush janë propozimet e Bashës
kallxo.com
Vuçiq: Ushtria e Kosovës u formua ilegalisht
Deçan, festë për krijimin e Ushtrisë (VIDEO)
rtsh.al
BBC: Ushtria dhe taksa ndaj importeve serbe e nxjerrin vendin jashtë pistës së rrugëtimit të tij Euroatlantik
rtsh.al
Tryeza për median publike, RTSH me hapa të shpejtë drejt transformimit
koha.mk
Universiteti i Tetovës e shënoi përvjetorin XXIV të themelimit (FOTO)
Harxhi: Nuk është Rama i fortë, por opozita e dobët
Zv/sekretarja e Përgjithshme e NATO-s vizitë zyrtare në Tiranë
koha.mk
“Ligji i skllevërve”, mijëra hungarezë në shesh kundër qeverisë
Politika shqiptare përshëndet themelimin e Ushtrisë së Kosovës
Këshilli Kombëtar i PD/ Basha kthen disa nga kritikët, lë jashtë Patozin, Bregun e Boden
Ahmetaj: Biznesi po konsolidohet ekonomikisht dita-ditës
Starton edicioni i II-të i projektit “Re-Debate – Rigjallërimi i Kulturës së Debatit”
boldnews.al
President nga populli
insajderi.com
“Nga vallja deri tek bakshishi” - Momentet qesharake në ditën e krijimit të Ushtrisë së Kosovës
SHBA – Kanadaja premton një proces gjyqësor apolitik për financieren e ”Huawei”
aktuale.mk
Zaev: Përforcojmë kapacitetet e komunave për pjesëmarrje serioze në progresin dhe zhvillimin e përgjithshëm ekonomik (video)
indeksonline.net
BAC, KOMANDANTËT e quan në vend amanetin!
Numri dy i NATO-s vizitë në Tiranë, takon ministrin Bushati
Manastirliu inspekton në mbrëmje qendrën shëndetësore Laprakë: Shërbim 24 orë për urgjencat pediatrike
alsat-m.tv
Zoran Zaev, kundër ushtrisë së Kosovës
Conte thotë se janë afër një marrëveshje me Bashkimin Evropian për buxhetin e vitit 2019 - Arbresh.info
koha.mk
Maqedonia si oazë, lojtarët nga Maqedonia po “pushtojnë” Shqipërinë
Rrëmbyesit e protestave, nesër kanë protestë
Një shembull i një shërbestari të Shqipërisë
Ushtria, Gjermania bën thirrje të mos ketë përshkallëzime në Kosovë
Posta Shqiptare shërbime cilësore në funksion të qytetarëve
Shqipëri-Kinë, forcim të dialogut në të gjitha nivelet
shekulli.com.al
Pedagogu Shehdula: Produkti i UBT-së është diçka skarco. Zgjidhja vettingu!
kallxo.com
Ambasadori gjerman në Kosovë ka një thirrje për Kosovën dhe Serbinë
mia.mk
Lista Serbe do të ankohet në Gjykatën Kushtetuese për Ushtrinë e Kosovës
24-ore.com
KUVENDI I KOSOVËS VOTON SOT FORMIMIN E USHTRISË
Sefer Pasha/ Takim emocional për Shtjefën Gjeçovin në Zym të Kosovës
epokaere.com
Veseli, Limaj dhe Gashi me foto të përbashkët pas votimit të ushtrisë
Kreshnik Hashorva: 27 janari, dita në mbrojtje të viktimave të holokaustit nazist ndaj hebrenjve
Misteri i masakrës në “Panda Café” në Kosovë ende i pazgjidhur edhe pas 20 vjetësh
Kelmendi: Ushtrinë ta drejtojnë profesionistët
Meta uron Krishlindjet: Dashuria sjell besim, ndryshimi nis nga vetja
The Guardian: Serbia po shqyrton të ndërhyjë me ushtri në Kosovë
Edmond Spaho: Pyetjet që vënë me shpatulla për muri Ministrin e Energjisë
sot.com.al
Vjedhja e parave të bankës në Durrës, numri 2 i PD bën paralajmërimin e fortë
KPK i konstaton probleme në pasuri, Qato: Nuk dija që do vinte kjo ditë
Guardian: Serbia po e shqyrton ndërhyrjen e armatosur në Kosovë
Dita e 41-të e protestës te Unaza e Re/ PD dhe LSI: Bashkohuni me studentët të rrëzojmë Ramën - Shqiptarja.com
Presidenti amerikan deklarohet për formimin e Ushtrisë së Kosovës
insajderi.com
Vetaksidentohet shefi i kabinetit të ministrit nga Ferizaj: Ka qenë mëngjes dhe rruga me borë
botasot.info
Ambasadorja Yu: Marrëdhëniet kino-shqiptare me vitalitet të ri në epokën e re
ina-online.net
Azizi Besës “godet’ Zaevin për ushtrinë e Kosovës: Paske reaguar para vëllaut tënd Vuçiç
Fakulteti Histori-Filologji zbaton VKM-në, përjashtohen nga tarifat studentët ekselentë
balkanweb.com
FOTOT/ Djali i deputetit të PS martohet me vajzën e zyrtarit të LSI
ekonomiaonline.com
20 vjet nga rasti “Panda”, autorët e krimit makabër ende nuk u gjetën
VestiSa sednice Komisije za spoljne poslove
VestiSa sednice Komisije za nadgledanje javnih finansija
gazetaexpress.com
Nis epoka e gjobave! Zbardhet ligji 'anti- shpifje' i Ramës
Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2017, shpallen kandidatët
koha.mk
Katër sfidat e Procesit të Prespës
Myftiu Tërnava u prit në takim nga sekretari i përgjithshëm i Rabitas, Al Isa
SHBA: Formimi i ushtrisë, e drejtë sovrane e Kosovës
Martesa e fëmijëve, Manastirliu: Politika të targetuara për të eleminuar fenomenin
kosovalive360.com
Parlamenti voton Ushtrinë e Kosovës
kallxo.com
Qeveria e Serbisë deklarohet për formimin e Ushtrisë së Kosovës
MPJ reagon ndaj deklaratës së BE-së për Ushtrinë e Kosovës
Kisha Ortodokse Ruse e kërkon ndihmën e Kombeve të Bashkuara për ndarjen e Kishës Ukrainase
Xhaçka me sekretaren e NATO-s: 3-fishuam trupat në Afganistan
evropaelire.org
Shqipëria uron Kosovën për Ushtrinë
insajderi.com
E kaluar e djalit të Fatmir Sejdiut, kandidat për drejtor të Telekomit
Reagon Serbia pas votimit për ushtrinë në Parlamentin e Kosovës
“Bëhuni gati, do vijnë 10 mijë ton drogë drejt jush!” Terrorizohet gazetari italian
kallxo.com
Bogujevci: Shumë shpejt do të jem me të gjithë ju për të festuar
Reagon Rusia: Të vetmit që mbështesin shqiptarët e Kosovës janë Amerika
Gjermania dhe Franca mbështetje Shqipërisë për reformëm në sektorin energjitik dhe krijimin e Bursës të Energjisë
tetovasot.com
Kasami: “Bac u kry”, ti e flijove familjen tënde që Kosova t’i përjetojë këto ditë madhështore
mia.mk
Prishtinë: Me Ushtrinë e Kosovës përmbyllet shtetësia e Republikë së Kosovës
Bizneset marrin 99% të shërbimeve, online
Mosbindja civile, procedohen penalisht 23 persona për bllokimin e rrugës në Milot
Nard Ndoka: Ky grup dikur ka kafshuar të tjerët në PD, tani duan kryetarin
Ruçi: Universitetet të rishqyrtojnë të gjitha tarifat e shkollimit e të shërbimeve
Gjermania dhe Franca mbështetje Shqipërisë për reformën në sektorin energjetik dhe krijimin e Bursës të Energjisë
koha.mk
Zëvendëssekretarja e NATO-s për vizitë në Tiranë
boldnews.al
Kush e firmosi dekretin për të kthyer Buxhetin? Ilir Meta ishte dje jashtë vendit, duke …
gazetablic.com
Gjuriq i bën thirrje KFOR-it që ta çarmatosë Ushtrinë e Kosovës
Rakiq: Asnjë forcë ushtarake, pos KFOR-it, nuk mund të shkelë në veri
aa.com.tr
"Hetimi saudit mbi vrasjen e Khashoggit, i pamjaftueshëm"
Me rektorët e dekanët për 8 pikat dhe jo vetëm | Zeri Popullit
cna.al
Inaugurimi i QTU/ 4 ditë Festë dhe Ulje, bllokohet Autostrada Tiranë-Durrës
aa.com.tr
“Shqipëria është faktor stabiliteti në Ballkanin Perëndimor"
shekulli.com.al
Kurz: Progresi në Ballkanin Perëndimor ka qenë i ulët
rtsh.al
Kosova ka tashmë ushtrinë e saj, Veseli: "Urime ushtarë! Prej sot GATITU!"
Rrëfimi i gjeneralit Kosta Karoli/ Konflikti i armatosur, gati 300 mijë ushtarë për 24 orë dhe si realizohej për 3 minuta zjarr i përqendruar në rast
gazeta55.al
BE: Prioritet kontrolli i pasurive – KLSH: Të ngrihet Agjencia Kombëtare Antikorrupsion
rtsh.al
Protesta e studentëve vazhdon nën shiun e ftohtë
vizionplus.tv
Opinioni i Venecias, Bylykbashi: Lajm i mirë për shqiptarët dhe i keq për politikanët mafiozë
Zëri i Amerikës: Venecia kundër PD për vetting-un e politikanëve | Zeri Popullit
Studentët kërkuan seancë të jashtëzakoshme parlamentare, Balla: PO! | Zeri Popullit
balkanweb.com
PDIU krah studentëve: Rama të lërë lojën e kungulleshkave
shekulli.com.al
Unaza e Re, të gjitha rrugët të çojnë te Rama
shekulli.com.al
Tokat e Zëna, 1400 pronarët që do të marrin 800 milionë lekë
rtsh.al
Bushati pret Gottemoeller: Rrezja e stabilitetit të NATO-s të jetë e pacënueshme !
rtsh.al
Lleshaj: Të hiqen postblloqet në rrugë, jo më policë në semaforë
rtsh.al
Rrugëtimi i UK-së, kujtohen 41 të rënët në betejën e Pashtrikut
ina-online.net
Ramush Haradinaj: S’ka mik më të mirë për paqen se FSK-ja, por s’ka as armik më të keq për armiqtë e paqes
shekulli.com.al
Komisioneri kërkon rihetim të pasurisë, Brati: Shteti ka humbur dokumentet
rtsh.al
Brexit, BE nuk plotëson kërkesat e May
Venecia rrëzon PD-në: Mungon qartësia ligjore. Mund të çojë në abuzim me pushtetin
Basha: Venecia hapi dritën jeshile për vetingun e politikanëve
Haziri: Edhe sot, edhe dje, edhe para një jave, uroj transformimin e FSK-së në ushtri - Arbresh.info
ekonomiaonline.com
Përkujtohen Dëshmorët e Kombit, Astrit Bytyqi, Hysni Kajtazi dhe Besim Qarri
gazetainfokus.com
Ja kush ishin komandantët e TMK-ës e FSK-ës deri tani
18.8 milionë euro investime për kampuset universitare. Nënshkruhen 3 marrëveshje bashkëpunimi mes qeverisë Shqiptare, qeverisë së Republikës Federale
koha.mk
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon më 26 shkurt
Xhaçka pret sekretaren e NATO-s, Gottemoeller: Do të investohet 51 milionë euro për Forcat e armatosura në Kuçovë - Shqiptarja.com
Linjë e re gazi, Bullgaria në kërkim të ofertave
Anglishtja e Venecias për vettingun në politikë përplas Ramën e Bashën në distancë
kallxo.com
Deputetët që nuk morën pjesë në votimin e Ushtrisë
Ushtria e shumëpritur festohet me valle në sheshin e Prishtinës
Çmenden serbët pas formimit të ushtrisë së Kosovës, ja çfarë shkruajnë mediat serbe
Mogherini: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën
Spaho: Sipas Raportit të KLSH, Edi Rama 2 milionë e 120 mijë euro korrupsion në ditë
boldnews.al
“Guruja i Damian Gjiknurit ka shkuar te Rama në Surrel”
SOFT NEWS – Ish-presidenti 76-vjeçar hap llogari në… Twitter!
koha.net
AAK-ja pretendon 3 shkelje ligji për objektin e Shkollës së Muzikës në Prizren
DITA 10-të/ Studentët vijojnë rezistencën para Kryeministrisë: Plotëso kërkesat!
IEA: Lojtari më i madh i naftës nuk është Arabia Saudite
STRASBURG – KiE i shqetësuar për ligjin e ri hungarez për gjykatat
LDK: Meritën për ushtrinë e ka Ibrahim Rugova - RTV21
Mesazhi në telefon, a u shpërnda "opinioni" i Venecias nga selia blu?
Rrëfimi për paraqitjen e UÇK-së nga një ish luftëtar (VIDEO)
periskopi.com
Çka ka Lista Serbe? Formon Shtab të Krizës
Bushati-Gotemoeller: Shqipëria, pikë ankorimi i NATO-s për ruajtjen e paqes dhe stabilitetin në rajon - Ministria per Evropën dhe Punët e Jashtme
koha.net
Historiku i FSK-së – rruga drejt Ushtrisë
KPK nis hetimin administrativ për Fatos Qaton vetëm për kriterin e pasurisë - Shqiptarja.com
BE – Shitja e makinave bie për të tretin muaj radhazi
shekulli.com.al
Nuk pranohen kërkesat, deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatet
Komandanti i Koshares: Zoti para ne mbrapa, fitorja është e jona
ekonomiaonline.com
Qytetarët të emocionuar: Ditë historike për Kosovën
indeksonline.net
Rama uron Ushtrinë e Kosovës me fotografi të Thaçit me uniformë
Vettingu në politikë/ Basha e lexon ndryshe Venecian, sulmon Ramën: Nuk kupton shqipen, pale anglishten - Shqiptarja.com
indeksonline.net
Brovina dhe Musliu me nderime pranë memorialit të të zhdukurve
ekonomiaonline.com
Në ditën e Ushtrisë LDK homazhe të ish-presidenti Rugova: Ai ishte meritor për këtë
koha.mk
Bler: Londra dhe Brukseli të përgatiten për referendum të ri për Brexit-in
sot.com.al
Numri 2 i NATO-s vjen në Tiranë: Jep lajmin e mirë për Forcat e Armatosura, do investohen miliona euro për modernizimin e tyre
18.8 milion Euro investim për konviktet/ Firmoset marrëveshja ndërmjet qeverisë Gjermane dhe Këshillit të Ministrave Shqiptar
syri.net
Duka takon Socialdemokratin gjerman: Bisedë për Shqipërinë dhe mbështetjen për në BE Komentet
kallxo.com
Bekim Jashari uron për Ushtrinë
FAKTET/ Komisioni i Venecas rrëzon PD për Vettingun në politikë. Ja si Gazmend Bardhi i Bashës mashtroi sot mediat duke dërguar një Fake News
Alban Dudushi sqaron si u përzgjodhën studentët që u përballën me Ramën në Top Show
botasot.info
Liljana Luani, mësuesja e fëmijëve të ngujuar, ndër 50 mësuesit më të mirë në Botë
portalb.mk
Lufta e Sofjes kundër ndotjes së ajrit: Tatimi për vetura do të paguhet sipas eko-standardeve
Musliu: Meritor për ushtrinë janë dëshmorët e kombit
Hoti: Kosova priti gjatë, më në fund ka Ushtrinë e saj
Media serbe pas formimit të ushtrisë së Kosovës: Festë në Kuvend, KFOR në Mitrovicë
insajderi.com
Pas votimit të Ushtrisë, nis festa e qytetarëve në Prishtinë
epokaere.com
Shqiptarë, urime ushtria!
koha.net
Udhëheqësit e Shqipërisë urojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës
exit.al
Forca e Sigurisë së Kosovës merr rolin e një ushtrie
cna.al
Jo negociatave! Ju nuk jeni Lulzim Basha
kallxo.com
Dokumentari ‘Thellësia Dy’ shfaqet sot në Kino Armata në Prishtinë
Kosova tashmë ka ushtrinë e saj, parlamenti miraton 3 projektligjet
indeksonline.net
Vuçiq dhe krerët ushtarak “vizitë të jashtëzakonshme” te kufiri me Kosovën
Punimet tek “Harry Fultz”, Përplasje bashki-polici
alpenews.al
ABUZIMI ME LIGJET DHE FINANCAT/ Si e ktheu Mynyr KONI Universitetin e Tiranës në “pronë private” (RAPORTI I MASR)
syri.net
FOTO/ Vettingu në politikë, Komisioni Venecias i jep të drejtë PDNishani: Kosovë, së shpejti në NATO! Komentet
Apostolova dhe ambasadorët në Kuvend
lapsi.al
Vetingu në politikë/ Komisioni i Venecias thotë fjalën e fundit për nismën e opozitës
indeksonline.net
Bosch mbron Kosovën për ushtrinë, del kundër propagandës serbeTemat:
ina-online.net
SHBA mbështesin Marrëveshjen e Prespës, porosia e sekretarit Pompeo
SHBA – Google hap dyert e bamirësisë
Ilir META/ Të gjithë ata të cilët kërkojnë të vënë pikëpyetje mbi vlerat e LANÇ-it jo vetëm që bëjnë një faj të madh por i kundë
Strazimiri i kujton Ramës fatin e Çauçeskut: Maniak! 25 dhjetori po afron...
Të rinjtë sfidojnë shiun, nisen në këmbë nga Miloti drejt Tiranës (FOTO)
portalb.mk
Manipulimet me ndjenja, nuk e bëjnë të besueshëm tekstin
Italia ul deficitin për 2019 deri në 2.04% për të shmangur sanksionet e BE
“HYATT”, marka ndërkombëtare e hotelerisë me 5 yje vjen në Shqipëri në bashkëpunim me Grupin Kastrati
Shqiptarët e Maqedonisë festojnë krijimin e Ushtrisë së Kosovës
Turqia shpreh kënaqësinë dhe nënvizon mbështetjen për negociatat e Jemenit
FISHË TEKNIKE – 10 datat kyçe të 2019-ës
balkanweb.com
NASA zbulon një asteroid poshtë akujve
insajderi.com
Deputetët e transformojnë FSK-në në Ushtri
koha.mk
Blumberg: I mundur që konflikti i ardhshëm mes NATO-s dhe Rusisë të jetë në Ballkan
Studenti 74-vjeçar ka dy fjalë për Ramën: "Ne nuk gënjehemi nga këmba e lyer e ujkut"
koha.net
Përmbyllet fushata ndërgjegjësuese në sektorin e arsimit për mbrojtjen e të dhënave personale
Zbulohet qëndrimi i Komisionit të Venecias për Vettingun e politikanëve
sot.com.al
Protesta/ Studentët e Lezhës marrin vendimin e rëndësishëm
tetovasot.com
Lideri invalid, partia patericë!
koha.mk
Policia e Kosovës: Situata në Veri të Kosovës e qetë
Gjermania: Kosova të anulojë tarifën doganore ndaj Serbisë
evropaelire.org
Boltoni: Nuk ka takim Trump-Putin derisa Rusia mban anijet ukrainase
portalb.mk
Kundërspin: Mickoski, VMRO-DPMNE dhe “E enjtja e përgjakur”
Rusi, Gjenerali Clarck: Turqia po bashkëpunon me ISIS
lapsi.al
Shikoni LIVE/ Shiu dhe i ftohti nuk ndal studentët, të gjithë mblidhen para kryeministrisë
5 milionë euro investim në zonën e Alpeve për zhvillimin e turizmit
gazetablic.com
Çarten mediat serbe, thonë se Haradinaj po provokon
VIDEO/ 'Hapen tre tunele në rrugën e Arbrit, nis ndërtimi i Urës së Vashës'
gazetablic.com
Ushtria, Vulin: Vuçiq i informuar për çdo hollësi
exit.al
Kur të rrëzon propaganda jote
ina-online.net
Zhvillime të reja në veri, KFOR i vendos tanket tek ura
Spiunia seksi nga Rusia e pranon: Punova kundër SHBA për Putinin
koha.mk
Vuçiqi e quan Kosovën shtet terrorist dhe banditesk
epokaere.com
Deputetja Musliu nderon dëshmorët para votimit të ushtrisë
ina-online.net
Përplaset fuqishëm me makinën e policisë, lëndohet 46 vjeçarja nga Kumanova
“Kopili Vuçiq na e la kopilin në Kosovën Veriore”
ina-online.net
Komuna e Preshevës përfiton edhe një projekt në mbrojtje të mjedisit!
Thaçi: Themelimi i Ushtrisë, mënyra më e mirë për ta përkujtuar Mujë Krasniqi
ina-online.net
Ambasadori britanik thirrje serbëve: Mos kini frikë nga Ushtria e Kosovës
kallxo.com
Musliu: Me ushtrinë e Kosovës finalizohet misioni i dëshmorëve
boldnews.al
Pas kërcënimeve, ja si mbrohet kryeprokurori Llalla në Korçë
Ngritja e KLGJ, Gjonaj: Faqe e re në sistemin e drejtësisë
balkanweb.com
Studentët e gdhijnë para Kryeministrisë, çfarë plani kanë sot
koha.net
Zvarritet prej 2 vjetësh funksionalizimi i Spitalit të Përgjithshëm në Podujevë
Monika Kryemadhi: Edi Rama që është peng i krimit, peng i drogës, peng i armiqve të shqiptarëve
Rexhep Selimi: Nuk po formojmë sot për herë të parë ushtri
tesheshi.com
Bloomberg: Bosnja në NATO, fronti i ri i përplasjes NATO – Rusi
mia.mk
Mitrovica e Veriut u gdhi me flamuj të Serbisë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/12/2018
presheva.com
Halil Kastrati dhe Capital T në mision bamirësie, dhurojnë pesë shtëpi për nevojtarët
telegrafi.com
ShBA-të mbështesin marrëveshjen e Prespës

Хашим Тачи

wikipedia.org
Periskopi 1h

Lajmi i Fundit: Thaçi dhe Vuçiq përballen për Ushtrinë, të hënën në Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta kenë përballjen e parë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të hënën, merr vesh nga burime të veta Klan Kosova. Të hënën në mbrëmje, prapa dyerve të mbyllura, Këshilli i Sigurimit mban mbledhje me kërkesën e Serbi»»»

periskopi.com
Alsat-M 1h

Thaçi dhe Vuçiq përballen për Ushtrinë, të hënën në Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta kenë përballjen e parë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të hënën. Të hënën në mbrëmje, prapa dyerve të mbyllura, Këshilli i Sigurimit mban mbledhje me kërkesën e Serbisë, pas kalimit në Parlamentin e Kosovës t»»»

alsat-m.tv
Zeri 2h

Të hënën, Thaçi përballet me Vuçiq për ushtrinë në Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta kenë përballjen e parë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të hënën, merr vesh nga burime të veta Klan Kosova. Të hënën në mbrëmje, prapa dyerve të mbyllura, Këshilli i Sigurimit mban mbledhje me kërkesën e Serbi»»»

Klan Kosova 2h

Lajmi i Fundit: Të hënën, Thaçi përballet me Vuçiq për ushtrinë në Këshillin e Sigurimit

Presidenti i vendit do ta zhvillojë të parën përballje në kuadër të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara me presidentin serb Aleksandar Vuçiq të hënën në mbrëmje, pas kërkesës së Serbisë për mbledhje si rrjedhojë e transformimit të FSK-së në ushtri Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai»»»

Zeri 21.06. 20:46

Ftesa e vonuar për konsensus rreth dialogut

Pak ditë para takimit në Bruksel me homologun e tij, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar konsensus për dialogun, jo vetëm nga partitë politike, por edhe nga mediat dhe shoqëria civile. Por, kjo kërkesë e të parit të shtetit, nuk po merret parasysh nga shoqëria civile dh»»»

Epoka e re 21.06. 19:55

Ftesa e vonuar për konsensus rreth dialogut

Pak ditë para takimit në Bruksel me homologun e tij, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar konsensus për dialogun, jo vetëm nga partitë politike, por edhe nga mediat dhe shoqëria civile. Por, kjo kërkesë e të parit të shtetit, nuk po merret parasysh nga shoqëria civile dh»»»

epokaere.com
Politiko 21.06. 19:32

Ftesa e vonuar për konsensus

Pak ditë para takimit në Bruksel me homologun e tij, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuarkonsensus për dialogun, jo vetëm nga partitë politike, por edhe nga mediat dhe shoqëria civile. Por, kjo kërkesë e të parit të shtetit, nuk po merret parasysh nga shoqëria civile dhe»»»

Kosova 21.06. 18:46

Ftesa e vonuar për konsensus rreth dialogut

Pak ditë para takimit në Bruksel me homologun e tij, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar konsensus për dialogun, jo vetëm nga partitë politike, por edhe nga mediat dhe shoqëria civile.Por, kjo kërkesë e të parit të shtetit, nuk po merret parasysh nga shoqëria civile dhe»»»

Periskopi 2h

Vjen reagimi i Vuçiqit për rezolutën: Kuvendi i Kosovës ia mbylli derën dialogut

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic ka thënë se do të shkojë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pa marrë parasysh se a do të jetë e japur për publikun “për të thënë të vërtetën”. Sipas tij, Marrëveshja e Brukselit për Beogradin ka qenë “kompromis i vështirë”, por “Beograd»»»

periskopi.com
Kosova Sot 2h

Vuqiç i pakënaqur me rezolutën e Parlamentit të Kosovës

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic ka thënë se do të shkojë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pa marrë parasysh se a do të jetë e japur për publikun “për të thënë të vërtetën”. Sipas tij, Marrëveshja e Brukselit për Beogradin ka qenë “kompromis i vështirë”, por “Beograd»»»

Bota Press 3h

Qesharake: Shikojeni se çfarë thotë Vuçiqi tash për votimin e Rezolutës për dialogun me Serbinë

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic ka thënë se do të shkojë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pa marrë parasysh se a do të jetë e japur për publikun “për të thënë të vërtetën”. Sipas tij, Marrëveshja e Brukselit për Beogradin ka qenë “kompromis i vështirë”, por “Beograd»»»

Gazeta Express 3h

Vuqiç i pakënaqur me rezolutën e Parlamentit të Kosovës

​ Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic ka thënë se do të shkojë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pa marrë parasysh se a do të jetë e japur për publikun “për të thënë të vërtetën”.Sipas tij, Marrëveshja e Brukselit për Beogradin ka qenë “kompromis i vështirë”, por “Beogra»»»

gazetaexpress.com
Infokusi 14.12. 20:00

Serbia e ka diskutuar sot mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë

Agjencia e njohur e lajmeve Associated Press ka njoftuar se Serbia sot e ka diskutuar mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë, pasi Kuvendi në Prishtinë ka miratuar formimin e Ushtrisë së Kosovës. Këtë ndryshim Beogradi e quajti “kërcënimi më i drejtpërdrejtë për paqen dhe stabilitetin në rajon»»»

gazetainfokus.com
Gazeta Blic 14.12. 19:38

Serbia e ka diskutuar sot mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë

Agjencia e njohur e lajmeve Associated Press ka njoftuar se Serbia sot e ka diskutuar mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë, pasi Kuvendi në Prishtinë ka miratuar formimin e Ushtrisë së Kosovës. Këtë ndryshim Beogradi e quajti “kërcënimi më i drejtpërdrejtë për paqen dhe stabilitetin në rajon»»»

gazetablic.com
Klan Kosova 14.12. 19:12

Serbia e ka diskutuar sot mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë

Agjencia e njohur e lajmeve Associated Press ka njoftuar se Serbia sot e ka diskutuar mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Kosovë, pasi Kuvendi në Prishtinë ka miratuar formimin e Ushtrisë së Kosovës. Këtë ndryshim Beogradi e quajti “kërcënimi më i drejtpërdrejtë për paqen dhe stabilitetin në rajon»»»

Sot 12.12. 15:13

Diplomati austriak i propozon Brukselit ide, për njohjen e Kosovës nga Serbia

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch tha se Brukseli duhet të organizojë një ‘konferencë të madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare. Petritsch ka qenë shef i diplomacisë austriake,»»»

sot.com.al
Kosova Sot 12.12. 09:41

Diplomati austriak i propozon një ide Brukselit, për njohjen e Kosovës nga Serbia

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘konferencë të madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konference Wolfgang Petritsch ka qenë shef »»»

Periskopi 12.12. 09:22

Diplomati austriak: Mënyra se si po negocion Kosova me Serbinë çon në luftë të armatosur

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘Konferencë të Madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konferenceWolfgang Petrtitsch ka qenë Shef »»»

periskopi.com
Kosova 12.12. 09:17

Diplomati austriak: Mënyra se si po negocion Kosova me Serbinë çon në luftë të armatosur

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘Konferencë të Madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konference.Wolfgang Petritsch ka qenë Shef »»»

Insajderi 12.12. 09:17

Diplomati austriak: Mënyra se si po negocion Kosova me Serbinë çon në luftë të armatosur

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘Konferencë të Madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konference. Wolfgang Petritsch ka qenë Shef»»»

insajderi.com
EO - Ekonomia Online 12.12. 09:15

Diplomati austriak: Mënyra se si po negocion Kosova me Serbinë çon në luftë të armatosur

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘Konferencë të Madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konference. Wolfgang Petritsch ka qenë Shef»»»

ekonomiaonline.com
Presheva 12.12. 09:05

Diplomati austriak i propozon një ide Brukselit, për njohjen e Kosovës nga Serbia

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘konferencë të madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konference Wolfgang Petritsch ka qenë shef »»»

presheva.com
Gazeta Express 12.12. 08:25

Diplomati austriak i propozon një ide Brukselit, për njohjen e Kosovës nga Serbia

Diplomati austriak thotë se Brukseli duhet të organizojë një ‘Konferencë të Madhe’ e cila do t’i ftonte kompetentët e Prishtinës dhe Beogradit, të cilët do të negocionin pa afate, deri në pajtimin e fundit për zgjidhjen përfundimtare, dhe mbylljen e kësaj konferenceWolfgang Petrtitsch ka qenë Shef »»»

gazetaexpress.com
Koha 09.12. 20:45

Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi, vendimtare për stabilitetin në rajon

Beograd, 5 prill – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pritur sot ushtruesin e detyrës të zëvendës-ndihmësit të sekretarit të Shtetit të SHBA për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Methju Palmer, me ç’rast, përveç tjerash, u pajtuan se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtin»»»

koha.mk
Abcnews 22.11. 22:54

Taksa/ Vuçiç takon serbët e Kosovës: Nuk do t’i hedhim benzinë zjarrit

Serbët e Kosovës janë ankuar tek presidenti Vuçiç për taksimin 100 për qind të produkteve serbe nga Prishtina. Ndërsa u ka premtuar se do t’i mbrojë, Vuçiç i ka kërkuar minoritetit serb të mos i hedhë benzinë zjarrit. Ndërkohë, analistët kanë paralajmëruar se reagimi i Beogradit mund të çojë në një»»»

Alsat-M 22.11. 16:08

Vuçiq serbëve të Kosovës: Po përgatitemi për një luftë të gjatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka porositur serbët e Kosovës se nuk do t’i lënë vetëm, pas ngritjes së taksës doganore ndaj mallrave serbe prej 100 për qind. Në një takim me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, kreu i shtetit serb tha se duhet të përgatiten për një luftë të gjatë dhe të vës»»»

alsat-m.tv
Telegrafi 22.11. 15:33

Analistët pas taksës ndaj produkteve serbe: Nëse Serbia nuk ka nevojë për dialog, s’ka as Kosova

Taksa ndaj Serbisë, është vendosur si masë ekonomike ndaj një veprimi politik. Kosova nuk duhet të lëshoj pe, por duhet ta mbaj këtë qëndrim sepse nuk ka çka humb. Kështu kanë vlerësuar në një prononcim për Telegrafin, njohësit e çështjeve politike në vend. Analisti Ramush Tahiri, ka thënë se marrë»»»

telegrafi.com
Almakos 22.11. 15:23

Analistët pas taksës ndaj produkteve serbe: Nëse Serbia nuk ka nevojë për dialog, s’ka as Kosova

Taksa ndaj Serbisë, është vendosur si masë ekonomike ndaj një veprimi politik. Kosova nuk duhet të lëshoj pe, por duhet ta mbaj këtë qëndrim sepse nuk ka çka humb. Kështu kanë vlerësuar në një prononcim për Telegrafin, njohësit e çështjeve politike në vend. Analisti Ramush Tahiri, ka thënë se marrë»»»

Info Globi 22.11. 14:26

Vuçiq kundërshton vendimin e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kis»»»

infoglobi.com
Kosovapress 22.11. 10:41

Rakiq: Serbët e Kosovës kërcënohen nga katastrofa humanitare

Kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq ka thënë se vendimi i Prishtinës për rritjen e taksës për mallrat e Serbisë në 100 përqind kërcënon serbët e Kosoëvs me një katastrofë humanitare. Ai ka thënë për Tanjug se në takimin e sotëm që do të kenë në Beograd me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq do t»»»

EO - Ekonomia Online 22.11. 10:33

Rakiq: Serbët rrezikohen nga katastrofa humanitare pas rritjes së taksës nga Kosova

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritje të taksës në 100 për qind ndaj mallrave serbe. Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritje të taksës ndaj mallrave nga Serbia në 100 për qind do të bëjë që serbët të rrezikojnë një katastrofë humanitare, k»»»

ekonomiaonline.com
Zeri 22.11. 10:28

Rakiq: Serbët rrezikohen nga katastrofa humanitare pas rritjes së taksës nga Kosova

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritje të taksës ndaj mallrave nga Serbia në 100 për qind do të bëjë që serbët të rrezikojnë një katastrofë humanitare, ka thënë presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq. Ai ka theksuar se në takimin e sotëm në Beograd, përfaqësuesit e serbëve nga Kosova do ta njofto»»»

Infokusi 22.11. 09:33

Vuçiq i dërgon kërkesë Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

gazetainfokus.com
Gazeta NewBorn 22.11. 09:02

Vuçiq në mesnatë i dërgon kërkesë Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

Gazeta Express 22.11. 08:21

Vuçiq në mesnatë i dërgon kërkesë Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

gazetaexpress.com
Gazeta Blic 22.11. 08:16

Vuçiq në mesnatë i dërgon kërkesë Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

gazetablic.com
Insajderi 22.11. 07:57

"Mund të rrezikohet paqja" - Vuçiq ka një kërkesë për Kosovën dhe një për BE-në

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

insajderi.com
Arbresh 22.11. 07:44

Vuçiq në mesnatë i dërgon kërkesë Kosovës - Arbresh.info

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

Kallxo 22.11. 00:26

Vuçiq i dërgon kërkesë Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kish»»»

kallxo.com
Periskopi 22.11. 00:07

Vuçiq i tensionuar: Këto janë katër arsyet pse Kosova rriti taksën ndaj Serbisë

Me qetësi dhe maturi do të reagojë Serbia pas vendimit të Kosovës për rritjen e taksëës. Kështu deklaroi para mediave presidenti serb, Aleksandar Vuçiq pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë.Vuçiq tha se Kosova i ka katër arsye që e rriti taksën nga 10 në 100%. “Prishtina ka katër objektiva që të r»»»

periskopi.com
RTV 21 22.11. 00:05

Vuçiq (në mesnatë) i dërgon kërkesë Kosovës - RTV21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tër»»»

Kosovapress 21.11. 23:51

​Vuçiq kërkon anulimin e vendimit ndaj produkteve serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 përqind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Vuçiq ka bërë këtë thirrje në konferencën e mbajtur para pak çastesh në Beograd, pas takimit të Komitetit për Siguri dhe takimeve që kisht»»»

Insajderi 21.11. 20:50

Sipas Vuçiqit, këto janë katër arsyet që Kosova e rriti taksën ndaj produkteve serbe

Me qetësi dhe maturi do të reagojë Serbia pas vendimit të Kosovës për rritjen e taksëës. Kështu deklaroi para mediave presidenti serb, Aleksandar Vuçiq pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë. Vuçiq tha se Kosova i ka katër arsye që e rriti taksën nga 10 në 100%. “Prishtina ka katër objektiva që të »»»

insajderi.com
Klan Kosova 21.11. 20:20

Vuçiq nuk di çfarë të thotë për taksën e re (VIDEO)

Vendimin e Qeverisë në Prishtinë, kreu i Listës Serbe, Goran Rakiq, po e cilëson si shpallje jozyrtare e luftës ndaj serbëve të Kosovës. Ndërkaq, Presidenti Aleksandar Vuçiq ka takuar ambasadorët e huaj në Beograd në përpjekje të për zgjidhur problemin. Kronikë e përgatitur nga Shkodran Gajraku. fa»»»

Periskopi 21.11. 18:10

Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vendimit të Kosovës

Reagime të shumta në Beograd e kanë pasuar vendimin në Prishtinë për ngritjen e taksës ndaj produkteve serbe në 100 %. Presidenti Aleksandar Vuçiq e ka thirrur për më vonë në mbrëmje Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Ai gjithashtu do të takojë urgjentisht ambasadorët e Rusisë, Kinës, dhe vendeve të Q»»»

periskopi.com
KosovaOnLine 21.11. 18:09

Taksa, Vuçiqi mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Reagime të shumta në Beograd e kanë pasuar vendimin në Prishtinë për ngritjen e taksës ndaj produkteve serbe në 100 %. Presidenti Aleksandar Vuçiq e ka thirrur për më vonë në mbrëmje Këshillin e Sigurisë Kombëtare, transmeton KTV. Ai gjithashtu do të takojë urgjentisht ambasadorët e Rusisë, Kinës, »»»

Koha 21.11. 17:01

Taksa, Vuçiqi mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Reagime të shumta në Beograd e kanë pasuar vendimin në Prishtinë për ngritjen e taksës ndaj produkteve serbe në 100 %. Presidenti Aleksandar Vuçiq e ka thirrur për më vonë në mbrëmje Këshillin e Sigurisë Kombëtare, transmeton KTV. Ai gjithashtu do të takojë urgjentisht ambasadorët e Rusisë, Kinës, »»»

koha.net
Kosova 20.11. 09:38

Sipas Vuçiqit, me taksën 10 për qind Kosova çdo ditë ia merr Serbisë nga një milion euro

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i tha TV Hepi të Beogradit se Serbia nuk do të vazhdojë dialogun me Kosovën derisa ajo të mos shfuqizojë taksën 10 për qind për produktet nga Serbia. Sipas tij, përmes kësaj takse Kosova çdo ditë merr nga Serbia nga një milion euro, transmeton Koha.net raport»»»

EO - Ekonomia Online 20.11. 09:28

Sipas Vuçiqit, me taksën 10 për qind Kosova çdo ditë ia merr Serbisë nga një milion euro

Beograd, 20 nëntor – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i tha TV Hepi të Beogradit se Serbia nuk do të vazhdojë dialogun me Kosovën derisa ajo të mos shfuqizojë taksën 10 për qind për produktet nga Serbia. Sipas tij, përmes kësaj takse Kosova çdo ditë merr nga Serbia nga një milion euro, trans»»»

ekonomiaonline.com
Koha 20.11. 09:22

Sipas Vuçiqit, me taksën 10 për qind Kosova çdo ditë ia merr Serbisë nga një milion euro

Beograd, 20 nëntor – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i tha TV Hepi të Beogradit se Serbia nuk do të vazhdojë dialogun me Kosovën derisa ajo të mos shfuqizojë taksën 10 për qind për produktet nga Serbia. Sipas tij, përmes kësaj takse Kosova çdo ditë merr nga Serbia nga një milion euro, trans»»»

koha.net
Abcnews 20.11. 08:13

Vuçiç po shantazhohet nga Brukseli

Sipas mediave serbe presidenti Aleksandër Vuçiç po shantazhohet nga Brukseli, përsa i përket dialogut me Kosovën. Vetëm nëse dialogu shënon progres, atëherë Serbia mund të bëjë hapa para në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian. Presidenti Aleksandër Vuçiç është shantazhuar me anë të një e-»»»

Bold News 11.11. 17:08

Heqin dorë nga anëtarësimi në BE për Kosovën

Mbi 80 për qind e qytetarëve të Serbisë nuk do të mbështesnin pavarësinë e Kosovës edhe sikur një gjë e tillë të ishte kusht për anëtarësimin e shtetit serb në Bashkimin Evropian, tregon një sondazh i Institutit për Çështje Evropiane dhe i agjencisë Ninamedia në Beograd. Sondazhi, i realizuar nga d»»»

boldnews.al
MIA - Makedonska Informativna Agencija 09.11. 13:56

BE: Prishtina dhe Beogradi mbeten në kontakt

Brukseli zyrtar sot pohon se Prishtina dhe Beogradi mbeten në kontakt edhe krahas mesazheve të rrepta të presidentit serb Aleksandar Vuçiq pas raundit të djeshëm të bisedimeve se dialogu nuk do të vazhdojë derisa Kosova nuk i tërheq Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-sh»»»

mia.mk
EO - Ekonomia Online 08.11. 21:50

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina tërheq vendimin për taksat

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet nga Serbia. Vuçiq shtoi se ata nuk do të jenë pjesë e takimeve në kuadër te dialogut, në qoft»»»

Klan Kosova 08.11. 21:25

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheqë vendimin për taksat

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet nga Serbia. Vuçiq shtoi se ata nuk do të jenë pjesë e takimeve në kuadër te dialogut, në qof»»»

Klan Kosova 08.11. 20:57

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheq vendimin për taksat

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet nga Serbia. Vuçiq shtoi se ata nuk do të jenë pjesë e takimeve në kuadër te dialogut, në qof»»»

Zeri 06.11. 20:44

Lajmërohet Gjuriq: Kosova ta heqë taksën, ose nuk e vazhdojmë dialogun

“Përgjegjësia për të ndalur këtë dhunë ekonomike dhe ligjore bie mbi komunitetin ndërkombëtar”, ka deklaruar Gjuriq, gjatë një konference për media. Gjuriq ka thënë se Prishtina ka bllokuar dhe ka parandaluar vazhdimin e dialogut në Bruksel. Ai ka shtuar se Beogradi nuk do të vazhdojë dialogun me P»»»

Gazeta - shqip 31.10. 16:24

Dialogu me Kosovën, Vuçiç: Serbia e gatshme në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë. “Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës”, tha Vuçiç në një takim me eur»»»

Koha 31.10. 12:12

Vuçiq mohon se Lavrov e Bolton janë marrë vesh për Kosovën

Beograd, 31 tetor – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka demantuar sot shkrimet në media sipas të cilave ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov, dhe këshilltari i presidentit amerikan, John Bolton janë marrë vesh për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, transmeton Koha.net. “Unë kam marrë mesazh n»»»

koha.net
Koha 30.10. 17:41

Vuçiq: I pash Thaçin e Pacollin, me kërkesën time në Stamboll hoqën flamurin e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar kundër sintagmës se dialogu midis Beogradit e Prishtinës “klinikisht ka vdekur”, raporton B92, transmeton Koha.net. Ai ka thënë se është e nevojshme të bisedohet, por se duhet të dihet për çka, ndërsa ka pohuar se në Stamboll ka kërkuar që në s»»»

koha.mk
Telegrafi 30.10. 16:23

Vuçiç: I kërkova organizatorëve të heqin flamurin e Kosovës në Stamboll

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qdo kusht është duke refuzuar që dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit të quhet “vdekje klinike”, duke shtuar se është e rëndësishme të bisedohet, por se duhet të dihet për qfarë po flitet. Vuçiq gjithashtu ka deklaruar se gjatë inaugurimit të aeroportit m»»»

telegrafi.com
Almakos 30.10. 16:06

Vuçiç: I kërkova organizatorëve të heqin flamurin e Kosovës në Stamboll

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qdo kusht është duke refuzuar që dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit të quhet “vdekje klinike”, duke shtuar se është e rëndësishme të bisedohet, por se duhet të dihet për qfarë po flitet. Vuçiq gjithashtu ka deklaruar se gjatë inaugurimit të aeroportit m»»»

Portalb 30.10. 16:05

Vuçiq: I pash Thaçin e Pacollin, me kërkesën time në Stamboll hoqën flamurin e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar kundër sintagmës se dialogu midis Beogradit e Prishtinës “klinikisht ka vdekur”, raporton B92, transmeton Koha.net. Ai ka thënë se është e nevojshme të bisedohet, por se duhet të dihet për çka, ndërsa ka pohuar se në Stamboll ka kërkuar që në s»»»

Politiko 30.10. 15:34

Vuçiq “I pash Thaçin e Pacollin, me kërkesën time në Stamboll hoqën flamurin e Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar kundër sintagmës se dialogu midis Beogradit e Prishtinës “klinikisht ka vdekur”, raporton B92. Ai ka thënë se është e nevojshme të bisedohet, por se duhet të dihet për çka, ndërsa ka pohuar se në Stamboll ka kërkuar që në solemnitet të mos jetë»»»

Koha 30.10. 15:33

Vuçiq “I pash Thaçin e Pacollin, me kërkesën time në Stamboll hoqën flamurin e Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar kundër sintagmës se dialogu midis Beogradit e Prishtinës “klinikisht ka vdekur”, raporton B92, transmeton Koha.net. Ai ka thënë se është e nevojshme të bisedohet, por se duhet të dihet për çka, ndërsa ka pohuar se në Stamboll ka kërkuar që në s»»»

koha.net
Portalb 29.10. 20:19

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë. “Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës”, tha Vuçiq në një takim me udh»»»

Kallxo 29.10. 15:30

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë. “Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës”, tha Vuçiq në një takim me udh»»»

kallxo.com
Kosova 29.10. 15:24

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë.“Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës”, tha Vuçiq në një takim me udhë»»»

RTK Live 29.10. 15:13

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë. "Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës", tha Vuçiq në një takim me udh»»»

Radio Evropa e Lire 29.10. 15:00

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën në çdo situatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut me Kosovën në çdo situatë. "Serbia është e gatshme për vazhdimin e dialogut, edhe në situatën e tensioneve të rritura politike dhe të sigurisë, sidomos për serbët e Kosovës", tha Vuçiq në një takim me udh»»»

evropaelire.org
Koha 29.10. 13:06

Vuçiq për Kosovën, Kukan për sundimin e ligjit

Beograd, 29 tetor – Kryesuesi i Delegacionit të Parlamentit Europian në Këshillin parlamentar për stabilizim dhe asociim BE – Serbi, Edvar Kukan, gjatë takimit të sotshëm me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq tha se në Serbi9 është e domosdoshme të përmirësohet situata në fushën e sundimit të ligji»»»

koha.net
Epoka e re 19.10. 15:48

Palmer në Beograd: Përkrahim transformimin e FSK-së në ushtri

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, ka thënë të premten në Serbi, se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin tranzicionin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Gjatë një konference për medie me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, zyrtari i lartë amerikan ka thënë »»»

epokaere.com
Klan Kosova 19.10. 15:44

Palmer në Beograd: Përkrahim transformimin e FSK-së në Ushtri

Mathew Palmer , zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit tha të premten në Serbi se Shtetet e Bashkuara mbështesin tranzicionin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri. Sipas zyrtarit të Departamentit amerikan tranzicionit të kësaj force do t’i nevojitet kohë. “Ne po e mbajmë këtë pozicion, ë»»»

Periskopi 19.10. 15:39

Zyrtari i lartë amerikan në Beograd: SHBA’të janë pro themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Mathew Palmer , zëvendës -ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit tha të premten në Serbi se Shtetet e Bashkuara mbështesin tranzicionin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri. Sipas zyrtarit të Departamentit amerikan tranzicionit të kësaj force do t’i nevojitet kohë. “Ne po e mbajmë këtë pozicion,»»»

periskopi.com
Kosova Sot 19.10. 15:30

Palmer “shuplakë” Vuçiqit në Beograd për ushtrinë e Kosovës

Mathew Palmer, zëvendës -ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit tha të premten në Serbi se Shtetet e Bashkuara mbështesin tranzicionin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri. Sipas zyrtarit të Departamentit amerikan, tranzicionit të kësaj force do t’i nevojitet kohë. “Ne po e mbajmë këtë pozicion,»»»

Kosova Sot 19.10. 15:30

Vuçiq tregon se çka i thonë amerikanët kur i pyet për ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me zëvendësasistentin e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matheë Palmer. Vuçiq i ka treguar qëndrimin e Serbisë kundër ushtrisë së Kosovës. Presidenti serb tregon se si i përgjigjën amerikanët kur ai i pyet se me çfarë baze po k»»»

Gazeta Express 19.10. 15:18

Vuçiq tregon se çka i thonë amerikanët kur i pyet për ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me zëvendësasistentin e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matheë Palmer. Vuçiq i ka treguar qëndrimin e Serbisë kundër ushtrisë së Kosovës. Presidenti serb tregon se si i përgjigjën amerikanët kur ai i pyet se me çfarë baze po k»»»

gazetaexpress.com
Aktuale 18.10. 15:28

Vuçiq për Maqedoninë: Rrugë të mbarë në NATO, ne nuk duam

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq më shumë se një orë u përgjigj pyetjeve të gazetarëve në panelin “Forumi i sigurisë në Beograd”, që tetë vite me rradh mbahet në kryeqitetin serb. Në pyetjen se çfarë do të thotë për Serbinë nga aspekti i sigurisë antarësimi i ardhshëm i Maqedonisë në NATO, duke pa»»»

aktuale.mk
Alsat-M 18.10. 15:01

Beogradi kërkon zgjidhje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se vendi i tij angazhohet për një zgjidhje kompromisi për Kosovën, por kjo nuk do të thotë se Serbia duhet t’i humbë të gjitha, ndërsa paralajmëroi se asnjëherë nuk do të ketë njohje të pavarësisë së Kosovës nën trysninë e bashkësisë ndërkombëtar»»»

alsat-m.tv
Kosovapress 18.10. 14:46

S’ka njohje nën presion ndërkombëtar, Beogradi kërkon zgjidhje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se vendi i tij angazhohet për një zgjidhje kompromisi për Kosovën, por kjo nuk do të thotë se Serbia duhet t’i humbë të gjitha, ndërsa paralajmëroi se asnjëherë nuk do të ketë njohje të pavarësisë së Kosovës nën trysninë e bashkësisë ndërkombëtar»»»

Lajmpress 18.10. 13:26

Vuçiq për Maqedoninë: Rrugë të mbarë në NATO, ne nuk duam

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq më shumë se një orë u përgjigj pyetjeve të gazetarëve në panelin “Forumi i sigurisë në Beograd”, që tetë vite me rradh mbahet në kryeqitetin serb, transmeton Zhurnal. Në pyetjen se çfarë do të thotë për Serbinë nga aspekti i sigurisë antarësimi i ardhshëm i Maqedon»»»

Zeri 17.10. 20:17

“Zgjidhja Kosovë-Serbi, mund të jetë më e lehtë nëse arrihet më shpejt”

Cooper beson se zgjidhja Beograd-Prishtinë do të arrihet shumë shpejt. “Unë jam absolutisht i sigurt se do të arrihet zgjidhja hap pas hapi, por mendoj se ky është momenti, mund të jetë më e lehtë nëse vjen më shpejt”, ka deklaruar Cooper për ‘Tanjug’, transmeton lajmi.net. Në të njëjtën kohë, ai k»»»

Koha 17.10. 16:46

Presidenti austriak flet në Beograd për ndryshimin e kufijve, tregon cilën marrëveshje e përkah

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

koha.mk
Kosova Sot 17.10. 15:13

Presidenti austriak flet në Beograd për ndryshimin e kufijve, tregon cilën marrëveshje e përkah

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

KosovaOnLine 17.10. 14:55

Presidenti austriak flet në Beograd për ndryshimin e kufijve, tregon cilën marrëveshje e përkah

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

Gazeta Blic 17.10. 14:50

Presidenti austriak flet në Beograd për ndryshimin e kufijve, tregon cilën marrëveshje e përkah

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

gazetablic.com
Periskopi 17.10. 14:50

Presidenti austriak flet në Beograd, ndryshimi i kufijve është në tavolinë

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

periskopi.com
Kosova Sot 17.10. 14:41

Presidenti austriak deklarohet rreth kufijve Kosovë-Serbi

Presidenti austriak Aleksander van der Bellen tha në Beograd se Austria do të dëshironte të shihte çdo zgjidhje paqësore të dakorduar midis Beogradit dhe Prishtinës. Presidenti austriak Aleksander van der Bellen theksoi sot në Beograd se është i vetëdijshëm për qëndrimet e ndryshme të ekspertëve mb»»»

Top Albania Radio 17.10. 14:33

Austria mbështet integrimin e Serbisë në BE

Austria mbështet anëtarësimin europian të Serbisë, por kërkon që më parë të zgjidhë problemet me Kosovën. Qëndrimin e theksoi Presidenti Aleksandër van der Belen, i cili ndodhet për vizitë 2-ditore në Beograd ku fillimisht u prit nga homologu serb. Aleksandër Vuçiç theksoi gatishmërinë për të bised»»»

Bota Press 17.10. 14:32

Presidenti austriak flet në Beograd për ndryshimin e kufijve, tregon cilën marrëveshje e përkah

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, po qëndron për një vizitë dy ditore në Serbi. Ai sot është pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin ka zhvilluar edhe një takim, ku kanë diskutuar rreth dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe normalizimin e raportev»»»

Gazeta Blic 17.10. 14:30

Presidenti austriak deklarohet rreth kufijve Kosovë-Serbi

Presidenti austriak Aleksander van der Bellen tha në Beograd se Austria do të dëshironte të shihte çdo zgjidhje paqësore të dakorduar midis Beogradit dhe Prishtinës. Presidenti austriak Aleksander van der Bellen theksoi sot në Beograd se është i vetëdijshëm për qëndrimet e ndryshme të ekspertëve mb»»»

gazetablic.com
RTV 21 17.10. 13:55

Vuçiq dhe presidenti austriak flasin për Kosovën - RTV21

"Kemi qëndrime të ndryshme për Kosovën, por e informova se ne jemi të gatshëm të bisedojmë" “Kemi qëndrime të ndryshme për Kosovën, por e informova se ne jemi të gatshëm të bisedojmë” Presidenti i Austrisë, Aleksader van der Belen, nisi vizitën dyditëshe në Serbi, ku u pritë nga presidenti i këtij »»»

Klan Kosova 17.10. 13:44

Kufijtë Kosovë -Serbi, presidenti austriak deklarohet në Beograd

Presidenti austriak Aleksander van der Bellen tha në Beograd se Austria do të dëshironte të shihte çdo zgjidhje paqësore të dakorduar midis Beogradit dhe Prishtinës. Presidenti austriak Aleksander van der Bellen theksoi sot në Beograd se është i vetëdijshëm për qëndrimet e ndryshme të ekspertëve mb»»»

Kosova 17.10. 13:39

Kufijtë Kosovë -Serbi, presidenti austriak deklarohet në Beograd

Presidenti austriak Aleksander van der Bellen theksoi sot në Beograd se është i vetëdijshëm për qëndrimet e ndryshme të ekspertëve mbi idenë e korrigjimit të kufijve ose shkëmbimit territorial mes Kosovës dhe Serbisë.Sipas tij, qëndrimi i Austrisë është i tillë se nëse është një zgjidhje paqësore d»»»

RTV Oranews 17.10. 13:07

Vuçiç diskuton me homologun austriak për Kosovën dhe integrimin e Serbisë

Presidenti i Austrisë, Aleksader van der Belen, po zhvillon një vizitë dy ditore në Serbi. Në nisje të vizitë së tij, ai i prit në një takim dy palësh nga homologu serb Aleksandër Vuçiç, i cili u shpreh se Austria është mike e Serbisë dhe se ajo mbështet rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian. "»»»

Shqiptarja 08.10. 14:28

POP 5Vuçiç: Do të bëjmë çmos për vazhdimin e dialogut me Kosovën, do shmangim gabimet e të shkuarësLajme të tjeraTË FUNDIT

BEOGRAD– “Serbia do të bëjë çmos për vazhdimin dialogun Beograd-Prishtinë në mënyrë që të ruhet paqja dhe stabiliteti në rajon.” Kështu është shprehur presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një konferencë të Forumit të Sigurisë të Beogradit "Udhëheqja për një rajon të sigurt". Gjithashtu Vuçiç u shpr»»»

Kosovapress 03.10. 18:33

Petritsch: Tani është shansi për zgjidhje ose konflikt të ngrirë

Ish-përfaqësuesi i BE-së për Kosovën dhe Bosnjën, Wolfgang Petritsch, deklaroi se lëshimi i mundësive aktuale për zgjidhjen e çështjes së Kosovës mund të çojë në krijimin e konflikteve të ngrira në Evropë, ndërsa paralajmëroi se përvoja rajonale tregon se zgjidhjet e imponuara nuk janë të mira. Ai »»»

Koha 02.10. 09:58

Asociacioni, në marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të punojë në përshpejtimin e procesit për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, por ajo ende nuk ka marrë ndonjë draft-statut të propozuar nga ekipi menaxhues, i cili është përgjegjës për hartimin e këtij draft-statuti, thonë zyrta»»»

koha.mk
Te Sheshi 30.09. 12:25

Vuçiç: “provokacija” që fshihej pas vizitës së Thaçit në Ujman

Ndërsa presidenti Thaçi është përpjekur t’i japë nota sentimentale vizitës së tij në liqenin e Ujmanit në Veri, duke e përshkruar me romanticizëm atë që e quajti “bukuri të vendit të tij”, homologu i tij në Beograd, Aleksandër Vuçiç e ka parë qartazi si një “provokacija”. “Sot autoritetet e Prishti»»»

tesheshi.com
Epoka e re 12.09. 12:50

I kthyer në vendin e krimit

Nga Bedri Islami Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ishte në këtë fundjavë vizitor në Kosovë. Bëri mirë që shkoi. Jo për tjetër, por edhe një herë, i gjithë mentaliteti, paraqitja dhe mendësia serbe, u shfaq e plotë dhe në të nuk kishte asgjë të papritur për shqiptarët e Kosovës. Në fund të fundit,»»»

epokaere.com
RTK Live 11.09. 16:07

Vuçiq: Paqja afatgjate e rëndësishme për rajonin

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se paqja dhe stabiliteti afatgjatë do të ishte e rëndësishme për përmirësimin e jetës së qytetarëve, si dhe për ekonominë e rajonit e, po ashtu, e rëndësishme është edhe hyrja e Serbisë dhe vendeve tjera të rajonit në BE. Kështu deklaroi Vuçiq në takim»»»

Kosova 11.09. 16:06

Vuçiq: Paqja afatgjate e rëndësishme për rajonin

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se paqja dhe stabiliteti afatgjatë do të ishte e rëndësishme për përmirësimin e jetës së qytetarëve, si dhe për ekonominë e rajonit e, po ashtu, e rëndësishme është edhe hyrja e Serbisë dhe vendeve tjera të rajonit në BE.Kështu deklaroi Vuçiq në takimi»»»

Gazeta - shqip 07.09. 23:30

Vuçiç konfirmon, në fundjavë viziton Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka konfirmuar se gjatë fundjavës do vizitojë Kosovën. “Këto ditë kanë qenë shumë të vështira për popullin tonë në Kosovë, por edhe për ne që i përfaqësojmë. Gjithçka është e vështirë madje edhe presioni ndaj Listës Serbe “, ka theksuar Vuçiç Pas paralajmërimit»»»

Opozita 07.09. 22:13

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i jep fund dilemave, ja çfarë thotë për vizitën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të premten në darkë, deklaroi se gjatë fundjavës do të vizitojë Kosovën. Vuçiç është shprehur se këto ditë kanë qenë shumë të vështira për popullsinë serbe në Kosovë, por edhe për krerët serb që i përfaqësojnë. Ai tha se gjithçka është e vështirë, madje edhe »»»

Telegrafi 07.09. 21:44

Vuçiq konfirmon vizitën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar sonte në Beograd se gjatë vikendit do ta vizitojë Kosovën. “Këto ditë kanë qenë shumë të vështira për popullin tonë në Kosovë por edhe për ne që i përfaqësojmë. Gjithçka është e vështirë madje edhe presioni ndaj Listës Serbe “, ka shtuar Vuçiq, »»»

telegrafi.com
Almakos 07.09. 21:41

Vuçiq konfirmon vizitën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar sonte në Beograd se gjatë vikendit do ta vizitojë Kosovën. “Këto ditë kanë qenë shumë të vështira për popullin tonë në Kosovë por edhe për ne që i përfaqësojmë. Gjithçka është e vështirë madje edhe presioni ndaj Listës Serbe “, ka shtuar Vuçiq, »»»

RTV Oranews 05.09. 17:23

Marko Gjuriç nuk lejohet të hyjë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë Marko Gjuriç nuk është lejuar të hyjë në Kosovë këtë pasdite. Gjuriç pak pas orës 15.00, është kthyer nga vendkalimi administrativ, edhe pse vizita e tij, sipas Zyrës për Kosovë, "ishte lajmëruar siç duhet". "Ky është një vendim skandaloz i Prishtinës, në kundërshtim me »»»

ATA- Albanian Telegraphic Agency 05.09. 17:21

Ndalohet hyrja në Kosovë për Gjuriç

PRISHTINË, 5 shtator/ATSH/ Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç nuk u lejua sot pasdite të hyjë në Kosovë. Gjuriç pak pas orës 15:00, është kthyer mbrapsht nga pika kufitare në Jarinje. Ai tha se vizita e tij ishte paralajmëruar, ashtu siç parashikohet me ma»»»

Shekulli 05.09. 17:21

Marko Gjuriç nuk lejohet të hyjë në Kosovë

Marko Gjuriç nuk lejohet të hyjë në Kosovë Publikuar më 05.09.2018 nga Dionis Xhafa Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç nuk u lejua të hyjë në territorin e shtetit kosovar këtë pasdite. Gjuriç pak pas orës 15.00, është kthyer nga vendkalimi administrativ, edhe pse vizita»»»

shekulli.com.al
Albeu 05.09. 16:39

Gjuriç përballet me një suprizë të hidhur në kufirin e Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriç sot pasdite nuk është lejuar të hyjë në Kosovë. Gjuriç pak pas orës 15:00, është kthyer mbrapshtë nga pika kufitare në Jarinje. Ai tha se vizita e tij ishte paralajmëruar ashtu siç parashihet me marrëveshjen e Brukselit dhe se “kjo është nj»»»

Ina-online 29.08. 14:23

Kosova shkakton përçarje në Serbi: A do të ketë konflikt ndërmjet kishës dhe shtetit?

29/08/2018 0 Mundësia që zgjidhja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të bëhet nëpërmjet korrigjimit të kufijve, ka shkaktuar jo pak bujë si në Prishtinë ashtu edhe në Beograd.Përderisa në Kosovë ka përçarje ndërmjet partive politike, në Serbi një gjë e tillë po ndodhë ndërmjet Kishës dhe shtetit. Që nga »»»

ina-online.net
Gazeta NewBorn 29.08. 13:53

Kosova shkakton përçarje në Serbi: A do të ketë konflikt ndërmjet kishës dhe shtetit?

Mundësia që zgjidhja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të bëhet nëpërmjet korrigjimit të kufijve, ka shkaktuar jo pak bujë si në Prishtinë ashtu edhe në Beograd. Përderisa në Kosovë ka përçarje ndërmjet partive politike, në Serbi një gjë e tillë po ndodhë ndërmjet Kishës dhe shtetit. Që nga koha kur Vuç»»»

Politiko 29.08. 13:13

Kosova shkakton përçarje në Serbi: A do të ketë konflikt ndërmjet kishës dhe shtetit?

Mundësia që zgjidhja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të bëhet nëpërmjet korrigjimit të kufijve, ka shkaktuar jo pak bujë si në Prishtinë ashtu edhe në Beograd. Përderisa në Kosovë ka përçarje ndërmjet partive politike, në Serbi një gjë e tillë po ndodhë ndërmjet Kishës dhe shtetit. Që nga koha kur Vuç»»»

EO - Ekonomia Online 29.08. 12:47

Kosova shkakton përçarje në Serbi: A do të ketë konflikt ndërmjet kishës dhe shtetit?

Mundësia që zgjidhja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të bëhet nëpërmjet korrigjimit të kufijve, ka shkaktuar jo pak bujë si në Prishtinë ashtu edhe në Beograd. Përderisa në Kosovë ka përçarje ndërmjet partive politike, në Serbi një gjë e tillë po ndodhë ndërmjet Kishës dhe shtetit. Që nga koha kur Vuç»»»

Koha 29.08. 10:19

Beogradi synon që Këshillin Kombëtar Boshnjak ta shndërrojë në fetar

Beogradi do të bëjë gjithçka për ta vënë Këshillin Kombëtar Boshnjak në duart e hoxhallarëve dhe kështu ta kthejë nga institucion kombëtar në atë fetar, shkruan Demo Halilagiq në “Sandzacke novine”, transmeton Koha.net. Që nga koha e Nikolla Pashiqit, regjimi i Beogradit po përpiqet të ulë boshnjak»»»

koha.net
Gazeta Blic 28.08. 18:06

Vuçiq: Pak kush i di kufijtë e Serbisë e të Kosovës, prandaj është e rëndësishme marrëveshja midis tyre

Kosovë-Serbikufijtevuqiq Beograd, 28 gusht – Gjermania mbështet gatishmërinë e Beogradit e të Prishtinës për vazhdimin e dialogut dhe normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Kështu u shpreh zëvendës-kryesuesi i fraksionit në pushtet CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johan Vadeful, pas takimit me pre»»»

gazetablic.com
Insajderi 28.08. 17:10

Vuçiq: Pakkush i di kufijtë e Serbisë e të Kosovës, prandaj është e rëndësishme marrëveshja midis tyre

Beograd, 28 gusht – Gjermania mbështet gatishmërinë e Beogradit e të Prishtinës për vazhdimin e dialogut dhe normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Kështu u shpreh zëvendëskryesuesi i fraksionit në pushtet CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johan Vadeful, pas takimit me presidentin e Serbisë, aleksa»»»

Koha 28.08. 16:06

Vuçiq: Pakkush i di kufijtë e Serbisë e të Kosovës, prandaj është e rëndësishme marrëveshja midis tyre

Beograd, 28 gusht – Gjermania mbështet gatishmërinë e Beogradit e të Prishtinës për vazhdimin e dialogut dhe normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Kështu u shpreh zëvendëskryesuesi i fraksionit në pushtet CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johan Vadeful, pas takimit me presidentin e Serbisë, aleksa»»»

koha.net
Periskopi 20.08. 16:25

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, transmeton Koha.net. Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një b»»»

periskopi.com
Epoka e re 20.08. 16:00

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, shkruan “tanjug”. Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një bise»»»

epokaere.com
KosovaOnLine 20.08. 15:53

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, transmeton Koha.net.Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një bi»»»

EO - Ekonomia Online 20.08. 15:45

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, transmeton Koha.net. Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një b»»»

Bota Press 20.08. 15:34

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, transmeton Koha.net. Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një b»»»

Kosova 20.08. 15:23

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë.Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një bisedë në Beograd. Ata »»»

Koha 20.08. 15:08

Serbia vazhdon lobimin kundër Kosovës

Beogradi zyrtar po e vazhdon fushatën kundër pavarësisë së Kosovës ashtu që disa vende të tërheqin njohjen për vendin tonë, transmeton Koha.net. Me këtë qëllim e në këtë funksion, kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Ganës Shirley Ayorkor Botchway kanë pasur një b»»»

koha.net
Gazeta Blic 14.08. 23:42

‘Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti’

beogradiMarrëveshjenenshkrimPrishtina Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpër»»»

gazetablic.com
Infokusi 14.08. 23:10

‘Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti’ - Fokus

Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhëni»»»

Almakos 14.08. 23:03

Profesori serb i shkencave politike: Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti marrëveshjen

Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhëni»»»

Telegrafi 14.08. 23:00

Profesori serb i shkencave politike: Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti marrëveshjen

Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhëni»»»

telegrafi.com
RTK Live 14.08. 22:44

‘Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti ...

Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhëni»»»

Kosovapress 14.08. 22:19

‘Beogradi dhe Prishtina do të nënshkruajnë së shpejti ...

Profesori i Shkencave Politike në Beograd, Dragan Gjukanoviq thotë se marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Gjermanisë nuk do të ndryshojnë pavarësisht kundërshtimeve të pikëpamjeve mbi Kosovën. Ai theksoi se së shpejti pritet nënshkrimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhëni»»»

Kosova 14.08. 13:54

Jankoviç: Përpjekja e Vuçiqit për t’u bërë personalitet historik, amatore dhe e tmerrshme

Presidenti i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë (PSG), Sasha Jankoviç, tha sot se “ për një Ballkan të ndërlidhur etnikisht”, e vetmja e ardhme demokratike dhe evropiane do të thotë paqe dhe prosperitet për njerëzit dhe se politika e Presidentit serb Aleksandër Vuçiç nuk duhet të “kushtojë të ardhmen”.»»»

Top Albania Radio 08.08. 13:21

Vuçiç: “Zgjidhja e çështjes së Kosovës kërkon racionalitet”

Në Serbi, Aleksandër Vuçiç tha sot se çështja e Kosovës kërkon zgjidhje normale e racionale. Pas reagimeve të ashpra në Beograd lidhur me kufijtë, Presidenti Serb deklaroi se “Disa persona po i bëjnë fajtorë, tradhtarë të lartë ose kriminelë lufte, por njerëzit e kuptojnë se nuk ka fitore, ka vetëm»»»

Lajmifundit 07.08. 19:10

Vucic: Nuk do të ketë festë as në Kosovë as në Serbi

President i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se tash është koha më e mirë për të gjetur një zgjidhje me Kosovën dhe se vendi i tij është i interesuar për paqe dhe jo te ketë vrasje për territor. “Zgjidhja e problemit të Kosovës duhet të bëhet sa më shpejt, si dhe serbët e shqiptarët duhet të deklarohe»»»

Kallxo 07.08. 14:01

Vuçiq: As serbët e as shqiptarët nuk do të festojnë për marrëveshjen

President i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se tash është koha më e mirë për të gjetur një zgjidhje me Kosovën dhe se vendi i tij është i interesuar për paqe dhe jo te ketë vrasje për territor. “Zgjidhja e problemit të Kosovës duhet të bëhet sa më shpejt, si dhe serbët e shqiptarët duhet të deklarohe»»»

kallxo.com
Insajderi 07.08. 12:37

Vuçiq: Nëse nuk e këpusim nyjën do të jemi një milion më pak në vitin 2050

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq po i drejtohet opinionit në një konferencë për medie. Siç është paralajmëruar Vuçiq do të flasë për negociatat mbi statusin e Kosovës dhe çështjeve të tjera që kanë lidhje me Serbinë dhe rajonin. “Kur e kam pranuar mandatin e kryetarit, kam thënë se do të merrem »»»

Radio Evropa e Lire 07.08. 12:29

Vuçiq: As serbët e as shqiptarët nuk do të festojnë për marrëveshjen

President i Serbisë, Aleksandar Vuciq tha se tash është koha më e mirë për të gjetur një zgjidhje me Kosovën dhe se vendi i tij është i interesuar për paqe dhe jo te ketë vrasje për territor. “Zgjidhja e problemit të Kosovës duhet të bëhet sa më shpejt, si dhe serbët e shqiptarët duhet të deklarohe»»»

evropaelire.org
Periskopi 01.08. 11:43

Vuçiq tërheq vërejtjen: Ushtrinë e kemi dy herë më të fuqishme, por duam paqe me Kosovën

Presidenti i Seribisë, Aleksandër Vuçiq, ka paralajmëruar se shumë shpejtë do t’i jepet zgjidhja përfundimtare çështjes së Kosovës, shkruan Periskopi. Ai ka thënë se Serbia do të bëjë maksimumin që nga dialogu me Kosovën të nxjerrë më të mirën, dhe shteti serb të dalë një herë e përgjithmonë nga “k»»»

periskopi.com
Kosova 27.07. 11:35

VUČIĆ: SVI SRBI ZNAJU DA JE KOSOVO IZGUBLJENO

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da svi Srbi znaju da je Kosovo izgubljeno, ali da će on učiniti sve da “vrati šta se može”. “Svi Srbi znaju da su izgubili Kosovo, ali ja ću učiniti sve što je u mojoj moći da vratim šta se može, pa da to na kraju ne ispadne kao potpuni poraz ili potpun»»»

Periskopi 26.07. 15:08

Vuçiq: E gjithë Serbia e di që kemi humbur Kosovën por unë do ta vazhdoj luftën

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se të gjithë serbët e dinë se Kosova është humbur, porse ai do t’i bëjë të gjitha që të kthejë atë. “Të gjithë serbët e dinë se e kanë humbur Kosovën, porse unë do të bëj çdo gjë që është në fuqinë time që të kthehet ajo që mund të kthehet dhe që n»»»

periskopi.com
Gazeta NewBorn 26.07. 14:53

Vuciq vjen me një deklaratë bombastike për Kosovën | Gazeta NewBorn

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një prononcim për revistën Globus të Zagrebit tha se të gjithë serbët e dinë se Kosova është e humbur, por se ai do të bëjë gjithçka për të “kthyer çfarëdo që mundet”. “Të gjithë serbët e dinë se e kanë humbur Kosovën, por unë do të bëjë gjithçka në fuqinë »»»

Zeri 26.07. 12:51

Vuçiq: Të gjithë serbët e dinë se Kosova është e humbur

Sef Xhema Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një prononcim për revistën Globus të Zagrebit tha se të gjithë serbët e dinë se Kosova është e humbur, por se ai do të bëjë gjithçka për të "kthyer çfarëdo që mundet". “Të gjithë serbët e dinë se e kanë humbur Kosovën, por unë do të bëjë gjithçka »»»

Gazeta NewBorn 26.07. 11:18

A po vjen Vuçiqi në Kosovë? | Gazeta NewBorn

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton “Blic”. Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

Gazeta Blic 26.07. 10:32

Çfarë po ndodh, paralajmërohet ardhja e Vuçiqit në Kosovë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton “Blic”. Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

gazetablic.com
Infokusi 26.07. 10:23

Mediat serbe: Vuçiq do të shkojë në Kosovë - Fokus

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton “Blic”. Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

Zeri 26.07. 10:13

Vuçiq vjen në Kosovë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton "Blic". Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

Gazeta Express 26.07. 10:08

Vuçiq vjen në Kosovë?

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton "Blic". Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës.Sipas gazetës, një nga konkluzat më t»»»

gazetaexpress.com
Insajderi 26.07. 10:07

Vuçiq vjen në veri për t'ua dorëzuar serbëve lokalë planin final për Kosovën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton “Blic”. Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 26.07. 08:38

Vuçiq me plan për vizitën e serbëve në Kosovë në shtator

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në fillim të shtatorit do të duhet të qëndrojë për vizitë në Kosovë, njofton "Blic". Kjo është dakorduar në takimin e djeshëm të presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve të serbëve të jugut, veriut dhe pjesës qendrore të Kosovës. Sipas gazetës, një nga konkluzat më »»»

mia.mk
Gazeta Blic 20.07. 22:22

Vuçiq falënderon Surinamin për ‘tërheqjen e njohjes së Kosovës’

kosovaSurinamivuqiq Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e falënderoi ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në B»»»

gazetablic.com
Periskopi 20.07. 22:12

Vuçiq falënderon Surinamin për ‘tërheqjen e njohjes së Kosovës’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e falënderoi ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në Beograd, nuk citohet »»»

periskopi.com
Kallxo 20.07. 20:17

Vuçiq falënderon Surinamin për "tërheqjen e njohjes së Kosovës"

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e falënderoi ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në Beograd, nuk citohet »»»

kallxo.com
Epoka e re 20.07. 14:05

Vuçiqi falënderon Surinamin për “tërheqjen e njohjes së Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka falënderuar ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në Beograd, nuk cito»»»

epokaere.com
Portalb 20.07. 12:38

Vuçiq falënderon Surinamin për “tërheqjen e njohjes së Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e falënderoi ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në Beograd, nuk citohet »»»

Radio Evropa e Lire 20.07. 11:01

Vuçiq falënderon Surinamin për "tërheqjen e njohjes së Kosovës"

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e falënderoi ministren e Jashtme të Surinamit, Yldiz Pollack-Beighle, për siç tha, vendimin e këtij vendi për të tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në komunikatën e Presidencës serbe, e cila u lëshua pas takimit të dy zyrtarëve në Beograd, nuk citohet »»»

evropaelire.org
Bold News 19.07. 14:00

Arrestimi i Gjuriç, reagon Vuçiç: Terroristët shqiptarë donin të tregonin fuqinë e

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i quajti shqiptarët terroristë, në reagimin e tij lidhur me arrestimin në Mitorvicë të Gjuriç, drejtori i “Zyrës për Kosovën” në qeverinë serbe. Për presidentin serb, arrestimi i Gjuriç, është një “provokim brutal i autoriteteve të Prishtinës”. “tha Vuçiç, i c»»»

boldnews.al
Periskopi 11.07. 07:29

Përçahen serbët, nuk pajtohen rreth çështjes së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fajësuar opozitën serbe për dështimin e një referendum të mundshëm për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Para një marrëveshje përfundimtare Prishtinë-Beograd, Vuçiq disa herë ka bërë të ditur se do të organizohet një referendum për Kosovën. Sipas analistëv»»»

periskopi.com
Gazeta NewBorn 11.07. 01:52

Ndodh e papritura në Serbi | Gazeta NewBorn

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fajësuar opozitën serbe për dështimin e një referendum të mundshëm për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Para një marrëveshje përfundimtare Prishtinë-Beograd, Vuçiq disa herë ka bërë të ditur se do të organizohet një referendum për Kosovën. Sipas analistëv»»»

RTK Live 10.07. 23:15

Referendumi për Kosovën shkakton përçarje në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fajësuar opozitën serbe për dështimin e një referendum të mundshëm për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Para një marrëveshje përfundimtare Prishtinë-Beograd, Vuçiq disa herë ka bërë të ditur se do të organizohet një referendum për Kosovën. Sipas analistëv»»»

Zeri 10.07. 22:49

Referendumi për Kosovën shkakton përçarje në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fajësuar opozitën serbe për dështimin e një referendum të mundshëm për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Para një marrëveshje përfundimtare Prishtinë-Beograd, Vuçiq disa herë ka bërë të ditur se do të organizohet një referendum për Kosovën. Sipas analistëv»»»

Gazeta KNN 10.07. 22:47

Referendumi për Kosovën shkakton përçarje në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fajësuar opozitën serbe për dështimin e një referendum të mundshëm për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Para një marrëveshje përfundimtare Prishtinë-Beograd, Vuçiq disa herë ka bërë të ditur se do të organizohet një referendum për Kosovën. Sipas analistëv»»»

Gazeta Telegraf 29.06. 22:41

Vuçiç: Në Kosovë mund të hyj edhe pa lejen e qeverisë së Kosovës, por…

Kryeministri i Serbisë dhe Kandidati i koalicionit qeverisës për President të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se dëshiron që gjatë fushatës zgjedhore ta vizitojë Kosovën. Ai ka thënë se këtë mund ta bëjë edhe pa lejen e Qeverisë së Kosovës, por ka theksuar se “nuk do të kishte kuptim” dhe n»»»

Gazeta Telegraf 21.06. 22:55

Kosova në OKB, Vuçiç: Ne kemi politikën tonë dhe pse respektojmë SHBA

Kryeministri i Kosovës, Aleksandër Vuçiç, i është përgjigjur në mënyrë të moderuar deklaratave të ambasadorit amerikan Michael Kirby, se Kosova duhet të anëtarësohet në OKB. Kreu i qeverisë serbe u shpreh sot para mediave vendase se Serbia ka politikën e saj dhe nuk do të tërhiqet prej saj. Aleksan»»»

Bold News 10.06. 10:23

Serbët shpresojnë se në takimin e ardhshëm Thaçi-Vuçiç, do ta marrin draftin e Asociacionit

Dialogu për momentin ende nuk dihet kur do të vazhdojë. As zyrtarë nga Bashkimi Evropian se kur mund të ketë takim tjetër ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit. Por njohësi i raporteve me Kosovën në Serbi, Dushan Janjiq po thotë se një takim i tillë mund të ndodhë javën e ardhshme. Madje ai është optimist se»»»

boldnews.al
Aktuale 09.06. 11:31

Vuçiq: Nëse nuk arrijmë marrëveshje me Kosovën, Serbinë e presin ditë të vështira

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipas mediave serbe, kanë treguar gatishmëri të angazhohen në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, nëse do të kërkohet ndihma e tyre nga palët në këtë proces. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse nuk arrihet marrëveshja me Kosovën, “Serbinë e presin ditë »»»

aktuale.mk
Arbresh 2h

Reuters: Kosova miraton ekipin për bisedime me Serbinë - Arbresh.info

Parlamenti i Kosovës votoi të shtunën për të formuar një ekip negociator për të zgjidhur mosmarrëveshjet e mbetura me Serbinë, mes tensioneve në rritje midis dy fqinjëve. Të dy vendet u angazhuan për një dialog të sponsorizuar nga Bashkimi Evropian që synonte vendosjen e të gjitha çështjeve të mbet»»»

Arbresh 2h

Reuters: Kosova miraton ekipin për bisedime me Serbinë - Arbresh.info

Parlamenti i Kosovës votoi të shtunën për të formuar një ekip negociator për të zgjidhur mosmarrëveshjet e mbetura me Serbinë, mes tensioneve në rritje midis dy fqinjëve. Të dy vendet u angazhuan për një dialog të sponsorizuar nga Bashkimi Evropian që synonte vendosjen e të gjitha çështjeve të mbet»»»

Standard 14.08. 13:20

A ka qenë Hashim Thaçi i ‘rekrutuar’ nga serbët?!

Gazetari Fahri Mysliu ka risjellë në faqen e tij në FB, një intervistë interesante që i ka marrë për “Zërin e Amerikës”, ish kryeministrit të Serbisë Zoran Gjigjiç, në 14 Shkurt të vitit 2003, i cili mbahet edhe si hartuesi kryesor i planit të sotëm, Vuçiç-Thaçi, për ndarjen e Kosovës. Ajo që bie n»»»

Syri 14.08. 12:38

VIDEO/ Tjetër ngjarje e rëndë në ItaliA ka qenë Hashim Thaçi i 'rekrutuar' nga serbët për ndarjen e Kosovës, që në vitin 2003?! Komentet

12:17, 14/08/2018 Gazetari Fahri Mysliu ka risjellë në faqen e tij në FB, një intervistë interesante që i ka marrë për “Zërin e Amerikës”, ish kryeministrit të Serbisë Zoran Gjigjiç, në 14 Shkurt të vitit 2003, i cili mbahet edhe si hartuesi kryesor i planit të sotëm, Vuçiç-Thaçi, për ndarjen e Kos»»»

syri.net
Syri 14.08. 12:37

Dëshmia e Zoran Gjingjiç - A ka qenë Hashim Thaçi i 'rekrutuar' nga serbët për ndarjen e Kosovës, që në vitin 2003?!

Gazetari Fahri Mysliu ka risjellë në faqen e tij në FB, një intervistë interesante që i ka marrë për “Zërin e Amerikës”, ish kryeministrit të Serbisë Zoran Gjigjiç, në 14 Shkurt të vitit 2003, i cili mbahet edhe si hartuesi kryesor i planit të sotëm, Vuçiç-Thaçi, për ndarjen e Kosovës. Ajo që bie n»»»

syri.net
Tetova Sot 19.07. 21:51

Delawie thotë që edhe opozita duhet të përfshihet në dialog

Ambasadori amerikan në Kosovë, nuk ka komentuar shkuarjen e presidentit Hashim Thaçi në Bruksel, dhe kundërshtimet e opozitës. Ai ka dhënë një mesazh për të gjithë ata që flasin për dialogun Kosovë-Serbi. Ka thënë “hyni në lojë, merrni pjesë në diskutime, përpiquni të kuptoni çka dëshiron Kosova dh»»»

tetovasot.com
Zeri 19.07. 21:01

Delawie thotë së edhe opozita duhet të përfshihet në dialog

Ambasadori amerikan në Kosovë, nuk ka komentuar shkuarjen e presidentit Hashim Thaçi në Bruksel, dhe kundërshtimet e opozitës. Ai ka dhënë një mesazh për të gjithë ata që flasin për dialogun Kosovë-Serbi. Ka thënë “hyni në lojë, merrni pjesë në diskutime, përpiquni të kuptoni çka dëshiron Kosova dh»»»

Lajmpress 3h

Eksperti i njohur: Ushtria e Kosovës do ta “shkelë” Serbinë dhe Maqedoninë

Ju duhet t`i ngritni kapacitetet luftarake të Ushtrisë së Serbisë dhe atë “parasëgjithash duke kthyer në detyrë oficerë me përvojë luftarake, të hequr nga ushtria gjatë reformës, i këshillon serbët eksperti rus, shkruan alo.rs, transmeton Tetova News. Njëri nga ekspertët më të njohur rusë për ish-J»»»

Portalb 14.12. 13:43

NATO: Krijimi i ushtrisë së Kosovës vjen në kohë të papërshtatshme

Pas kalimit të ligjit për transformimin e FSK-së në ushtri, të premten (14.12.) NATO ka vazhduar të mbajë qëndrimin e mëparshëm se koha e kalimit të këtyre ligjeve nuk ka qenë e përshtatshme, njofton DW. “Na vjen keq që ky vendim është marrë përkundër shqetësimit të shprehur nga NATO. Përderisa tra»»»

portalb.mk
Top Albania Radio 14.12. 13:41

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Por për Shtetet e Bashkuara, “shndërrimi i Forcës së Sigurisë në Ushtri është e drejtë sovrane e Kosovës”. Përmes një deklarate, Ambasada Amerikane në Prishtinë, thekson se “Votimi i sotëm në Kuvend nuk sjell ndryshim të menjëhershëm në strukturën, misionin apo operacionet e Forcës së Sigurisë. Por»»»

Abcnews 14.12. 13:36

SHBA uron Kosovën për krijimin e ushtrisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë uruar Kosovën për krijimin e ushtrisë së saj, nëpërmjet ambasadës amerikane në Prishtinë. Me anë të një deklarate për mediat SHBA-të i kanë bërë thirrje Qeverisë së Kosovës të vazhdojnë bashkëpunimin e ngushtë me aleatët dhe partnerët e NATO-s. Shtetet e Bashkua»»»

EO - Ekonomia Online 14.12. 13:19

Stoltenberg: Ushtria e Kosovës po formohet në kohën e gabuar

Pas përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës ku u votua që FSK-ja të transformohet në ushtri të vendit, ka ardhur dhe reagimi i NATO-s. Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës së Atlantikut Verior, Jens Stoltenberg, është shprehur se lëvizja për të formuar ushtrinë e Kosovës po bëhet në kohën e ga»»»

ekonomiaonline.com
Lapsi Lajme 14.12. 13:08

Stoltenberg: Ushtria e Kosovës po formohet në kohën e gabuar

Pas përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës ku u votua që FSK-ja të transformohet në ushtri të vendit, ka ardhur dhe reagimi i NATO-s. Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës së Atlantikut Verior, Jens Stoltenberg, është shprehur se lëvizja për të formuar ushtrinë e Kosovës po bëhet në kohën e ga»»»

lapsi.al
Infokusi 14.12. 12:33

NATO shpreh keqardhjen për formimin e ushtrisë

Pas votimit të ushtrisë së Kosovës nga Kuvendi, ka reaguar Sekretari Gjerneral i NATO-s, Jens Stotelberg. ku ka shprehur keqardhjen për këtë hap, duke thënë se pavarësisht kundërshtimeve të NATO-s, Kosova mori vendimin për formimin e ushtrisë, transmeton Gazeta inFokus. “Sot, Institucionet në Kosov»»»

gazetainfokus.com
Gazeta - shqip 11.12. 13:15

BE-ja do kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Gazeta NewBorn 10.12. 19:37

Ministrat që kërkuan të pyetet Beogradi për Ushtrinë e Kosovës!

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Kumanova Press 10.12. 19:16

Pendarovski: Maqedonia mbështet një marrëveshje dypalëshe Prishtinë-Beograd

Sot në Prishtinë ka filluar Forumi i Sigurisë Maqedoni-Kosovë 2018, në Universitetin AAB në Prishtinë, që organizohet nga Fakulteti për Siguri – Shkup, Fondacioni “Konrad Adenauer” për Kosovë dhe Universiteti në fjalë. Në këtë forum merr pjesë edhe Bashkërenduesi kombëtar për anëtarsimin e Maqedoni»»»

Lajmpress 10.12. 18:24

Pendarovski: Maqedonia mbështet një marrëveshje dypalëshe Prishtinë-Beograd

Sot në Prishtinë ka filluar Forumi i Sigurisë Maqedoni-Kosovë 2018, në Universitetin AAB në Prishtinë, që organizohet nga Fakulteti për Siguri – Shkup, Fondacioni “Konrad Adenauer” për Kosovë dhe Universiteti në fjalë. Në këtë forum merr pjesë edhe Bashkërenduesi kombëtar për anëtarsimin e Maqedoni»»»

Telegrafi 10.12. 17:52

Pendarovski: Maqedonia mbështet një marrëveshje dypalëshe Prishtinë-Beograd

Sot në Prishtinë ka filluar Forumi i Sigurisë Maqedoni-Kosovë 2018, në Universitetin AAB në Prishtinë, që organizohet nga Fakulteti për Siguri – Shkup, Fondacioni “Konrad Adenauer” për Kosovë dhe Universiteti në fjalë. Në këtë forum merr pjesë edhe Bashkërenduesi kombëtar për anëtarsimin e Maqedoni»»»

telegrafi.com
Infokusi 10.12. 17:51

Dyftyrësia e radhës e BE-së, kërkon që Kosova ta pyet Beogradin për Ushtri

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

gazetainfokus.com
Periskopi 10.12. 17:45

Dyftyrësia e radhës e BE-së, kërkon që Kosova ta pyet Beogradin për Ushtri

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

periskopi.com
Indeksonline 10.12. 17:11

Ministrat që kërkuan të pyetet Beogradi për Ushtrinë e Kosovës!Temat:

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

indeksonline.net
Epoka e re 10.12. 15:14

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE), do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur»»»

epokaere.com
Lexo 10.12. 15:06

Takimi i fund vitit, BE do kërkojë heqjen e tarifës ndaj Serbisë dhe dialog për ushtrinë e Kosovës

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Kohajone 10.12. 14:39

Ministrat e Jashtëm të BE-së, takim për raportet Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të fokusohen ndër të tjera edhe tek situata e Ballkanit Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Raportet në media tregojnë se presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë më së shumti mbi tema që prekin raportet mes »»»

Gazetatema 10.12. 14:38

Takimi i fund vitit, BE do kërkojë heqjen e tarifës ndaj Serbisë dhe dialog për ushtrinë e Kosovës

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Top Channel 10.12. 14:36

Ministrat e Jashtëm të BE-së, takim për raportet Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të fokusohen ndër të tjera edhe tek situata e Ballkanit Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Raportet në media tregojnë se presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë më së shumti mbi tema që prekin raportet mes »»»

Klan Kosova 10.12. 14:29

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Portalb 10.12. 14:14

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë e Kosovës

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

portalb.mk
Periskopi 10.12. 13:41

BE do ta shtojë presionin mbi Kosovën për ta hequr taksën dhe për të mos e themeluar Ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me ve»»»

periskopi.com
Arbresh 10.12. 13:31

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë - Arbresh.info

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

Insajderi 10.12. 13:04

BE-ja do të kërkojë nga Kosova heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me ve»»»

insajderi.com
Koha 10.12. 12:41

REL: BE-ja do të kërkojë nga Kosova heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me ve»»»

koha.mk
Koha 10.12. 12:36

REL: BE-ja do të kërkojë nga Kosova heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me ve»»»

koha.net
EO - Ekonomia Online 10.12. 12:18

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

ekonomiaonline.com
Radio Evropa e Lire 10.12. 12:09

BE-ja do të kërkojë heqjen e tarifës dhe dialog për ushtrinë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perendimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me v»»»

evropaelire.org
Insajderi 04.12. 10:06

Vuçiq: U shty vizita e Macron në Serbi, kemi lajme të këqija nga Kosova

“Presidenti Emmanuel Macron ka lajmëruar se për shkak të situatës në Francë, vizita e tij në Beograd do të shtyhet për një kohë”, ka thënë kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçit në një konferencë për gazetarë. Duke iu drejtuar gazetarëve, Vuçiq ka pretenduar se i ka dy lajme të këqija. “Për ne është l»»»

insajderi.com
MIA - Makedonska Informativna Agencija 03.12. 14:34

Stoltenberg: Beogradi dhe Prishtina të gjejnë një zgjidhje të pranueshme

NATO-ja mbështet fuqimisht dialogun Beograd-Prishtinë dhe kur bëhet fjalë për rregullime të mundshme kufitare, shpresohet që të dy palët do të gjejnë një zgjidhje të pranueshme. Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s. Logohuni ose na kontaktoni në shërbim»»»

mia.mk
Kohajone 17.11. 13:00

Acarohen më tepër marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviç, ka thënë se ekziston mundësia që administrata e Kosovës, më 28 Nëntor, në Ditën shqiptare të Flamurit, të shpallë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Duke komentuar mbi këtë mundësi gjatë një interviste në Radio-Televizionin e Serbisë, ka thënë se formimi »»»

Gazetatema 17.11. 12:51

Acarohen më tepër marrëdhëniet Kosovë-Serbi, Beogradi: Shpallja e Ushtrisë më 28 Nëntor, gati për të reaguar

Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviç, ka thënë se ekziston mundësia që administrata e Kosovës, më 28 Nëntor, në Ditën shqiptare të Flamurit, të shpallë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Duke komentuar mbi këtë mundësi gjatë një interviste në Radio-Televizionin e Serbisë, ka thënë se formimi »»»

Lexo 17.11. 12:41

Planet e Kosovës për krijimin e ushtrisë, ja reagimi i Beogradit

Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviç, ka thënë se ekziston mundësia që administrata e Kosovës, më 28 Nëntor, në Ditën shqiptare të Flamurit, të shpallë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Duke komentuar mbi këtë mundësi gjatë një interviste në Radio-Televizionin e Serbisë, ka thënë se formimi »»»

Te Sheshi 17.11. 11:41

Beogradi këmbëngul: shpallja e Ushtrisë së Kosovës, më 28 Nëntor! Gati për të reaguar…

Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviç, ka thënë se ekziston mundësia që administrata e Kosovës, më 28 Nëntor, në Ditën shqiptare të Flamurit, të shpallë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Duke komentuar mbi këtë mundësi gjatë një interviste në Radio-Televizionin e Serbisë, ka thënë se formimi »»»

tesheshi.com
Top Albania Radio 31.10. 13:05

Presidenti Thaçi takon sot në Bjellorusi Ambasadorin Volfgang Ishinger

Presidenti Hashim Thaçi u takua sot në Bjellorusi me Ambasadorin Volfgang Ishinger, në kuadër të një konference. Bashkëbiseduesit ranë dakord mbi nevojën e zgjidhjes gjithëpërfshirëse mes Prishtinës e Beogradit, që mbyll kapitujt e konfliktit në Ballkan. Gjithashtu, mundëson anëtarësimin e Kosovës »»»

Gazeta Telegraf 30.10. 16:31

Vuçiç shkon në Kosovë pas ngjarjes që ndodhi në Gorazhdec

Për ngjarjen ndodhur në Gorazhdec, të cilën media e zyrtarë serbë nga Beogradi e Prishtina po e quajnë sulm, ka folur edhe kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç duke thënë se “sulmi në Gorazhdec, në shtëpinë ku jeton edhe vajza shatë vjeçare, është sulm kundër gjithë popullit serb që jeton në Kos»»»

Alsat-M 3h

Kosovë, pa LDK-në dhe VV-në miratohet rezoluta për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës, me 59 vota për dhe dy abestenime, ka miratuar rezolutën mbi procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë. Seanca e jashtëzakonshme është mbajtur më kërkesë të 42 deputetëve, kryesisht të partive politike në pushtet Pa»»»

alsat-m.tv
Radio Evropa e Lire 6h

Kuvendi miraton projekt-rezolutën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

Kuvendi i Kosovës, me 59 vota për dhe dy abestenime, ka miratuar projekt-rezolutën mbi procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ne mes Republikës se Kosovës dhe Republikës se Serbisë. Seanca e jashtëzakonshme është mbajtur më kërkesë të 42 deputetëve, kryesisht të partive politike në pu»»»

evropaelire.org
Kosovalive 360 4h

Thaçi nderon meritorët që dhanë kontribut për Kosovën

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë pas votimit në Kuvendin e Kosovës për mandatin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë homazhe te shtatorja e heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varri i veprimtarit të shquar Adem Demaçi,»»»

kosovalive360.com
Epoka e re 8h

Presidenti Thaçi bëri homazhe një ditë pas votimit për Forcën e Sigurisë së Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë pas votimit në Kuvendin e Kosovës për mandatin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë homazhe te shtatorja e heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varri i veprimtarit të shquar Adem Demaçi,»»»

epokaere.com
Kosova 9h

Thaçi bën homazhe në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë pas votimit në Kuvendin e Kosovës për mandatin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë homazhe te shtatorja e heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varri i veprimtarit të shquar Adem Demaçi,»»»

Kosova 10h

Thaçi bën homazhe në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë pas votimit në Kuvendin e Kosovës për mandatin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë homazhe te shtatorja e heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varri i veprimtarit të shquar Adem Demaçi,»»»

Klan Kosova 11h

Thaçi bën homazhe edhe tek të rënët e familjes Jashari (FOTO)

Në ditën e parë të funksionimit të ushtrisë së Kosovës, Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe edhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Ai aty ishte i shoqëruar nga kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari dhe Sami Lushtaku. “Prekazi dhe sakrifica e familjes së Adem Jasharit është ve»»»

Kallxo 4h

Thaçi mbështet ekipin e Fatmir Limajt e Shpend Ahmetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që muajt e fundit ka luajtur rolin udhëheqës të bisedimeve Kosovë-Serbi ka përshëndetur formimin e një delegacioni negociues sot në Kuvendin e Kosovës. Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negocia»»»

kallxo.com
Insajderi 4h

Thaçi mbështet ekipin e Fatmir Limajt dhe Shpend Ahmetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që muajt e fundit ka luajtur rolin udhëheqës të bisedimeve Kosovë-Serbi ka përshëndetur formimin e një delegacioni negociues sot në Kuvendin e Kosovës. Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negocia»»»

insajderi.com
Indeksonline 4h

Thaçi: Mirëpres bashkëpunim nga Limaj e Ahmeti për dialogun me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që muajt e fundit ka luajtur rolin udhëheqës të bisedimeve Kosovë-Serbi ka përshëndetur formimin e një delegacioni negociues sot në Kuvendin e Kosovës. Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negocia»»»

indeksonline.net
RTK Live 4h

Thaçi: Mirëpres bashkëpunim nga Limaj e Ahmeti për dialogun me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që muajt e fundit ka luajtur rolin udhëheqës të bisedimeve Kosovë-Serbi ka përshëndetur formimin e një delegacioni negociues sot në Kuvendin e Kosovës. Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negocia»»»

Kallxo 5h

Thaçi mbështet ekipin negociator për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që muajt e fundit ka luajtur rolin udhëheqës të bisedimeve Kosovë-Serbi ka përshëndetur formimin e një delegacioni negociues sot në Kuvendin e Kosovës. Miratimi i rezolutës së propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negocia»»»

kallxo.com
Epoka e re 5h

Thaçi mirëpret votimin e rezolutës për dialogun

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot Rezolutën për dialogun me Serbinë e propozuar nga PSD-ja. Pas miratimit të rezolutës ka reaguar presidenti Hashim Thaçi. Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Twitter”, ka shkruar se mirëpret vendimin për krijimin e ekipit negociator për dialogun me Serbin»»»

epokaere.com
Kosova 5h

Thaçi përshëndet votimin e Rezolutës që e bën Limajn e Ahmetin kryenegociatorë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të shtunën Rezolutën për dialogun me Serbinë e propozuar nga PSD-ja.Pas miratimit të rezolutës ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, Thaçi ka thënë se mirëpret miratimin e rëndësishëm të kësaj rezolute. “E mirëpres vendi»»»

Infokusi 5h

Thaçi përshëndet votimin e Rezolutës që e bën Limajn e Ahmetin kryenegociatorë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të shtunën Rezolutën për dialogun me Serbinë e propozuar nga PSD-ja. Pas miratimit të rezolutës ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Tëitter, Thaçi ka thënë se mirëpret miratimin e rëndësishëm të kësaj rezolute. “E mirëpres vend»»»

gazetainfokus.com
Gazeta Blic 7h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

gazetablic.com
Gazetatema 8h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Nga Shkëlqim Hysenaj, Rel Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshm»»»

Lexo 10h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

RTK Live 10h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Gazeta NewBorn 10h

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Periskopi 11h

Ushtria e Kosovës: A u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

periskopi.com
Gazeta Express 11h

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

gazetaexpress.com
Gazeta Blic 11h

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

gazetablic.com
Bota Press 11h

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Gazeta KNN 11h

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Kosova Sot 12h

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, a u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Almakos 12h

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, a u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Arbresh 12h

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, a u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n - Arbresh.info

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Lajmpress 12h

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, a u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Telegrafi 12h

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, a u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

telegrafi.com
Zeri 12h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ketë pasoja për këtë veprim, në Prishtinë po shihet më shumë si pozicion i NATO-s që reflekton qëndrimet e shumta të vendeve anëtare brenda Aleancës, ku ka»»»

Lajmi 12h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Epoka e re 12h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

epokaere.com
Insajderi 12h

A u luhatën raportet e Kosovës me NATO-n, pas formimit të Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

insajderi.com
Radio Evropa e Lire 13h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

evropaelire.org
Kosova 13h

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s.Qëndrimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se transformimi po ndodhë në një kohë të papërshtatshme dhe se Kosova mund të ke»»»

Kohajone 7h

Hashim Thaçi në Prekaz: Po përmbushet amaneti i të rënëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Ai deklaroi se shteti i Kosovës po përmbush amanetin e të rënëve, të cilët nuk kërkuan as më shumë dhe as më pak, por vetëm lirinë e vendit. “Në ditën e»»»

Albeu 9h

Hashim Thaçi viziton Prekazën: Po përmbushet amaneti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Ai deklaroi se shteti i Kosovës po përmbush amanetin e të rënëve, të cilët nuk kërkuan as më shumë dhe as më pak, por vetëm lirinë e vendit. “Në ditën e»»»

Balkanweb 9h

Hashim Thaçi në Prekaz: Po përmbushet amaneti i të rënëve

KOSOVË Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Ai deklaroi se shteti i Kosovës po përmbush amanetin e të rënëve, të cilët nuk kërkuan as më shumë dhe as më pak, por vetëm lirinë e vendit. “Në »»»

balkanweb.com
Tetova Sot 10h

Thaçi nga vizita në Prekaz: po realizohet amaneti i dëshmorëve të lirisë

Presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi së bashku me Sami Lushtakun dhe Bekim Jasharin kanë shkuar për të bërë homazhe në Prekaz tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Atje Thaçi mbajti një fjalim ku tha se po realizohen objektivat dhe amaneti i dëshmorëve të lirië. “Në ditën e parë të funksionimit »»»

tetovasot.com
RTK Live 11h

Thaçi në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, me ç`rast tha se po e realizojnë amanetin e të rënëve për liri. "Në ditën e parë të funksionimit të Ushtrisë së Kosovës, sot jam këtu së bashku me kryetarin»»»

Telegrafi 11h

Thaçi bën homazhe në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, me ç’rast tha se po e realizojnë amanetin e të rënëve për liri. “Në ditën e parë të funksionimit të Ushtrisë së Kosovës, sot jam këtu së bashku me kryetarin»»»

telegrafi.com
RTV 21 11h

Thaçi në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve - RTV21

Thaçi me homazhe edhe në Prekaz Thaçi me homazhe edhe në Prekaz Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, me ç’rast tha se po e realizojnë amanetin e të rënëve për liri. “Në ditën e parë të funksioni»»»

Infokusi 12h

Thaçi në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, me ç’rast tha se po e realizojnë amanetin e të rënëve për liri. Thaçi: Po realizohet amaneti i dëshmorëve “Në ditën e parë të funksionimit të Ushtrisë së Ko»»»

gazetainfokus.com
Kosovapress 12h

Thaçi në Prekaz: Po realizohet amaneti i dëshmorëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, me ç'rast tha se po e realizojnë amanetin e të rënëve për liri. "Në ditën e parë të funksionimit të Ushtrisë së Kosovës, sot jam këtu së bashku me kryetarin»»»

Te Sheshi 7h

Kosova me ushtri, KFOR: NATO do të shoh tjetër mënyrë angazhimi me FSK-në

Pas themelimit të ushtrisë së Kosovës, zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso tha NATO duhet të marrë në konsideratë një mënyrë të re angazhimi me FSK. Ai i tha Radiotelevizionit të Serbisë se KFOR qëndron në Kosovë, pasi është përgjegjës për garantimin e një mjedisi të sigurt dhe mbrojtjen e të gjit»»»

tesheshi.com
Kosova 17h

Në mbledhjen e ardhshme NATO do ta shqyrtojë raportin me Ushtrinë e Kosovës

Pasi vendimit të institucioneve të Kosovës që të transformojnë FSK-në në Ushtri, ka reaguar KFOR-i.Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, ka thënë të premten se vendet anëtare të NATO-s, së shpejti do ta shqyrtojnë mënyrën e re të angazhimit të Aleancës në raport me FSK-në. Këtë Garasso e ka thënë, »»»

Telegrafi 15.12. 00:12

Në mbledhjen e ardhshme NATO do ta shqyrtojë raportin me Ushtrinë e Kosovës

Pasi vendimit të institucioneve të Kosovës që të transformojnë FSK-në në Ushtri, ka reaguar KFOR-i. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, ka thënë të premten se vendet anëtare të NATO-s, së shpejti do ta shqyrtojnë mënyrën e re të angazhimit të Aleancës në raport me FSK-në. Këtë Garasso e ka thënë,»»»

telegrafi.com
Almakos 15.12. 00:04

Në mbledhjen e ardhshme NATO do ta shqyrtojë raportin me Ushtrinë e Kosovës

Pasi vendimit të institucioneve të Kosovës që të transformojnë FSK-në në Ushtri, ka reaguar KFOR-i. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, ka thënë të premten se vendet anëtare të NATO-s, së shpejti do ta shqyrtojnë mënyrën e re të angazhimit të Aleancës në raport me FSK-në. Këtë Garasso e ka thënë,»»»

TRT al 14.12. 17:30

Stoltenberg: Transformimi i FSK-së në ushtri të rregullt, veprim në kohë të gabuar

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi të premten se miratimi i 3 projektligjeve nga Kuvendi i Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë (FSK) në ushtri të rregullt është për të ardhur keq dhe një veprim në kohë të gabuar... Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stolte»»»

Periskopi 14.12. 14:27

Qeveria i përgjigjet NATO-s për Ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

periskopi.com
Shqiptarja 14.12. 14:16

POP 5Pas kundërshtimit për Ushtrinë, Qeveria e Kosovës i përgjigjet NATO-s: E drejta jonë buron nga sakrifica dhe liria Lajme të tjeraTË FUNDIT

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë por i është përgjigjur edhe deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ku shfaqet dukshëm kundërshtimi ndaj votimit të sotëm. Ajo transmeton përmes një deklarate se vlerëson se e drejta e Kosovës për »»»

Tetova Sot 14.12. 13:18

Qeveria i përgjigjet NATO-s për Ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

tetovasot.com
Zeri 14.12. 13:15

Qeveria i përgjigjet NATO-s pas kundërshtimit për ushtrinë

Pas votimit të tri Projektligjeve për transformimin e FSK-së në ushtri Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, me ç’rast i ka komentuar edhe deklaratat e zyrtarëve të NATO-s që e kundërshtuan formimin e ushtrisë raporton “Zeri.info”. “Qeveria e Republikës »»»

Alsat-M 14.12. 13:07

Qeveria e Kosovës i përgjigjet NATO-s pas kundërshtimit për ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

alsat-m.tv
Kosova Sot 14.12. 13:01

Qeveria i kundërpërgjigjet NATO-s për Ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

Albeu 14.12. 13:01

Kosova i reagon Stoltenbergut: Kosova është NATO

Qeveria e Kosovës">Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës">Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës">Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës">Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës">Kosovës për ushtri, një forcë »»»

Koha 14.12. 12:59

Qeveria e Kosovës i përgjigjet NATO-s për Ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

koha.mk
Gazeta Express 14.12. 12:56

Qeveria i përgjigjet NATO-s pas kundërshtimit për ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm.“Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas s»»»

gazetaexpress.com
Kosova 14.12. 12:51

Qeveria: Kosova është NATO dhe NATO është Kosovë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm.“Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas s»»»

Kallxo 14.12. 12:43

Qeveria i përgjigjet NATO-s për ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklaratave të NATO-s që e kundërshtuan votimin e sotëm. “Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se e drejta e Kosovës për ushtri, një forcë multietnike e profesionale të ndërtuar sipas »»»

kallxo.com
Bold News 06.12. 21:16

NATO kundër ushtrisë së Kosovës, Haradinaj telefonon Stoltenberg: Do e krijojmë më 14 dhjetor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet i vendosur për krijimin e ushtrisë. Ai ka zhvilluar një bisedë telefonike me kreun e NATO-s, Jens Stoltenberg, pasi ky i fundit e konsideroi të parakohshme krijimin e ushtrisë. Haradinaj njofton t’i ketë thënë Stoltenberg se Kosova është e përkushtu»»»

boldnews.al
Lexo 06.12. 16:33

Haradinaj zbulon telefonatën me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është treguar i vendosur për ushtrinë Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në “Facebook” ka zbuluar se ushtria do të formohet më 14 dhjetor dhe se këtë ia ka bërë të ditur sot, Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.Pavarësisht kundërshtive »»»

Gazeta Telegraf 06.12. 16:12

Kryeministri i Kosovës Haradinaj zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s z. Jens Stoltenberg

Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj me ane te nje postimi ne facebook shpreh se ka zhvilluar sot nje bisede telefonike me sekretarin e pergjithshem te NATO-s z. Jens Stoltenberg. Shpreha falënderimin tim dhe të popullit të Kosovës për misionin e KFOR-it në Kosovë dhe kontributin e NATO-s për nj»»»

Portalb 06.12. 15:56

Haradinaj kundër Stoltenbergut: Ushtria votohet më 14 dhjetor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ia ka përsëritur qëndrimin shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg se Kosova do të votojë për ushtrinë më 14 dhjetor. Stoltenberg përmes një bisede telefonike me Haradinajn, ka ngritur shqetësime për transformimin e FSK-së në ushtri dhe se një veprim i tillë do t»»»

portalb.mk
Zeri 06.12. 15:44

Pas kundërshtimit të NATO-s për ushtrinë, Haradinaj tregon se çka i tha Stoltenbergut

Me këtë rast, Haradinaj ka njoftuar se ka informuar Stoltenbergun se Kosova është e përkushtuar për një proces të tranzicionit të FSK-së që do të sigurojë një ushtri profesionale, multietnike dhe kredibile. Por pavarësisht kundërshtimit nga NATO, Haradinaj ka theksuar se pakoja e projektligjve për »»»

Kohajone 06.12. 15:37

Haradinaj i prerë për ushtrinë, zbulon telefonatën me Stoltenberg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është treguar i vendosur për ushtrinë Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në “Facebook” ka zbuluar se ushtria do të formohet më 14 dhjetor dhe se këtë ia ka bërë të ditur sot, Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pavarësisht kundërshtive»»»

Balkanweb 06.12. 15:20

Haradinaj i prerë për ushtrinë, zbulon telefonatën me Stoltenberg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është treguar i vendosur për ushtrinë Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në “Facebook” ka zbuluar se ushtria do të formohet më 14 dhjetor dhe se këtë ia ka bërë të ditur sot, Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pavarësisht kundërshtive»»»

balkanweb.com
Periskopi 06.12. 15:12